Amaterski limarski kutak: popravci laka, plastike, stakla

Krky

Lakerski profesionalac
Od kad si to primjetil?
Moguče da je ulje za kočioni sistem, majstor si nije baš dobro obrisal prste i diral po laku..
Nemora bit da je na tvom popravljal kočnice, možda na nekom u vreme kad si ti bil kod njega..
Može bit i akumulatorska kiselina..
To si riješi tak da sa 2000 vodobrusnim to obrusiš, i poliraš..
 

denisoft

Active member
Ima tome već dosta da je na autu, neki otisci su još od vremena dok je bio nov, u glavnom svako toliko se pojavi nova :( tamo gdje se netko duže nasloni :( Tko mi je krvi što sam kupio dobroočuvanog Citroena, pa sad vidim svaku sitnicu na Peugeotu :grin:
 

spaceman

New member
Meni je na starom Saxu lak poceo strasno brzo propadati po krovu, haubi a širi se i dalje. S kime god sam pricao vele da se ne isplati lakirati. Onda sam vidio poznanika koji je taj problem rijesio izradom naljepnice preko cijelog krova za 120kn. Obzirom da je to samo lak ispod naljepnice ne vjerujem da se ispod nesto lose dogadja kao sam npr. hrdjom kad se samo pokrije. Koje je vase misljenje o naljepnicama?
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
To dal se isplati ili ne lakirati je subjektivno. Ja bih osobno haubu uvijek polakirao, hebeš tih 100€, glavno da je u boji auta kako spada.

A što se krova tiče, tu mi je ok riješenje folija. Koja je malo skuplja od te ''naljepnice'' od 120kn.
Lak ispod folije mora bit pripremljen kao za lakiranje, ako se želi pošten posao napravit. Znači sve ravno, pobrušeno i čisto.

A foliju preko hrđe zaboravi. Kao da flasterom pokušavaš riješit rak kože.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Guglaj... nije nova neotkrivena tema, pisalo se i po ovom forumu već o tome.

Te reklamne naljepnice su isto folija, koja se printa pa montira. Samo su često niže kvalitete od ''gotovih'' folija namjenjenih za oblačenje automobila. Crna sjajna ti je otprilike 200kn po dužnom metru (3m kvalitetna folija), dolazi u širini 1,52m. Pretpostavljam da su ti 2m dovoljna.

U Hr sam kupovao neke materijale od firme Linea iz Ivanić Grada, oni se time već duže bave. Ali ima naravno i drugih...
 

Krky

Lakerski profesionalac
Tu sam ti iz KC, polakiram ti koji god dio hočeš za neku siću, ili cijeli najbolje....
Daj neke fotke deni da vidimo kak zgleda...
El je obična boja ili metalik?
 

spaceman

New member
Krky, hvala na ponudi imat cu na umu. Metalik plava tamna (neku oznaku 99 ima) Nisam napomenuo da sam taj Saxo zapravo prodao prosli tjedan u Osijek rodjaku ali svakako cu mu preporučiti ako se odluci. Na elyseeu koji cekam preuzeti nadam se da nece biti dugo takvih problema.
 

lozic

New member
Pozdrav, da li netko zna gdje u Splitu imaju dobri majstori za lakiranje citavog auta ili cak dio po dio..Imam C4 i puknuo mi je prednji branik..
 

bbozak

Active member
Kako zapuniti točke na laku nastale kamenčićima, nije površinski, došlo je do temelja ili lima.

Imam boju od auta već napravljenu od prijašnjeg manevra, ali htio bi to sad bolje, kist je prevelka fleka, sa čačkalicom neće igrat nema šanse, što treće? Poliranje nakon jasno je.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
A teško ćeš doma sam nešto bolje napraviti... jedino na nekom ženskom odjelu naći kist sa tvrđom finom spužvicom na vrhu, al sve je to zahebancija.
Odi kod nekog tko se bavi paintbrushom sa dec boje i nek se zahebava
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
Arthur Tussik je kralj. :) Baš sam počeo pratiti njegov kanal. Rad i talent mu je impresivan, ali i zastrašujuć. Zamisli da kupiš ovakav auto, "nikad udaren, kao nov". :)

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=wR2f-q4WPfs[/ame]
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Strašne stavi radi, gušt ga je gledati.
Al da bi kupio auto od njega, nebi :D

Nego... 27 radnih dana x 8 sati je 216 sati, sat mu mora biti bar 200-300kn bez materijala= 43-64k bi ja rekao da Arthur košta. Solidna plaća.
Nači to je nekih 8000€, nek su djelovi još 2000€, krši i papiri još toliko, auto ih mora koštati bar 12-15k€ dok ga dovedu u red za prodaju.
A kod njih su novije sedmice oko 20k€. Valjda se isplati, pogotovo ako Arthur da popust na količinu :D
 
Na vrh