Bluehdi-greška urea

goran183

New member
U sva 3 ovlaštena citroenova servisa, koje sam kontaktirao, rekli su mi da će rezervoar od adblu-a zamjeniti (o njihovom trošku) samo ako je vozilo u garanciji... Ako nije, možeš kod njih naručiti rezer. , platiti toliko koliko košta sa zamjenom i nakon god. dana da opet crkne.
Druga opcija, jeftinija, koju sam na kraju i uradio, jee izvaditi taj rezervoar, softverski obrisati sve vezano za ad blue u kompjuteru auta, kao da nikad nije ni postojao i to je to. To sam platio 200 eura.
 

Damaj

Active member
Ja sam imao slučaj da me ovlašteni (meni najbliži) nije htio niti primiti iako sam rekao da ću ja snositi trošak zamjene jer je auto unešen iz Francuske, uredno je servisiran (postoji sva dokumentacija koja se može skinuti sa interneta), jedino što nije servisiran u ovlaštenom nego u nekom službenom servisu jedne osiguravateljske kuće koja je pokrivala troškove održavanja auta po nekakvom uplaćenom premium osiguranju za taj auto.Dakle uopće nisu htjeli imati sa tim autom posla, bez obzira što bih ja sve platio kao što na kraju i jesam samo ne u ovlaštenom.
 

Ivan Herc

New member
promijeniti

Odrađeno na 163000 c4 2015sta 100 ks nije mi grešku javljalo nego opoziv bio na ureu usput odradio vel servis u ovl servisu u Mostaru sve skupa oko 3500 kuna
 

Neško

New member
Isti problem kod mene.C4 1.6 BlueHDI 73kW 2016 godina prešao 125k. Prvo lampica za urea,odlazak u zvanični servis gdje su dopunili samo 7l i bio je spremnik pun (17l je zapremina).Resetuju greske i nakon 30km opet ista greska i dodatno upozorenje pokretanje zabranjeno u 1100 km.Problem sa pumopom u adblue spremniku.Citroen besplatno radi zamjenu za auta u garanciji,a ako ne cijena je oko 1100e. Kako je popravka skupa, auto je van garancije softverski sam onemogucio adblue sistem. U Sarajevu 150e.
 

pokra89

Well-known member
Daj malo detalja, kad je to bilo, kako se auto sad ponaša, ima li ikakvih posljedica, šta kaže dijagnostika, pojavljuju li se greške vezane za taj dio... M
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ako nema nitko specijaliziran, odi do ovlaštenog barem na dijagnostiku. I te se sezori mogu testirati, makar mi se čini da je to više posljedica nego uzrok
 
Isti problem kod mene.Prvo lampica za urea,odlazak na pumpu za dopunu,ali dodao sam samo 7l i bio je spremnik pun(17l je zapremina).Naravno lampica se ne gasi i poslije nekoliko kilometara dodatno upozorenje :pokretanje je zabranjeno u 1100 km.Par sati na eng i francuskim forumima i dodje jasno da je sveopsti problem sa pumopom u adblue spremniku.Citroen je besplatno odradjivao zamjenu kada su im auta bila u garanciji,a ako ne cijena je oko 1100e.Odem u servis,resetujem greske i probam,nakon 30km opet ista greska.E sada,i ako sam ekoloski nastrojen...popravka je skupa posto mi je auto uvezen i van je garancije ici cu softverski da onemogucim adblue sistem.od 100 do 200e kod nas u CG ,zavisno od modela automobila.
Javicu utiske.
Ima li utisaka?
 
Na vrh