Anlaser

Zvone

New member
Pozdrav
Evo navršilo se godinu dana kako je kod mene C3 2006, i da malo kažem malo dobre strane i malo loše ali ne tako jako loše.U ovih godinu dana nije ni jedna sijalica izgorjela sve rade, nisam imao lijevi bočni žmigavac ,kabel bio prekinuti(dobre životinjice ga pregrizle ), promjenio zadnje opruge ,jedna pukla. I kada sam mislio da je tome kraj neki dan mi se dogodilo nešto što nisam očekivao da će se dogoditi. Ujutro krenuo bez problema, uključio klimu i vozim ga od trgovine do trgovina bez problema, i kada dođem do zadnje trgovine kupim robu sjednem u auto želim ga pokrenuti čuo se jedan klik i ništa više.Svijetla, kada dam kontakt pale se sva i ugase kako treba ali ne pokreće anlaser, prva pomisao je akumulator se ispraznio. Pozovem brata da prikopčamo na akumulator, ali ništa se nije dogodilo.Dobro da imam uputstva od njega i gledamo što bi moglo biti i potražimo osigurač od anlasera(8. žuta boja u prostoru motora)promjenimo,pokušam samo se čuje klik i ništa više. Sjetih se jednog isto takvog događaja kada sam imao drugi auto, došao na parking i ugasio, nakon par minuta ne mogu ga pokrenuti.Otišao u grad pješke i vratio se nakon sat vremana probam on upali.Anlaser je bio preblizu aspuha i pregrijao se i zablokirao,kada se ohladio i dalje nije bilo problema.Tako smo počekali neko vrijeme promjenimo osigrać , i on upali i od onda nemam problema radi normalno pali bez problema. Uglavno zadovoljan sa autičem
 

tomica0308

Well-known member
Vezani za anlaser, pazi da ti nevuce vise struje pa ti pregara osigurac (bilo kod mene tako), jedan meho kaze stavi 40A osigurac i ok ce bit, dođem do električara kaze da si stavio jači osigurač auto bi ti planuo za par dana, jer je anlaser vukao struju oko 30A a osigurac orginal je 20A i naravno pregarao svakih par dana )znači ne svako paljenje, al sve češče se događalo. Nemoguce da je zbog auspuha vruc anlaser tj. da neradi, onda bi sve takve modele to zezalo. 600kn platio remont anlasera.
 

Zvone

New member
anlaser

Pozdrav
Tomice, vidim da smo blizu pa smo skoro susjedi.Da osigurač je 20A ne bi ja stavio jači nipošto jer se u to malo razumijem pa ne dolazi u obzir.Do sada sam prešao oko 15000 km i do sada ništa takvoga na auto tankaj i vozi koliko vidim po forumu puno problema na C3, ali kod mene samo opruge ,
redovno mjenjanje ulje sada promjenio komplet remene i pumpu za svaku sigirnost jer nisam znao kada su zadnji puta mjenjani ali nije bilo kritično.Ja sam samo naveo da se meni to dogodilo na drugom autu isto kada se ohladio palio je normalno, a tu je možda bilo nešto drugo.Možda ču morati napraviti remont ali on mi pali na zub tako da ne verglam puno. Ok uglavno neću da ga puno hvalim da se ne pokvari.
Na škripanje sam se navadio jer mi zadnji kraj uvjek nešto malo lupa kada vozim po makadamu .Na tehničkom prešao ok sve u redu.Da ne duljim dalje...
pozdrav
 
Na vrh