Bluehdi-greška urea

liberty

Well-known member
od koje godine ide ad blue sistem na 1.6 dhi motor
razmišljao sam o kupovini c4 1.6 hdi pa bi volio kupiti primjerak prije ad bluea
ne znam da li su ugrađivali već 2016 ili tek kasnije?
 

Pankoz

Active member
Svi agregati koji imaju ad blue sistem trebali bi da imaju oznaku Blue HDI i oni koliko se sećam kreću da se ugrađuju od 2015-te godine.
Srećom,ja sam to sranje izbegao :cool: jer je moj sa oznakom e HDI (2014-to).
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Ovaj s profilne Berlingo 1.6 HDI 2017 godište 8 mj kupljen. Na 76 000 je otišo ad blue sistem.
Nadam se da su ti to zamijenili u garanciji?
Ja sam svoj mijenjao nekoliko mjeseci nakon 5 godina (i s više od 100.000 km, ako to igra ulogu), pa sam sam platio nekih 900€ u Posedelu.
 

Hummer0

Member
Donator foruma
Danas mi se upalila poruka service urea greška uređaja za pročišćavanje ili tako nekako. Nakon 100 km ona da imam još 1100 km pa da ga neću moći upaliti. Dolio sam AdBlue, ali i dalje ista poruka.
Što predlažete ovlašteni ili neki drugi ili softverski isključiti.
Auto je na 137000 km na 88000 km je već mijenjan taj rezervoar. C4 Picasso 2016 je u pitanju pretpostavljam da garancija više ne vrijedi 3. sam vlasnik.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Za tu priču oko adBlue bi netko trebao ležati u zatvoru.
No ako Eu i razno razne udruge i organizacije nije briga za tako masivan kriminalni poduhvat, jedino moralno što krajnja žrtva (u ovom slučaju ti) može napraviti je prestati financirati taj lopovski šljam iz PSA (Stellantis jel).
Dakle - isključi i uživaj.
 
Posljednje uređivanje:

Cale81

Active member
Za tu priču oko adBlue bi netko trebao ležati u zatvoru.
No ako Eu i razno razne udruge i organizacije nije briga za tako masivan kriminalni poduhvat, jedino moralno što krajnja žrtva (u ovom slučaju ti) može napraviti je prestati financirati taj lopovski šljam iz PSA (Stellantis jel).
Dakle - isključi i uživaj.
J
Danas mi se upalila poruka service urea greška uređaja za pročišćavanje ili tako nekako. Nakon 100 km ona da imam još 1100 km pa da ga neću moći upaliti. Dolio sam AdBlue, ali i dalje ista poruka.
Što predlažete ovlašteni ili neki drugi ili softverski isključiti.
Auto je na 137000 km na 88000 km je već mijenjan taj rezervoar. C4 Picasso 2016 je u pitanju pretpostavljam da garancija više ne vrijedi 3. sam vlasnik.
Ja sam isključio to prije koji tjedan za 200€ i vozi.
Riječ je o C4GP iz 2017 s 200tkm
 

Hummer0

Member
Donator foruma
Meni su u servisu rekli nakon što je zamijenjen da će durati opet 3-4 godine. Evo godina prošla.
Ma prije ovog sam napravio servis kvačila zamašnjak itd. kočnice, diskovi, ulje filteri skupo ko vrag ...... i onda mi se ovo sranje upali nakon mjesec dana.
Ajde da je izdržao godinu dana bez ****arija možda bi i mijenjao ovako nema šanse.
 

Hummer0

Member
Donator foruma
Mali update morao sam i fizički isključiti kabel od pumpe jer je još par 5-10 minuta zujala nakon što bi auto upalio nisu se nikakva upozorenja palila samo se čulo zujanje kad se potrošila sva urea u rezervoaru koju sam utočio u nadi da će se lampica ugasiti prije softverskog isključenja.
 

Bekiic

New member
Pozz ekipa. 🤗
Evo da se i Ja javim sa svojim "urea" problemom 🤦🏻‍♂️
Novi sam u ovome svemu,na forumu i prije svega Vam se želim zahvaliti na bilo kakvoj pomoći,savjetu...
Naime,kupio sam Citroena c4 1.6 HDI 2018 god ima godinu i po dana sa 138000... danas to auto ima oko 175000 i bio sam skroz zadovoljan sa auticem,odrzavanjem,potrosnjom svime stvarno... eh sad nastaje problem ima 2 dana...
Upalila mi se lampica urea i nakon nje lampica motora,na televiziji javlja ovo sta pise na slici vezano za ad blue i gresku motora. Dosta sam cita po profilu i vidim da je dosta ljudi to minjalo taj sustav cili o njihovom trosku bez garancija i tih stvari... pa me zanima kome se obratiti vezano za to? Svaki savjet je dobrodosao kao i svaki komentar,uputa bilo sta...
Hvala Vam na vremenu,citanju i savjetu i veliki Vam pozdrav iz Splita.. 😊🤗
I puno sretnih kilometara sa vasim "Borićima" 😂😂
 

Prilozi

Na vrh