Berlingo 1.6 hdi 92 KS by liberty

HAL9000

New member

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Spustili su cijene za autosajam, lijepo da ih nisu još digli.
Nema boljeg motora za tu lovu danas, a ni ostatak autića nije za baciti :D
 

bbozak

Active member
Da, stvarno dosta povoljno!

Za Dacie mi je inače nekoliko ljudi reklo da nisu baš čvrste, tipa Dokkerom na rizol, uvija se podvozje, pukne šoferšajba, pa tako dva puta u godinu dana...
 

Doomsday

U prolazu...
Prije nego počneš čupat tablu, ako ti sustav može držat vakum bar 4-5 minuta, pokušaj sa ovako nečim...


[ame]https://www.youtube.com/watch?v=P2BdCWYbWPQ[/ame]


To je Errecom Extreme Ultra sredstvo za zaptivanje manjih pukotina, i na metalu i na gumi, nema polimera tako da ne reagirana vlagu ili bilo šta drugo kao starija sredstva, inertan je, i neće oštetit niti tvoj kompresor niti aparaturu servisera klime...

Trebalo bi ga imat u Tokića, oko 200-300 kn, pa zašto ne pokušat, vakumirat sustav, ako drži 4-5 minuta dopunit ga, i dodat injekciju, pa vidit pomaže li...

Ne može štetit...

Valjda...

:D
 

liberty

Well-known member
kaže majstor da neće koristiti tako što jer da može štetiti samom sustavu
pitala ga moja žena jer se ja više ne miješam u popravke berlinga:D
inzistira na raskapanju auta i 3-4 dana posla
iskreno - ja sam sugerirao da se ne raskapa i da mogu živjeti i bez klime jer jz ni ne koristim, ali se više ne miješam jer mi žena to zamjera
 

Doomsday

U prolazu...
Odi kod nekog drugog meštra, specializiranog samo za klime, pa upitaj, ali prije svega provjeri ako sustav može držat vakum 4-5 minuta, još bolje 10 minuta ako je moguće...

To znači da je rupica dovoljno mala da bi ovo sredstvo moglo pomoći... I nisam ja izmislio ovo rješenje, tako je meni rješio problem meštar kad mi je iz sustava nestalo do mrve plina, a nakon toga ubačena boja 2-3 mjeseca nije nigdje pokazala rupicu... Ubacio sredstvo i bio miran preko 4 godine...

Kako napisah, stedstvo je inertno, nije na bazi polimera i ne reagira na vlagu niti bilo što drugo... Sigurno je i za tvoj kompresor i za mašine od servisera... Može se kod starijih auta ubacit u sustav i kao preventiva, da čim se pojavi manja rupica, odmah bude začepljena...

Ali, ako ćeš ti radije platit raskapanje table, samo naprid, to bi trebalo rješit problem...

Valjda...

:D
 

liberty

Well-known member
bio je napunio klimu
nakon toga je radila 2x po 5 min i nakon 10 dana sistem je bio bez plina
da li je to znak da jače pušta?
 

Doomsday

U prolazu...
Nema ti smisla gatat, stavi ga na vakum, ako ne izdrži 4-5 min vakumiran, nema ti smisla niti razmišljat o brzom popravku sa bilo kojim sredstvom...

Ako drži vakum 10 minuta, definitivno ti se isplati pokušati rješiti problem sa nekim sredstvom, recimo onim Errecom Extreme Ultra šta sam ti gori linka...

Valjda...

:D
 

liberty

Well-known member
kaže žena da će "ruke" koštati 1.800 kn a materijal nemam pojma koliko
i da ona hoće da se sve to raskopa jer da se ne da živjet bez klime u današnje vrijeme

a ma...njena odluka...
 

liberty

Well-known member
da će ruke i materijal (isparivač) koštati 3.000 kn
da je rekla majstoru da može
a ma...raskopusat će mi cijeli auto...
 

Cutac

Prèkaroš
Ne možeš kupiti isparivač i sam ga montirati i onda odvesti u klima servis?
Ja osobno ne bih dao baš nekome da mi rastavlja auto, pogotovo kokpit.
 
Na vrh