Alternativni pogledi, teorije zavjere i slično...

Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"

Pavel

Lepi™
piše i u ustavu svašta pa vidimo iz dana u dan pišanje vladajućih po istom.
Ustav treba znati tumačiti i razumjeti. Problem je što danas, razvojem društvenih mreža, svi su skloni tumačiti onako kako im odgovara. Ponekad kad pogledam komentare po Facebooku pomislim da je Hrvatska centar zapadne civilizacije.

Imamo ekonomske eksperte, stručnjake za nogomet, stručnjake za politiku, imamo i vojne stručnjake kad god se pojavi pitanje nabave nadzvučne komponente. Zatim imam eksperte po pitanju nuklearne energetike i skladištenja otpada. Doista je neshvatljivo kako uz toliku količinu intelektualaca smo ustvari š..ak EU. :)

Nisam pravnik, ne razumijem se u Ustav ali smatram ga s razlogom kompleksnim. Zato imamo Ustavni sud i ustavne stručnjake (kao i sve razvijene zemlje svijeta). Tako da se ne bi upuštao u to što piše i tko po čemu piša.
 

mali_BB

Active member
Ustavne suce bira HDZSDP. I tu je kraj svake rasprave o tome. Ustvari dovoljno je reći Đuro Sessa zvani Đuro Kesa (tako ga navodno kolege zovu zbog mitologije). Milanović je u kampanji i govorio da ustavni sud nema nikakvog smisla. A i ustavni stručnjaci govore kako koji. U BiH su ove gluposti sve proglasili neustavnima i ostalo je na razini preporuke. I ja sam samo za to. Onaj tko se stravično boji nek ne izlazi van, nek se cijepi i 10 puta, nek nosi 3 maske, hazmat suit štogod. Ja s tim nemam problema. Ali imam problema jer vidim kakve si ovlasti grabe šakom i kapom neizabrani ljudi kojima konce vuče Plenković. I to je jedina istina. On je apsolutna vlast u Hrvatskoj i postat će naša Angela Merkel ukoliko mu se ne ukaže veliko mjesto u Briselu. Plenković i HDZ nikada više neće sići s vlasti a narod će se ili raseljavat ili lošije živjeti. No sudeći po nekim komentarima, nekima je jako dobro i brane organe vlasti, mjere itd. Dovoljno je vidjeti kako će se nakon ovih potresa opet sloj ljudi povezan sa ili je u političkoj eliti još više obogatiti. Evo u ZG se stanovi prodaju ko' kikiriki.
 

zdeslav1967

šofer
Donator foruma
Dovoljno je vidjeti kako će se nakon ovih potresa opet sloj ljudi povezan sa ili je u političkoj eliti još više obogatiti. Evo u ZG se stanovi prodaju ko' kikiriki.
Di pa se stanovi prodaju za kikiriki? Mi smo gledali hrpu stanova za najam još prije korone i potresa po ZG za srednjeg sina nakon kaj je faks upisal. Meni je prvo dok smo ulazili po tim haustorima i gledali stanove prva misao bila valda ne bu potresa. I niti godinu posle, bum. I to još ni bil ni jaki kaj u Petrinji. To kaj je grnulo z Markuševca je samo načelo zidanu gradnju. Kad jednom opali onaj iz Kašine to ni kaj je armirano se ne bude dobro provelo... Tak da danas, nakon tog iskustva potresa, centar ZG-a i gradnja 19st i početak 20st je zadnje mesto na kojem bi htel da netko moj ili ja živimo. :) Sorry, al je tak. Nromalna AB gradnja, pogotovo ono kaj je delano od 1980-1991. je soldina i drži cijenu. Čak i ono iz sedamdesetih je isto OK i masivno.
 

Pavel

Lepi™
Jel meni može netko objasniti što znači "prodaju se k'o kikiriki"? Prodaju se za kikiriki mi je jasno, al ovo prvi puta čujem.
 

pokra89

Well-known member
Jel meni može netko objasniti što znači "prodaju se k'o kikiriki"? Prodaju se za kikiriki mi je jasno, al ovo prvi puta čujem.
Ni jedna ni druga izjava nemaju nikakve veze sa stvarnošću, jer kikiriki je uvijek bio prilično (po)skup, i nikad se nije prodavao tako dobro da bi mogao biti reper za uspoređivanje s bilo čim. Nisu u pitanju, recimo, kokice ili sjemenke bundeve, za koje se može reći da se lako prodaje i da ih svatko može kupiti.

Kum mi je voditelj maloprodaje jedne jako velike firme koja se bavi proizvodnjom i prodajum orašastog i sušenog voća i povrća. Kikiriki je, što se tiče prodaje, na dnu. Što se tiče marže, tu je pri vrhu.
 

zdeslav1967

šofer
Donator foruma
Danas sam se raspital za cepivo. Samo AstraZeneca i to kad dođem na red. Mamicu im... Elita se cepila Pfizerom i Modernom (reklamno i motivacijski), a za narod drugorazredno AstraZeneca, pa špekulacije da bude još Sinopharm i Sputnik (kojeg 60% rusa ne želi primiti). Pfizera navodno više ni ne bude u dogledno vreme. Smeće od vlade koja nam vodi državu.
onaj bljutavi u ljusci
pogotov kad zagrizeš u pljesnivi. Mmmm, rapsodija okusa. :)
 

charllie

Active member
Zdeslav ja ti sredim iz AT pfeeizera ak oces,al kucu prije prepisi namene. 😂
Zaajeebajem se,pa nije valjda da se mislis cijepit,neznam kaj je ljudima,to shvacaju ko modni hit.
Evo danas susjeda bila kod nas i kaze da su htjeli ona i sestra mamu cijepit(prek 8 banki ima let),no ona veli da se nemisli i nije se nikad do sada za gripu,unuk je reko -bravo bako treba njih dvije cijepit.
Moja majka takodjer 78g se nije nikad za gripu i nece ni sada,tast nakon smrti punice(lani od raka u jeku korone)je bezvoljan i misli se cijepit jer mu je sve svejedno,no ja sam mu napomenuo da je upozoren da je cjepivo neispitano dovoljno i sumnjivo,te da je to u neku ruku samoubojstvo,a to je smrtni grijeh,sad jos razmislja.Opet javno iznosim svoj stav svjestan podsmijeha,ovo je plandemija i zelim sto vise ljude potaknuti da raszmisljaju,da se ne boje,jer s ljudima tad mozes manipulirat kako ti odgovara.
Hvala Bogu,al doslovno HVALA Bogu,mnogi smo se probudili i shvacamo ove lazi.
Dragi moji forumasi,trazite istinu i bit ce vam otkrivena,pa cemo se jos mnogo druziti na ovome forumu i uzivat s nasim Citracima.:):coffee:
 

pokra89

Well-known member
Znači primit cjepivo je smrtni grijeh? Jel to samo vrijedi za cjepiva protiv korone (i ako da koja?) ili sva moguća cjepiva?
 
Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.
Na vrh