Automatski brisači

Rok

New member
Re: Novi C4 - akiramar

Koliko sam probao nema

Èudno...to ima i "moj" Scenic iz 2000. godine... no dobro,nije to ništa bitno...glavno da ima intervalno brisanje... i kao što sam već negdje napisao, jako mi je drago da se čak i naručivanjem senzora brisača ne gubi intervalno brisanje....definitivno izvedeno bolje nego u Golfu..
 

Olaf

New member
U biti imas cim dole i 3 brzine prema gore, ovi sta imaju senzor ti aktiviraju automatsko brisanje kad cimnes rucicu prema dole
 

Rok

New member
Re: Novi C4 - akiramar

U biti imas cim dole i 3 brzine prema gore, ovi sta imaju senzor ti aktiviraju automatsko brisanje kad cimnes rucicu prema dole

Koliko sam ja shvatio u salonu,to je ovako ide.. postoji jedan cim dole,i 3 brzine gore.

Kad je automatsko uključeno,onda je ovako:

brzina 1-automatsko brisanje
brzina 2-konstantno sporo brisanje
brzina 3-konstantno brzo brisanje


A kad je automatsko brisanje off,onda ovako:

brzina 1-intervalno brisanje
brzina 2-konstantno sporo brisanje
brzina 3-konstantno brzo brisanje



Jel tako?
 

1587 VTS

New member
Re: Novi C4 - akiramar

Kad je automatsko ukljuceno, interval i brzinu određuje sam, nista ne diras, ako pomaknes rucicu u bilo koji navedeni polozaj 1, 2, 3, on onda tako brise, na automatski vracas cimom prema dole. Ako je automatsko iskljuceno u postavkama, cimom prema dole preuzima automatski rad. 1, 2 i 3 je manualna funkcija neovisno o ukljucenosti automatskog rada u postavkama. Tako je na svim citroenima, C4 tu nije iznimka. Nadam se da sam dobro opisao :D

Golfu..
:disgusted::disgusted::disgusted:
 

Rok

New member
Ma dajte koje su to gluposti.Kakve veze imaju parking senzori sa umijećem vožnje.Kod novih auta koji su totalno nepregledni su odlična stvar i ne moraš se misliti da li ćeš udariti u kakvu prepreku.Parkiraš se časkom.Isprobao sam prednje kod novog C4 približavajući se zidu i u jednom trenutku sam mislio da ne rade koliko sam se blizu primakao, Fantastična su stvar. U svakodnevnoj žurbi često kod parkiranja i ne primjetimo zidić, stupić ili neku drugu prepreku pa zakačimo branik ali sa senzorima ne moramo više brinuti o tome. Ja sam uvijek za komfor i udobnost i nemam ništa protiv da se naviknem na isto i da mi to postane standard.Da li isto znači da bi trebali voziti aute bez ikakve opreme i komfora kao npr. što smo vozili stojadine prije dvadeset i više godina.


Ma ja sam u principu isto za nove tehnologije,ali pod uvjetom da RADE KAKO TREBA! Parking senzori,na primjer,su mi super stvar i također sam ih probao na novom c4 ,dok eto ti automatski brisači su mi sranje u bojama..da to radi kako treba ajde dobro,ali ne,ja pljunem na staklo,a brisači lamataju ko da se cijelo nebo slilo na zemlju. To neželim.Pogotovo ako za to plaćam.
 

akiramar

Active member
Re: Novi C4 - akiramar

Koliko sam ja shvatio u salonu,to je ovako ide.. postoji jedan cim dole,i 3 brzine gore.

(...)
brzina 1-intervalno brisanje
brzina 2-konstantno sporo brisanje
brzina 3-konstantno brzo brisanje
(...)
Ovako je bez obzira na automatsko brisanje.
Automatsko brisanje se uključuje ručkom na -1. Uključio sam ga neki dan kad je bilo kišovito. Radi čudnovato i ne znam da li mi se sviđa ili ne... Uglavnom briše taman kad bi ja htio, ponekad počinje mahati k'o lud, ponekad čeka da se staklo skroz namoči, uopće mi nije jasan princip rada. Ne može se podesiti osjetljivost :(
Jednokratno brisanje (kod mene) se dobiva KRATKOTRAJNIM povlačenjem ručice prema sebi. Ako se dulje drži, onda se uključuje pumpica za vodu. Ovo su dosta pametno napravili. Ako želimo uključiti pumpicu (staklo je suho i prljavo), brisači se neće uključiti prije nego što pumpa počinje raditi.

Brzina 1 - interval je ovisan o brzini kretanja vozila (tako piše u uputama).
 

1587 VTS

New member
Re: Novi C4 - akiramar

Ovako je bez obzira na automatsko brisanje.
Automatsko brisanje se uključuje ručkom na -1. Uključio sam ga neki dan kad je bilo kišovito. Radi čudnovato i ne znam da li mi se sviđa ili ne... Uglavnom briše taman kad bi ja htio, ponekad počinje mahati k'o lud, ponekad čeka da se staklo skroz namoči, uopće mi nije jasan princip rada. Ne može se podesiti osjetljivost :(
Jednokratno brisanje (kod mene) se dobiva KRATKOTRAJNIM povlačenjem ručice prema sebi. Ako se dulje drži, onda se uključuje pumpica za vodu. Ovo su dosta pametno napravili. Ako želimo uključiti pumpicu (staklo je suho i prljavo), brisači se neće uključiti prije nego što pumpa počinje raditi.

Brzina 1 - interval je ovisan o brzini kretanja vozila (tako piše u uputama).
Da, to je to. Ono sta sam i ja rekao, samo se kolega potrudio malo detaljnije opisati. Isto funkcionira i kod mene na C2 i imam iste zamjerke na automatski rad kao i ti :hm:
A ova zadnja stavka sta kazes da pise u uputama je tocna i u praksi, kad stanes na semaforu interval brisanja se produzava, s povecanjem brzine se skracuje, prijelaz je vidljiv na 90 km/h i 120 km/h. Na nizim brzinama nisam obracao paznju.
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Ja se s tim uopće ne zamaram..stavil sam na "off" i amen :D:D
Već sam negde pisal da nisam zadovoljan kak to šljaka,i više ne uključujem :whistling:
 

ghorvat

Well-known member
Donator foruma
Može bit da imate manje kvalitetne senzore? Meni rade besprijekorno. Već sam bio napisao da su posebno korisni dok je cesta mokra nakon kiše. Posebice na autoputu dok se, primjerice, vozite u desnoj traci, a u lijevoj vam proleti neki "jaran". U trenutku dok vam zašrpica stakla, senzor u takvoj situaciji ima nesporedivo bržu "reakciju" nego čovjek i fenomenalno odradi posao.
 

Tonka0559

Member
Dečkovi, tu i tamo lijepo malo bolje počistite dio stakla di vam je senzor :D meni radi fantastično. Samo imam zamjerke na Boschove brisače :(


Platila sam ih 200 i nešto kuna prošle godine... dok vani nije toplo brisači ništa ne valjaju. Zapinju po staklu, proizvode užasno iritantan zvuk,jer se očito na nižim temperaturama taj silikon stvrdne i ništa ne briše sa šajbe.

Jel imao tko sličnih problema?
Brisači od Valea su recimo puno bolji od ovih Boschovih i nema s njima ovakvim problema.
 

Dalibor

Dado Tornado
ne znam koliko je dobro korisiti cvileći brisač, vjerojatno nije dobro za staklo, pa pripazi da ti nebi nastale nekakve crte na staklu...

ali nevezano sad sa time što je tvoj bosch ili bilo koja druga marka sa svakom se može dogoditi da ti se potrefi neki cvileći... prema mojem nekom iskustvu izgleda kako ljudi imaju najbolja iskustva sa champion, nbw i skupljim valeo brisačima...

kaj se tiče silikona, rekao bi da je to radi trajnosti brisača... ne znam bili za gumu i njene neugodne zvukove ili ne brisanje, imalo neke veze sa silikonom...
 

Tonka0559

Member
ono što sam primjetila je čim je vani toplije,rade ok. Èim je hladnije, kao da otvrdnu i ne brišu ništa,zapinju po šajbi i ne brišu ništa naravno.
imam ih evo točno godinu dana.Dok čovjek na c2 ima valeo već 4 godine i brišu bezgrešno.
 

1587 VTS

New member
Ja trenutno imam treci set valea i zadovoljan sam sa svima do sad. Najbolji mi je bio drugi set - valeo x-trim fleksibilne, al su bile skupe, platio sam ih skoro 400 kn. Ovaj treci set sam stavio jeftinije, isto fleksibilne valeo compact evolution, 170 kn, skroz zadovoljan. Jedino sta mi smeta kod njih je onaj univerzalni konektor kojim se vezu na rucku brisaca, preglomazan je i kad gledas iz kabine bode oci, nista strasno, al eto. x-trim je imao to elegantnije rijeseno, al to su pare i muzika. Prvi set su bile tvornicke zeljezne valeo silencio sa spojlerima, isto su bile ok. Probaj valeo iduci put, mozda budu bolje :)
 

darekb

New member
Na Xantiu sam nakalemio Championove brisače (nekih 170 Kn), sad imaju jedno godinu i pol na autu. Uglavnom, kad god popi.... jer cvile, preskaču ili muljaju ravno u razini očiju i odlučim ih zamijeniti-oni prorade normalno.
Imam i senzor za brisače no ne volim ga previše koristiti jer nikako da mi pogodi optimalnu brzinu brisanja(nekako mi je uvijek ili prebrzo ili presporo)
A možda sam i ja malo:p
 

Matija

New member
Ja sam prije koristio Valeo obične. Onda sam u nekom trgovačku centrom našao Bosch Aero i stavio i bio prezadovoljan. Trajali su dugo, bili veoma tihi i nisu zapinjali. Kad su se istrošili nisam više mogao naći Bosch i uzeo sa opet Valeo, opet obični. Bacio sam ih nakon 6 mjeseci jer mi se isto to događalo, škripali, skakali po šajbi i nikako brisali. Onda sam u Auto Kreši opet našao Bosch i imam ih sad već godinu dana i brišu kao prvi dan. Niti skaču, niti škripe, niti ostavljaju crte. Izdržat će još godinu dana i onda opet isti takvi.:)

Mislim da je to problem u starosti brisača, odnosno, tko zna koliko dugo su im stajali u skladištu...:hm:

Samo da napomenem kako su Valeo obični i Bosh Aero bili u cjenovnom rangu. Po mom iskustvu Bosch ima prednost.
 
Na vrh