Auto trese

Spallato

Active member
Već neko vrijeme u leru se nekako desna strana trese (vidim po retrovizoru), ne baš puno ali je. Èak se i malo čuje nekakav zvuk pa sam pomslio da je možda i auspuh, ali mi je zanimljivo šta se samo trese desni retrovizor.

Ima li netko neku ideju šta bi moglo biti, da znam šta mogu očekivati dok ne uhvatim vremena i ne odem do mehaničara. Ovako preko telefona mi je rekao da će pogledat nosače motora.

Auto je c5 2010 2.0 hdi
 

Spallato

Active member
Ne znam jel do guma jer su nove, stavljene prije 2 mjeseca. Ako je nosač, koliki trošak mogu očekivati? Gledao sam po netu ali nigdje nisam vidio cijenu.
 

vborovic

C5 modifikator
Guma ko guma može biti sarvšena, ali ako nije felga dobra (udarac), ili ako nije dobro posložena optika, moguće je da pri određenim brzinama počne tresti ... zato pitam, jer je to relativno jednostavno i jeftino za utvrditi, odnosno eliminirati ... budem probao iskopati koliko bi te nosač došao
 

Spallato

Active member
Jučer sam bio kod mehaničara i kaže da je sve ok. Ne trese on pri određenim brzinama nego samo u leru, i to ne uvijek. Ja mu jučer kažem da sam vidio po desnom retrovizoru da trese a on gleda retrovizor i on miran kao beba :) Pa ti sad budi pametan.
 

Spallato

Active member
Onako, kao laik mislim da je vjerojatno nosač motora kao šta ste i napisali. Možda je tek "početak" pa toliko ne dolazi do izražaja...vidit ću uskoro jel to ili nije, barem se nadam :)
 

anburaze

New member
Injektori ne bi trebali biti. Prije moze biti do kvalitete goriva na nasim crpkama...... Moze biti i do filtera goriva...... Pretpostavljam da auto nije preslo 300 000km pa da treba kompresiju mjerit.
 

tomyx

New member
Imao sam identicne simptome i nakon zamjena desnog nosaca motora problem je rijesen. Cijena nosaca ako se dobro sjecam je oko 250 kn.
 

tomyx

New member
Odmah na prvi pogled se je vidilo da je gornji nosac otisao (raspala se guma njegova) a kasnije se ustanovilo da je i donji za promijeniti.
 
Na vrh