Berlingo by Sink.as

Sink.as

New member
Nemam ja volje i vrimena za te egzibicije😁😁, a kako je berlingać tek 10ak dana kod mene otkrivam "sitnice" koje ga muce, npr pucanje-preskakanje u prednjem dijelu auta kod lijevog kotaca, sutra je u mestra na pregledu...ventalna nesto zeza, nekad nece da se zakljuca pa otvorim vrata i zatvorim onda zakljuca i beveras sam imao zanimljivu situaciju, upalim kratka svjetla a ona ne rade, pozicije rade kratka ne rade, na instrument tabli uredni svijetli zelena od kratkih, racunam blizu sam kuce pa cu pod pozicijama i kad nebude drugih auta pod dugim, nakon 50m dolazim na semafor i na autu ispred sebe vidim da svijetle moja kratka🤔🤔🤨🤨, al dobro bitno da rade. Moze li moderator promijenit naziv tema pa bi tu stalno pisao o problemima kojih ce cini mi se biti. Hvala na citanju, ako ko ima kakvu smjernicu vezanu za ove moje problemcice slobodno neka komentira. Evo i dvi slikice istoga 👍👍🍻🍻
 

Prilozi

Sink.as

New member
Evo ipak sam ulovio vremena za malo egzibicije, danas popravio far na kucici, uspio sam ga skinit bez skidanja branika, diga auto na dizalicu i skinii kotac, popustio oplatu kotaca i dobavio trecu vidu koja drzi far, onda sam onaj sesiric dobavio i nekako zakrivljenim spicangama uspia vratit na mjesto gdje ide bez rastavljanja stakla. Bia kod mestra i prigleda je podvozje, kaze da mu sve djeluje u redu ali kako sam prekoreda dosa nismo napravili voznju da i on cuje to lupkanje, njegova je predpostavka da bi mogli biti ili kape amortizera ili letva a meni nekako djeluje kao poluosovina tj homokineticki ali to cemo drugom prilikom. Sljedece po planu je brusenje i lakiranje farova i zezanje sa vozacevim vratima i pregibom kod stoka, triba vidit jesu li sve zice citave, a neznam kako oslobodit onu manzetu da dodjem do zica pa molim savjet oko toga. To je za sada to, slikica nema, neke druge radove, cistije, cu slikat. Hvala na citanju1
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
To bi trebalo biti ovo, gumena manžeta sa plastičnim konektorom na kraju?
 

Sink.as

New member
Da, to je to, odkopcam konektor i svucem manzetu sa njega ali je mogu pomaknit samo 1 ili 2cm a to mi je premalo da vidim kakvo je stanje unutra sa zicama
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
A onda vjerovatno treba kopati dublje, otkopčati kabele i izvući sve van... zahebancija jbga
 

Sink.as

New member
To cu ostavit za elektricara, nemam ni volje ni znanja za takve stvari. Zanima me jos jedna stvar, kad upalim pokaze mi neke kvadratice na displeju, jeli to razina ulja ili sta drugo i tek sam jucer skuzio da kad dam kontakt nema lampice od grijaca, normalno ili ne?
 

Prilozi

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Je, to je za ulje, a lampica od grijača bi trebala biti s lijeve strane obrtomjera, na vrhu... posvjetli lampicom, morala bi se viditi perforacija na tabli u obliku zavojnica. Možda je samo žaruljica krepala
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
Berlingaću crkao akumulator i slučajno u pevecu vidim ove njihove A1 akumulator. Jeli neko imao iskustva sa njima.
Šta će ti to... Tako možeš i u Kafulandu uzeti prvi s police. :)
Uzmi u Tokiću onu njihovu karticu za popust i uzmi TQ najveći koji ti stane. To ti je Fiamm-ov akumulator. Imam ga u oba dostavna kombija već šestu godinu. Puno kratkih relacija i još drže voltažu. Već su se isplatili. Mnogi mi hvale i one Ciakove. Ispod toga ne bih išao. Pogotovo za auto na koji računam.
 

Dalibor

Dado Tornado
TQ je navodno bio rebrandirani fiamm, tamo do prije par godina. onda je jedno vrijeme bio neki drugi "zapadnjak", a danas je made in china, barem ovaj agm koji sam kupio prije mjesec dana.
ciak agm su navodno njemački pantheri, kao i onaj bener akumulatori ili kako se već zove.

Sink.as Sink.as samo kupi taj A1, to ti je sve isto, kod skupljis samo ime placas vise. nema akumulator milijun dijelova pa da je to neka znanost. najbitnije je da nije dugo bio u skladistu prije nego ga namontiras, zato je najbolje kupovati u frekventnijim ducanima, a nisam bas siguran koliko je to pevex sto se tice akumulatora
 

Sink.as

New member
Hvala decki, sutra cu u tokica pa cu uzet nestao, prijatelj ima dobar rabat pa cu preko njega, onda bude mozda i nesto kvalitetnije
Hvala decki, sutra cu u tokica pa cu uzet nestao, prijatelj ima dobar rabat pa cu preko njega, onda bude mozda i nesto kvalitetnije
Na preporuku i nagovor prodavača u Intercarsa kupio ovaj aku, nadam se da necu pozaliti
 

Prilozi

Posljednje uređivanje:

Sink.as

New member
Skinia sat da prominim zaruljicu i doceka me ovo, kako se mijenjaju zaruljicu u instrument satu, jeli se skine samo ovaj crni dio ili triba i zeleni tj komplet ovu tiskanu plocu, IMG_20201104_185907.jpgIMG_20201104_185907.jpg
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Mislim da su ovo motorići satova, ja bi digao još ovo crno pa vidio što je ispod... ali oprezno :)
I moguće da su zalemljene ledice ispod
 

Sink.as

New member
Radi se o zaruljicu grijač, sad sam po mraku to proba, vidit cu po danu i kad budem ima vise vrimena.
Jeli upaljac i ona palica od retrovizora(električno namjestanje suvozacevog retrovozora) triba ju svijetlit
 
Na vrh