Antifriz - čudna situacija...

Automatic

Well-known member
Ak si hočeš promjeniti ne vjerujem da je loš,ma ustvari sve je to tu negdje što se tiče tih antifriza ,nemreš znati ,ali za prosječne aute su ok.Samo ovi noviteti i visoke klase auta imaju možda par gumica ili koji dihtunga pa se mora baš kupiti određeni antifriz da koj ne propusti ali to je više radi toga da moraš kupiti kod njjih i da si ovisan o njihovom potrošnom materijalu.Nekad je litra crvenog koncetrata koštala 130 kuna a sad ga ima od 25-40 ovisno o marki proizvođača.Izračunaj si kolika je razlika i dali se zbog 30 ili 50 kuna isplati razmišljati kaj je u autu .Sa inom si siguran.JA sam u svog citra stavil inu a nadolijal nekog divljog iso plave boje i ne zamaram se.U lade sam stavil nekog kaj sam dobil 5 litri koncetrata pa sam si razrijedio.U corsi mi od tasta crveni wurth a u mečki od starog tokićev dok nije bil na akciji,u traktoru mi oni kaj sam ispustil ljudima iz auta pa samo malo pojačal koncetratom.Ako ti je loša vaserpumpa ili koji dihtung pustil bu da metneš bilokojeg.Ako je sve uredu bitno da je novi.
 

Automatic

Well-known member
Nema veze .Auti imaju alu glave od 80ih godina a crveni antifriz počel biti aktualan o 96 na dalje .Ko god ti je to rekel nema pojma.Crveni antifriz ide u sve novije aute ali ne zato kaj imaju alu glave već zato kaj su na njima stavljeni neki dijelovi koji bi mogli krivo reagirati na ostale antifrize jer su namjerno stavljeni da se kupujuje taj skuplji antifriz.Sad već vidimo da i na benzinskim crpkama imaju antifriz za opela ,za vw,mercedes ,svi iste boje ali svaki prodaje svoju maglu.Ima sad i antifriza koji se mogu mješat sa svima.Ako se mjenja u kompletu uopće nije bitna boja antifriza već samo da zadovoljava proizvođaća auta(mora imat tu neku specifikaciju za taj auto).
U mom grand cherokeyu je bil potpuno prozirni antifriz (kao voda)
 

AX-ja

èudo jedno
a vjerovatno je negdje malo puknulo kuciste.
operi te curke,posusi.
upali auto i gledaj od kud se pojavljuju kapljice,ovako se sa slike cini bas kao da je s gornje strane kucista,al mozda i slika vara.
upali auto i prati,otkrit ces brzo,
 

d3000

New member
Koliko te ta igra koštala Bojan ?
Meni isto očito negdje curi a ne mogu skužiti gdje.
U mjesec dana sam 2 puta već točio antifriz a gledam ispod auta i nigdje fleke od njega.
Očito negdje u vožnji iscuri ... :mad:
 

d3000

New member
Meni su upravo u Neostaru rekli da mi se posudica s antifrizom često prazni iz razloga jer pušta na vodenoj pumpi.
A vodena pumpa je mijenjana prije godinu dana kad je bio i veliki servis ... sad mi je to malo čudno. Morati ću reklamirati tom mehaničaru koji mi je radio veliki servis :(
 

grebza

New member
skinuo sam sam kućište filtera za zrak vidio da je kućište od termostata puknulo i tamo curi. ako ga skinem i dođem do termostata (on je elektronski) dali ga moram poslije podesiti elektronski ili će to sam napraviti
imali neko iskustva sa cijelom procedurom oko zamjene kućišta i provjere termostata kad ga već skidam
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ne zahtijeva podešavanje termostat, a njega možeš zamijeniti i bez skidanja kućišta. Pa ako ti se čini da dobro radi, pusti ga...

Znači otvoriš si put do kućišta, isprazniš rashladnu dole na dnu killera (skineš cijev) i odspojiš ostalo. Nakon toga skidaš kućište i sljedi posao čišćenja dosjeda. Kad to središ montiraš novo kućište, spojiš cijevi i senzore... Onda punjenje rashladom i proba.

Dihtung se obično dobije novi, al ja sam igrom slučaja slagao sa crvenom masom za brtvljenje od Wurtha i drži dobro.
I pripazi kod zatezanja šarafa kućišta, idi u krug svaki drugi šaraf laganini dok sve ne stegneš.

Jednostavan je posao. Sa novim kućištem obično dođe i novi senzor temperature... a termostat nemoj najjeftiniji uzimati jer je kućište malo blesavo izvedeno i na jeftinima puca kopčica.
 

grebza

New member
nisam mislio mijenjati termostat, mijenjan je prije 40tkm ali budem vidio kad ka skinem, jer koliko vidim da ga moram izvaditi i preseliti u novo kućište
 

grebza

New member
daj mi reci počeo sam skidati kućište sa termostatom počelo mi je ulje curiti iz rupe pa sam vratio natrag jeli to uredu ili je nešto krenulo loše.. mislim da je to moje kućište
 
Posljednje uređivanje:

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
A tko zna od kud se to ulje došuljalo, ako ga nema unutar samog kućišta super ;)
 
Na vrh