Bluehdi-greška urea

Canonian

New member
Donator foruma
Na serviceu nema ništa pretjerano korisno, bar ja ne nalazim... jedino ako tko ima pretplatu. Opozive također ne nalazim.
Koliko vidim po vinu, dva su ekstra rezervoara, jedan pod nazivom PEF aditiv rezervoar - 3000kn u ovlaštenom, 16 137 045 80
drugi je za AdBlue, on je skuplji, 6300kn u ovlaštenom, 9807475780
Baci ovjde oko


Imenjače gdje to gledaš za VIN opozive?
Možeš li poslati link?

Hvala
 

Zucko

New member
Pozdrav,

vozim C4 Cactus Shine BlueHDi 100 S&S BVM od 06.2015, narucen u martu 2015. Prosle sedmice su mi se upalile redosljedom lampice - Sustav autodijagnostike motora, UREA pa SERVIS. U ponedeljak odem u servis i dopune mi adblue kazu bio skoro pri kraju - 14 litara nasuli. U cetvrtak mi se opet popale sve lampice i ja odem u servis. Kazu na dijagnostici im se pokazalo da pumpa adblue-a radi djelimino... Resetuju greske i kao ja izadjem iz servisa da sama skontam sta cu, jer kazu minimalno 1300 BAM novi spremnik i tako to, jer popravke nema. Nisam ni 2 km presla popale se ponovo sve lampice s tim da sad imam i poruku Greska prociscavanja: Pokretanje zabranjeno u 1100 km.
Vidim da se spominje i priznata greska na spremnicima, pa nisam pametna sta da radim...
Zbunjuje me to da mi je poruka prosli put kad je spremnik bio pri kraju sama izasla i naravno da sam odmah otisla na servis i dosuli su tecnost, ali ovaj put nije bilo opoene za isto, eto dok se skoro nije ispraznio. Bojim se da je pumpa tu i prolupala zbog male kolicine tecnosti...
Molim za savjet.
Hvala.
 

jpastar

New member
I meni se pojavila greška urea s blokadom paljenja za 1200km, te nedugo nakon toga i greška motora. (C4 1.6 blue hdi 2016 god. 95 000 km).
Auto kuplljeno u salonu - uvoz francuska, uredno servisiran u Citroen servisu - ispis svih servisa, imam i garancju od HOK-a za motor 1 godinu).
Odvedemn ga u servis - nije Citroen već multibrend servis gdje HOk daje garanciju.
Serviser se spoji na OBD očita greške i kaže da im je to problem. Jedna opcija je sve mijenjati (rezervar i vjerovatno pumpu - cijeli sklop) ali kaže da HOk neće sve priznati jer kao da sistem urea ne priznaje. Druga opcija je softverski rješiti i ugraditi nekakav hardverski dodatak u kompjuter koji drugaćije upravlja urea sistemom. Neznam jeli to baš tako ili je to jednostavno skidanje blokade i grešaka urea sustava ...
Ima li tko kakvih iskustava s ovim?
 

goran183

New member
Prije dva dana na c4 grand piccaso 2015. upalila mi se lampica za ureu, ja na benzinskoj nasuo adblue do čepa, 9 litara, medjutim, lampica mi se i dalje ne gasi, prilikom startanja motora mi opet izbacuje da dopunim ureu. Može pomoć? Lp.
 

pokra89

Well-known member
Jel ti baš javlja da je dopunis ili javlja neku drugu grešku u vezi uree? Ja sam sebi dopunio i ona je instantno nestala. Doduše, usuo sam 15ak litara.
 

GagiB

New member
Isti problem kod mene.Prvo lampica za urea,odlazak na pumpu za dopunu,ali dodao sam samo 7l i bio je spremnik pun(17l je zapremina).Naravno lampica se ne gasi i poslije nekoliko kilometara dodatno upozorenje :pokretanje je zabranjeno u 1100 km.Par sati na eng i francuskim forumima i dodje jasno da je sveopsti problem sa pumopom u adblue spremniku.Citroen je besplatno odradjivao zamjenu kada su im auta bila u garanciji,a ako ne cijena je oko 1100e.Odem u servis,resetujem greske i probam,nakon 30km opet ista greska.E sada,i ako sam ekoloski nastrojen...popravka je skupa posto mi je auto uvezen i van je garancije ici cu softverski da onemogucim adblue sistem.od 100 do 200e kod nas u CG ,zavisno od modela automobila.
Javicu utiske.
 

gambler072

C5 enthusiast
Daj mu malo vremena, prosle godine sam vozio Jumpy, isto upozorenje, da se naspe adblue i da ce biti nemoguce upaliti nakon 2000km. Nasuo adblue, poruka ostala, uz "odbrojavanje" za koliko km necu moci upaliti auto. I vozio sam ga tako ne obaziruci se previse, i na nekih 600-700km prije "kraja" je poruka nestala. Da li je pumpa zabagovala, pa se vremenom sama dozvala, ili je softverski problem, ne znam, ali nakom toga nisam imao vise nikakvih problema.
 

GagiB

New member
Moguce da je neki bag.Ja sam isao da mi resetuju,ponovo se pojavila lampica urea i odbrojavanje...vozio sam 200km,lampica urea se ugasila i sada je samo ostalo upozorenje na gresku u sistemu koje bi trebalo ponovo da se resetuje.Ici ca na deaktivaciju pa ako budu u buducnosti neke rigoroznije kontrole na adblue onda bih ga vratio.
 

fire921

New member
C4 1,6 bluehdi problem sa pumpom za ureu

Poštovanje zna li tko priznaje li se kvar na pumpi za ureu(4Bara)kao tvornička greška,i ako jel citroen snosi trošak ili to dijelimo,jer kako sam čitao masovno rikavaju te pumpe zbog greške u konstrukciji čepa,tj.stvara se vakuum te pumpa rikne.Ne vidim zašto bih plačao konstrukcijsku grešku,ipak se radi o 8000kn.Hvala.
 
Na vrh