Berlingo 1.6 hdi 92 KS by liberty

liberty

Well-known member
Kako je sa tresenje,vibriranjem volana pri 125-135km/h ? Sve mirno ?
nisam primjetio nista posebno zapanjujuce
auto nije miran kao na ljetnim gumama ali nista posebno ne vibrira
bas sam ga i probao sa zimskim gumama do krajnje brzine i sve 5
malo jesu bučnije, no ni to me ne smeta

činjenica je da ću više o njima znati reći tijekom zime
a osobito me zanima kako će se ponašati na mokrome što je zimskim gumama te kvalitete često boljka
pretpostavka je da ću u iduća 3 mjeseca napraviti barem 6-7.000 km pa će mi nakon toga sve biti jasnije

iako je serviser rekao da ne treba ulje mijenjati prije 20.000 km
ipak sam odlučio mijenjati ga na 10.000 km
uz to, kupio sam si litru Total Ineo 5w30 zlu ne trebalo - u citroen salonu me koštalo cca 120 kn/litra

čekam da uhvatim vremena pa da na njega stavim sredstvo za zaštitu/sjaj prije zime

najugodnije mi ga je autoputom voziti na nekih 2500 okretaja i 110 kmh
pri brzini 150-160 kmh se vrti na 3500 okretaja

prosječna potrošnja mi je nešto pala i u zadnjih 400 km, od čega 300 km umjerene vožnje autoputem, iznosi nekih 5,3-5,5 litara

s autom zasad nema problema
ima nešto sitnih vibracija kad okretaji padaju s 2100 okretaja na 2000 okretaja isključivo u V brzini i isključivo pri tim okretajima neovisno o kojim gumama je riječ i od kad sam auto preuzeo, ali to me uopće ne brine iako bi volio znati od čega je to. takve vibracije u porodici očito samo ja skužim ostali nisu to primjetili

pazim auto
umjeren sam s njime dok ne dođe na radnu temperaturu
pružam mu svu moguću njegu
jako mi je drag
ostali auti koje vozim (nisu svi moji) -2 fieste i passat mi nisu toliko zanimljivi jer su mi mnogo manje praktični i veći su potrošači

prednost berlinga u niskoj potrošnji se najviše vidi u gradu, tu mi obje fieste potroše 2-3 litre više, a passat kojeg jane točim i 6-8 litara više
 

liberty

Well-known member
:cool:eto, auto još nema ni 2 mjeseca (proslavit ćemo ton u četvrtak)
a već ima malo preko 6.500 km
pravi mali hard test s time da se prema njemu odnosim s puno pažnje
no, kažem, u iduća 2 mjseca će se nabrati još mnogo kilometara pa ću vas redovito izvještavati o stanju auta

za sada auto nema nikakvih nedostataka
sve funkcionira besprijekorno
na zimskim gumama je malo bučniji
a potrošnja autoputom doslovce ovisi da li se vozi čovjek do nekih 110 kmh (oko 5,5 litara) ili oko 130-135 kmh (oko 6,5 litara), s time da je uvijek mjereno s najmanje 3 osobe u autu
potrošnja laganom nogom po gradu spada na nekih 5,2 litre

zanimljivo je koliko sam zadovoljan njegovim kočnicama
u početku mi nisu djelovale dostatne za njegovu težinu
ali valjda su se sada razradile

moram prije zime još jednom na njega nanijeti vosak ali nikako da uhvatim vremena jer sam vikendom na cesti (iz potrebe a ne iz gušta)

pretpostavka je da će do Nove godine auto imati oko 12.000 km (i 4 mjeseca)

zimske gume do sada nisu testirane zbog visokih temperatura, no čini mi se da je Kleber za moje podneblje bio dobar izbor jer su nešto tvrđe mješavine pa se ne troše tako ubrzano na višim temperaturama (kao npr. Sava)

pozdrav dedi koji me u mercedesu 190 pokušao stići na auto putu:cool: (neprestalno je vozio u lijevoj traci ne bi li me pokušao stići):D
 

Dalibor

Dado Tornado
pozdrav dedi koji me u mercedesu 190 pokušao stići na auto putu:cool: (neprestalno je vozio u lijevoj traci ne bi li me pokušao stići):D
mercedesi su ekstremno brzi auti :hmmm:

trebaš vidjeti lica ljudi kada ih sustižem sa ZXom pri 160,70 pa lijevoj traci...
prvo ne znaju koji je to auto, drugo ima gume ko ROG specijalka, treće izgleda kao da je preživio HDZ... izgledaju kao da im to ostavlja veće posljedice nego HNB pod ruhatinskim
 

liberty

Well-known member
mercedesi su ekstremno brzi auti :hmmm:

trebaš vidjeti lica ljudi kada ih sustižem sa ZXom pri 160,70 pa lijevoj traci...
prvo ne znaju koji je to auto, drugo ima gume ko ROG specijalka, treće izgleda kao da je preživio HDZ... izgledaju kao da im to ostavlja veće posljedice nego HNB pod ruhatinskim
:shock::grin: točno, točno:)
ovaj se nije mogao pomiriti s time što sam ga sustigao i prestigao
te je zatim dionicu autoceste od nekih cca 15 km vozio lijevom trakom ne bi li me sustigao, a ja nisam išao brzo, oko 130 kmh, ali je njegov mercedes na svakoj uzbrdici zaostajao

meni malo bilo blesavo što se sav zajapurio u očaju:D
valjda sam trebao voziti iza njega cijelo vrijeme, čisto da ne ispadne da ga je dostavnjak stigao:confused::D
 

liberty

Well-known member
jučer sam vozio magistralnim cestama pula-vrsar-poreč, po poreču i vrsaru te natrag za pulu i po njezinoj okolici, vožnja brzinama od 60 do 95 kmh bez naglog stiskanja gasa uz pokoje pretjecanje, samo 2 u autu - board computer je na sveukupno 180 km pređenih kilometara izračunao prosjek od 4,2 litre potrošenog dizela

oduševljen sam....pa bivši skuter mi je trošio više na tim rutama

za vikend slijedi test potrošnje na relaciji Pula - Zagreb autocestom malo bržim tempom (vjerojatno neću prelaziti 130 kmh) s 3 osobe u autu. baš me zanima da li će se uspjeti postići prosjek od 5,5 litara po board compjuteru

kad već toliko vremena provodim u autu, čisto da iznesem neka vlastita zapažanja, nadam se da vas ne smeta

da ti pravo kažem, caddy me ni najmanje ne zanima iz razloga što je bar 40 tkn skuplji od berlinga u sličnoj opremi, što mi njegov ovjes ne odgovara jer je za njega ovjes berlinga limuzinski i zato što mi je dizajn njegove unutrašnjosti sumoran

ali da je na snimci brz - je:)
 

mrfloyd

New member
ORGA broj pa lako znaš kad je napravljen, moj je stajao 6. mjeseci van i ne vidim još u 5. godini problema.
ako sam dobro skuzio di je ORGA broj , onda ispada da je tutač rođen 03.09.2010! Jel to znači da je filtar čestica u njemu, da je EuroV norma i da trebam ono ojle od 120+ Kuna!???? 12352FV ,Vigo Španjolska ---- jesu li ti Maori ok šarafili moja kolica? :confused:
 

liberty

Well-known member
evo, auto ima 7.500 km
na relaciji PU-ZG pri tempu od 110-140 kmh, s putnim prosjekom od oko 100 kmh (dakle relacija od tih cca 277 km pređena za nekih cca 2 sata i 40 minuta)
berlingač ima potrošnju po BC 6,5 litara, u naravi mjereno kod točenja oko 6.6-6,7 litara
s tri osobe u njemu

pri jakoj kiši zamječujem da bi brisači mogli biti efikasniji
možda nisam navikao voziti aute s tako velikim vjetrobranskim staklom gdje se voda raspršuje po staklu u svim smjerovima
kočnice su zaista efikasne, i na mokrome ne posustatju

sa zimskim gumama pri temperaturama od 12-13 stupnjeva i kiši treba ipak malo pripaziti

efikasnost audio uređaja koji je po meni solidan
opada ako se tempo digne iznad 110 kmh
jer je ipak berlingo auto gdje je buka vjetra izraženija nego kod osobnog automobila
a i zimske gume daju malo obola zvučnoj kulisi (bučnije su od ljetnih)

obično ga na autoputu držim na 130 kmh, ali lijepo povuče i iznad te brzine
no štedim ga, obzirom mu je maksimalna brzina negdje malo iznad 160 kmh pa ne želim pretjerivati
na konstantnih 130 kmh motor se vrti točno na 3000 okretaja, dakle na pola puta između najvećeg momenta i najveće snage
za vožnju autoputom dobro bi mu došla 6. brzina

grijanje i provjetravanje je jako efikasno
s tim sam doista zadovoljan

nakon što siđem s autoputa lagano usporim tempo idućih 10-15 minuta
te kad stanem pričekam još nekih 2-5 minuta da radi u leru
da se turbo malo ohladi, sve kako su me uputili strućniji ljudi
 
Posljednje uređivanje:

liberty

Well-known member
evo, auto ima 8.300 km
zasada sam mu našao 1 manu - šteta što nema 6. brzinu, potrošnja na autoputu bi mu sigurno pala za 0,5 litara na 100 km
ovako na autoputu pri tempu oko ograničenja (130 kmh) troši po BC 6,7 litara (mjereno u zadnjih 1400 km autoputa).

sve ostalo na autu je zasad za 5
sviđa mi se da ipak nije prebučan u unutrašnjosti (za tip auta) i što će mi uskoro poslužiti i da odem po neki komad namještaja

zimske gume doprinose bučnosti
i inaće taj model guma dosta buči
ali su malo tvrđe smjese pa se manje troše. što mi je dosta bitno obzirom na kilometražu koju prevaljujem
 

liberty

Well-known member
e, našao sam mu još 1 manu:
sklopivi ključ, metalni gumb na njemu putem kojeg se na oprugu izvlači ključ....jel ima netko od vas da mu je taj gumb preosjetljiv
naime, ključ mi se stalno otvara u džepu
a s druge strane i kad je rasklopljen, i ako ne pritišćem taj gumb lako ga mogu sklopiti

jel to uobičajeno ili da pitam za garanciju
nije da me posebno smeta, nego sam imao aute kod kojih se ključevi nisu rasklapali bez da gumb svjesno pritisneš niti su se sklapali natrag tako olako
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Neznam kakav je ključ kod vas :whistling:,kod mene je ovakav:



i meni se ne otvara u džepu i nemože se sklopiti ako se ne pritisne gumb :angel:
 

1587 VTS

New member
Neznam kakav je ključ kod vas :whistling:,kod mene je ovakav:

http://img192.imageshack.us/img192/8403/citroen20220gumba.jpg

i meni se ne otvara u džepu i nemože se sklopiti ako se ne pritisne gumb :angel:
I kod mene je ovako kako mirda kaze.
A npr. kljuc od C2 mi se otvarao u dzepu i mogao se sklopiti bez pritiska na gumb, kako ti navodis. A oba su istog oblika (sa slike), samo ovaj od C3 ima novi dizajn loga s zaobljenim chevronima.
 

liberty

Well-known member
ok
skužio sam
malo cjepidlačim:D

nije to bitno toliko:weeabooface:

uglavnom, primam oklade.............da li ću do 01.01.2012. napraviti toliku kilometražu da ukupno auto ima 12.000, 13.000 ili 14.000 km:cool:
sad je na 8.550 km:twisted:
 
Na vrh