Amaterski limarski kutak: popravci laka, plastike, stakla

Phantom

Drajver
juče mi tuča s:cenzura::cenzura::cenzura:ala na par mjesta krov, odnosno ostala su udubljenja...postoji li neko riješenje da to odradim sam ili da vozim nekom ko se razumije u to...nije veliko ali mene kopka ...na crnom auto se sve vidi jel ...
 

mengela

Well-known member
Donator foruma
To treba vakumima 'izvuć' Mogao bi sam nešto probat al za vrhunski rezultat, pošto je crni auto u pitanju treba odvest dobru majstoru 😉 Žao mi je zbog auta, uvjek me strah tuče kad vidim kakvu štetu može uradit 🙁

A ak imaš onaj ' kontra' čekić mogao bi probat snjim aknisu velka udubljenja
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Teško ćeš sam nešto napraviti, osim se dodatno naživcirati... rađe kod specijaliste koji ima opremu i iskustvo.
 

Phantom

Drajver
hvala svima na odg. vjerovatno ću ići majstoru a pošto je auto sav prljav teško je i ocijenit štetu, sutra ga čistim pa detaljno pogledam kakvo je stanje,
ja sam još dobro prošao, jednom kolegi je par km od mene auto baš 'skamenovala' tuča...
 

Cutac

Prèkaroš
Imam problem.
Pogodio me kamen u krov, dignuo bezbojni. To sam ja sastrugao noktom do zdravoga(na kraju je bila 3 sa 7 milimetara "rupa") i onda zaštitio i pošpricao bezbojnim.
Izašla je ova rugoba. Sad sam mislio sa obrusiti na vodu sa 2000(za par dana kad se zapeče) i onda polirati, ali da išta probavam ili da samo dam limaru da to ušprica?
Još sam i bazu malo uspio ponarančastiti kad sam šmirglao prije laka...


ZNači ovo na slici nije oštećenje nego novi sloj bezbojnog.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Nek limar šprica... ti si pretpostavljam sa sprejem?
Oni su nažalost puno mekši i drugačijeg sastava, pa ne idu baš jedno s drugim
 

zdraja

Active member
Izgleda super, javi kako će držati kroz zimu
Evo docekao i zimu, no temperature ni približno kakve znaju biti zimi.
Uglavnom "zakprani udarac kamena na vjetrobranu" ne pokazuje nikakva odstupanja. Auto sam cijeli tjedan ostavio izvan garaže da vidim jel se isplatilo ili ne.

Dakle 60-tak kuna u potpunosti opravdano.
 

Franz

Well-known member
Prvo pitanje: kako se nosite s ogrebotinama koje nastaju na parkingu? Ono, duševno? Danas na beskprijekornom laku i prednja i stražnja suvozačeva vrata ogrebana od otvaranja tuđih vrata. Ljudi su bezobzirni.

Drugo: U čemu je ovdje trik?

 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
S vremenom preboliš :)

WD stvori tanki sloj koji kratkotrajno djeluje kao lak, pa se ne vide ogrebotine.
Ista stvar je i sa vodom, samo traje još kraće.

Dobra stvar je ako sa ovime privremeno nestanu ogrebotine, znači da se mogu izvući poliranjem
 

Franz

Well-known member
S vremenom preboliš
:(

WD stvori tanki sloj koji kratkotrajno djeluje kao lak, pa se ne vide ogrebotine.
Ista stvar je i sa vodom, samo traje još kraće.

Dobra stvar je ako sa ovime privremeno nestanu ogrebotine, znači da se mogu izvući poliranjem
(y) Što bi značilo daje samo onaj clear coat zagreban. Hvala na objašnjenju.
 

Franz

Well-known member
Ne odlazi s vodom. Znači da je duboko. Osjeti se baš pod noktom. Netko je baš nogometaški otvorio vrata. Auto je sivi (tu je ispao plavi?) i ovo je cca 15 mm. Strši ko piletu sise.
Parkiram gdje nikoga nema. A ako idem u centar Zagreba - Uber.
Jbg, kuća je vrh stambene situiranosti, ali nemamo svi za to mogućnost. Stan na Jarunu i ispod zgrade parking širine projektirane za Stojadina. :(
 

Prilozi

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
A i nije baš... to je ono, za igrati se svako proljeće, ovisi kako se napravi.
Za kod boje negdje mora biti naljepnica na autu,pa po tome daš izmješati minimum laka.
Postoje u ovlaštenom i tvornički “korektor”... čini mi se da su malo trajniji, valjda nije čista baza nego neka kombinacija nutra, samo je to skuplja opcija
 
Na vrh