Amortizeri na C5 procurili, novih nema?

JosipB

Member
Pozdrav ljudi, molim savjet.
Zadnjih par dana mi je pod garaže bio mokar (žuto zeleno ulje) između zadnjih kotača.

Danas sam bio u servisu Žuta točka i kažu mi da prednji i stražnji amortizeri sline i da bi ih trebalo zamjeniti. Tvrde mi da ih nema za nabavit novih nigdje.

1. da li je to moguće ?
2. za stavljat rabljene kažu da nema pomoći, smisla
3. da li se može to nekako reparirati ?

Pao sam u depresiju od ovih informacija jer sam prezadovoljan s autom ova dva mjeseca koja sam vlasnik. Sad ispada da je neispravan za voziti i da mi može svaki čas riknut a servisa nema.
 

Automatic

Well-known member
Ako je za mk1 imam ja sa velikim lajtunzima, 2.2hdi ili 3.0.
Nek pogledaju povrate da nije lajtung istrunuo
Ako se radi o zadnjim imam koji ne sline, malo ih je frka promijeniti jer treba skidat sfere ali u njima je samo oOring i klip, pitanje sta je poderano ako je. Od c5 x7novijeg ili c6 ne paše i tu su zajebali sve jer c5 je savršenstvo a c6 govnarija komplicirana, nedavno sam na svom mijenjao sve od ovjesa pa se zmislio i proizvođača i Andrea i svega
 

ExOduS442xb

Racing
Mora ih biti za kupiti ali ih je vj teže za pronaći.
U Citroenu ih ima sigurno ali pitanje po kojoj cijeni. Ipak su ih proizveli preko 600000. Na ebay ima brdo polovnih ali mislim da može naći na netu i novih, samo treba dobro tražiti.
Btw možda ima razlike u modelima sa sport opcijom i bez.

Evo novi zadnji, mislim da je u poljskoj:
https://archiwum.allegro.pl/oferta/silownik-amor-zawieszenia-tyl-lewy-c5-01-07-527270-i7334552385.html
Vidim da to nije baš friško, pogledat ću još malo. Dali ti auto ima sport opciju? Na nekima piše da je isteklo ali da nije prodano


https://archiwum.allegro.pl/oferta/cylinder-zawieszenia-tyl-prawy-c5-527261-citroen-i7630640380.html
 
Posljednje uređivanje:

Mrki5

Well-known member
Zadnji cilindar za c5 1 i 2 ima da se kupe. Mada ne mora da se kupi, ako je mandžetna oštećena ili gumica to se sve relativno lako zameni.citroen-c5-manzetna-zadnje-bombe-novo-5425479057332-71781196531.jpg evo na slici se sve vidi pa samo proveriti gde curi izašto.
Na ova dva snimka ima sve kako da sam zameniš ili pronađeš kvar.
 
Posljednje uređivanje:

JosipB

Member
Moj je model C5 II 2004.g. 2.0 16v 103kw bez sport opcije.

Puklo mi je crijevo kod prednjeg desnog kotaca tocno na sredini.
Idem sutra u kvartovski servis pa cu vidjet.

Nadao sam se da ce mi pomoc u Zutoj tocki ali nista od toga. Njihov zakljucak samo ti to vozi i dolijevaj LDS..
 

Mrki5

Well-known member
Ako je ovo povratno, evo kako popraviti ili zameniti , sve možeš sam. taman kupiš crevo za pare koje će majstor da uzme za zamenu. A možeš da ga i popraviš ima snimak i za tu opciju.
 

Mrki5

Well-known member
Slikaj prednje amortizere -(teleskope) da mi vidimo koliko je to za zamenu. A ovo crevo sam središ. Sve će to biti ok. nemoj da se sekiraš, sve ljudi reše.
 

JosipB

Member
Jesi pitao u amortizerima Sever?
Imam njih na listi čekanja.
Danas sam ga ostavio u kvartovskom servisu da vide. Rekao sam vidite povratno lajtunge, manžetu i te gumice da ne bi bilo da kupujem bezveze cijeli 200€ cilindar.

Kad budem na godišnjem ću otići do nekog tko ima dizalicu da ga digne (vulkanizer recimo) pa da vidim i poslikam detaljno to stanje od ispod.
Ovi svi hoće da im ga ostaviš i onda ne vidim ništa, ni kaj je kvar ni kaj se radilo.
 

JosipB

Member
Jučer sam dobio novo crijevo na prednjem desnom kotaču. Kažu mi da su cilindri s par kapi ulja, ništa neobičajno. Mislim da su ih ovi prije dobro obrisali pa su zato OK ili ovi nisu opet pošteno pogledali..
Dogovor je da trebam voziti 2 tj. pa doći vidjeti da li će puštati.

Danas imam novu tragediju. Na putu do posla mi se 3x javilo "Gearbox fault" i auto vozi do 4 brzine + rikverc.
Ostavio sam ga u Auto Maslić da vidimo što je.
Ako kažu da je riknuo mjenjač, onda ne znam kaj ću..
 

Mrki5

Well-known member
Imaš ovde člana Automatic Automatic koji se bukvalno igra sa menjačima i vrh je majstor a i čovek . Tu je negde blizo Zagreba prema Varaždinu , dogovori se sa njim da ti čovek sve lepo pregleda i sredi, što treba da se sredi. Bitno je da je vrh makjstor a i čovek , neće te prevariti. Ovi ima da ti izvrnu dobro džepove ! Toliko od mene.
 
Posljednje uređivanje:

Mrki5

Well-known member
Tu ima četiri ili pet el ventila i oni se menjaju, a mogu da se zemene da se ne skida menjač. Mnogo bitno da se ne mora skidati menjač ! Ako se skida vaš džep će biti lakši.
 

JosipB

Member
Evo vratio sam se s godišnjeg i preuzeo auto. Kažu da su napravili kompletan servis mjenjača i da je to sad nova getriba.
Cijena ajme majko 😲... A preživjet ću.. Zasad vozi predivno.

Moram još otići na dizalicu nekome da vidim te cilindre (prednje i stražnje). A s obzirom da sam totalno švorc nakon ovog mjenjača, morat će pričekati..
 
Na vrh