Amortizeri na C5 procurili, novih nema?

JosipB

Member
Pozdrav svima, nakon 2 mj. ugodne vožnje i bez posjeta servisu, došlo vrijeme za posjet :)
Par dana mi jako cvile stražnji diskovi i jučer sam odvezao u servis da vidimo jel treba mijenjati pločice, diskove ili nešto drugo. Naravno da treba tako da ćemo to rješiti za dva dana.

Dok je auto bio na dizalici, uspio sam poslikati obje stražnje strane ovih amortizera (cilindara ovjesa). Primjećujem da je lijevi gornji dio ove gumene kape mastan i na sredini je ona kocka masna, par kapi ulja po njoj.

Evo fotke a Vas molim za mišljenje. Hvala

1lijevo.jpg
2lijevo.jpg
3lijevo.jpg
4desno.jpg
5desno.jpg
6sredina.jpg
 

Mrki5

Well-known member
Zameni cilindar polovnim , ispravnim. Evo kako A možda je samo povratno crevo oštećeno. Pločice zameni sam .
 
Posljednje uređivanje:

JosipB

Member
Dok su kugle u redu ,ne menjaj, a rđu skini i prefarbaj .
Vidim da na ebayu ima novih kugli cijena oko 100$.
Baš planiram ići u boje i lakovi uzeti boju i onda ću dobro ošmirglat i pofarbat sve te hrđave dijelove.
 

Korado79

New member
Pozdrav ljudi, molim savjet.
Zadnjih par dana mi je pod garaže bio mokar (žuto zeleno ulje) između zadnjih kotača.

Danas sam bio u servisu Žuta točka i kažu mi da prednji i stražnji amortizeri sline i da bi ih trebalo zamjeniti. Tvrde mi da ih nema za nabavit novih nigdje.

1. da li je to moguće ?
2. za stavljat rabljene kažu da nema pomoći, smisla
3. da li se može to nekako reparirati ?

Pao sam u depresiju od ovih informacija jer sam prezadovoljan s autom ova dva mjeseca koja sam vlasnik. Sad ispada da je neispravan za voziti i da mi može svaki čas riknut a servisa nema.
Sigurno negdje ima. Ja osobno pronalazim većinu toga u susjednoj Sloveniji, sve je relativno blizu. Provjeri na sljedećem linku također: https://www.euavtodeli.si/originalni-deli/citroen a neke dijelove za Citrač sam našao na Nabavi: Auto-moto ...

Uglavnom sa Slovencima sam imao ugodna iskustva, uvijek nešto dobro preporuče.
 
Na vrh