Alternativni pogledi, teorije zavjere i slično...

Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Mislim da bi se jedini kolki tolki pomak ostvarili sa digitalnim glasanjem od kuće (uz standardnu opciju za penzionerske snage). Pretpostavljam da bi izlaznost bila barem 20-30% veća.

No o tome odlučuju oni koji bi radi toga najviše najebali, pa zato imamo ovakvu situaciju:
https://www.vecernji.hr/premium/hdz-i-sdp-slozno-protiv-e-glasovanja-po-njima-sve-moze-online-ali-izbori-ne-1400496
Mozda sve to i ima nekakvog utjecaja ali sam misljenja da to ipak ne moze biti realan razlog tako velike razlike. Prije bih rekao da se naveliko manipulira sa brojkama u svrhu izazivanja straha, npr vijest "danas je u Italiji umrlo 2000 ljudi od korone" a stvarnost je da je zaista umrlo 2000 ljudi koji bi toga dana vjerovatno preminuli i bez korone jer Italija je realno velika zemlja i tisuce umiru svakodnevno i bez neke pandemije. I onda se to prezentira na ovaj apokalipticni nacin, i pravo je pitanje zasto?
Pratim ritam izbacivanja brojeva nekih zemalja, jedini koji si daju vremena za manipulaciju su po meni trenutno Ameri. Prestali su davati brojeve zaraženih u vojsci, te su odnedavno počeli kasniti izlazi brojeva nekih regija, kao preciznosti radi...
No kod njih je komedija na sto strana, totalno su pogubljeni.
U većini zamalja izvješća nisu centralizirana, već samo zbroj slučajeva koje javljaju manje regije i gradovi (čije se pojedine brojeve može redovno može naći). To svakako nije idealna metoda obavještavanja javnosti ako želiš manipulirati brojevima.
Osobno mislim da ako i postoje manipulacije, idu samo u smjeru snižavanja brojeva.

Zašto apokaliptična prezentacija? Pa očito se prodaje bolje. Nije to nikakva nova stvar sa koronom, jednostavno masovno medijski modus operandi. Toliko raširen da je i dio jebene meteorologije gdje se dvije tri pahulje najavljuju danima uz prijetnju mećave stoljeća.

Čak i stranice čije ime zvuči ozbiljnije tipa Poslovni.hr izbacuje prijeteće naslove tipa ''Obiteljima daju i do 500 € da na ljeto ne dolaze u Hrvatsku!'' za potpuno benigne vijesti. Jer ovo zvuči kao da su se neki Srbi/Židovi/Binladen urotili protiv naše jadne državice.
A iza svega je samo neobavezna opcija neoporezive naknade radnicima. Imamo je i u Hr, do 2500 tisuća kuna. Potrošnja je limitirana na RH i dobiva se u obliku vaučera.
PS
Baš me zanima dali ima u Austriji naslova tipa ''Hrvatskim obiteljima daju 2500kn da ne dolaze u Austriju?'' :D Vjerovatno imaju bitnijih tema

Strah ko strah kod ljudi oko sebe i u sebi ne osjetim, nikakvu bitnu ugrozu. Možda smo i oguglali na strašenje zbog prezasićenosti.
Ima jedino onih, rekao bih već tipičnih, slučajeva prestrašenih srednjovječnih žena koje sve naslove doslovno shvaćaju.

I onda kao ulje na vatru svatko tko javno izrazi sumnju (mozda i ne bas svatko ali svakako javno eksponirane osobe) bivaju banane sa svih platformi i doslovno izrugivane u vecini medija. Koliko god neke ideje i razmisljanja bila drugacija zar je to zaista rjesenje? Ocito je tanka linija izmedju borbe za opce dobro i diktature...
Meni internet ostavlja drugačiji dojam... na raznim forumima najnormalnije funkcioniraju alternativne teme i mišljenja, dapače, imaju puno energičnih članova i tema. O facebooku da ne govorim. Tamo se uvijek možeš zamjeriti nekome pa krene blokiranje/brisanje, ali spektar razmišljanja i slobode u objavama je i prevelik.
Da ne spominjem milijun portala i youtube kanala koji svakodnevno objavljuju o ravnim zemljama, 5G, Hitleru u Argentini i slično. Ne da se banaju i izruguju, nego imaju i solidne baze pratitelja.
Na ovom forumu ti isto nitko neće brisati postove makar napisao da Korona izmišljena
 

Dalibor

Dado Tornado
Kome će biti bolje, tko profitira planski iz ovog?
misliš da se ne može profitirati da znaš kada će doći globalna ekonomska kriza?
stvarno misliš da prije one iz '08. u SAD-u, u firmama koje zapošljavaju po tisuće djelatnika samo i isključivo radi procjenjivanja rizika, nitko nije pomislio kako će masovno dijeljenje stambenih kredita osobama bez primanja dovesti do krize u nekretninskom biznisu?

----
za nas se za sada govori da ćemo potonuti 9-10 %, moje je predviđanje kako će do kraja godine to biti bliže 15 %, znači nešto iz čega ćemo se izvlačiti do '30., kladim se da će onda ponovno početi spominjati novu globalnu ekonomsku krizu
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Svakako se može. Svaka kriza ima svoje profitere. No mene zanima akcija/reakcija...

A za recesiju ćemo viditi, malo sam optimističniji po tom pitanju
 

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
A za recesiju ćemo viditi, malo sam optimističniji po tom pitanju
Slažem se.

Evo, recimo, ovaj ****un se raduje:
https://novac.jutarnji.hr/restart-biznis/ocekujem-manju-izbirljivost-ljudi-prema-poslovima-na-trzistu-rada-celnik-podravke-o-radu/10291330/Ka, Hrvati će biti "manje izbirljivi oko posla". Da, oće. Bit će manji izbirljivi točno onoliko koliko će Irskoj i Njemačkoj tribati za stabilizaciju ekonomije. To će se stabliizirati za godinu dvi i onda egzodus na najjače. Dok se se Hrvatska opet koprcati do 2035. ka i nakon Sanadera.
 

pokra89

Well-known member
klikovi

Pa no, debeli i ćelavi iz HDZ-a su u ovoj pošasti bili naši spasitelji.
Mislim ko da je bitno, i ovak će cijela dijaspora i ostatak ercegovaca i rvatina glasat za njih pa će opet biti većina.
Ercegovci vam do sada nikad, ali nikada, nisu izabrali nikoga. Čisto da sad, a i ubuduće znaš. Sami ste sebi birali, a to što vas nekad boli što vam par iljada Hrvata koji ne žive u Hrvatskoj glasa, koriste svoje građansko pravo, to je druga stvar. Čak i na predzadnjim izborima za predsjednika, kada je razlika između dva kandidata bila minimalna, broj glasova Erceovaca je bio MANJI od te razlike ;)

A vjeruj, većina Ercrgovaca sanja svoju državu u kojoj će moći reći da su Hrvati, a da to nije Republika Hrvatska. Barem ne ovakva kakva je sada, bez obzira koliko su krvi prolili, i života položili za nju.

E hoćemo li to ikada doživjeti...pitanje je.
 

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"

charllie

Active member
Kolega ghorvat,imas krasno zivotno iskustvo i cvrsto stojis na svojim nogama,drago mi je da sam stvaras svoju sudbinu👍.Takodjer sam sretan svojim trenutnim zivotom,no losi ljudi tj. politicari mi zagorcavaju zivot ovim polumjerama i zabranama,ove metode su protuustavne i fasisticke nazalost mnogo ljudi ne shvata,bojim se da ce biti prekasno,ustvari ne bojim se za sebe nego mi zao drugih.
Za mene korona je projekt ove citave plandemije,smatram da sa svojim zivotnim iskustvom to shvacas,no mnogi uopste ne sagledavaju situaciju jer nije da su nesposobni da shvate, nego su lijeni i ravnodusni.
Ovo su moji stavovi i razmisljanja,na sto imamo svi neotudjivo pravo.
Momentalno razmisljam o povratku u domovinu posto fasista Kurz😡 javno iznosi sulude zamisli a nekoji pingvini ga vec podrzavaju.Jos jednom kolega vrlo mi je drago da si uzeo zivot u svoje ruke i dobro ti ide:),meni takodjer no ova maltretiranja tjedno na granicama pa ffp2 maske i ostala sranja nazalost odlucuju moj zivot,no bistre glave i postenjem nema cega da se bojim.
 

mali_BB

Active member
nema ovome kraja. to vam mora biti jasno. niti će se cijepljenjem tzv povratak na staro postići. Toga neće biti, to vam i vladajući govore. Nema povratka, samo novo normalno i dok se ne provede veliki reset. Što vam isto govore. Vaša je stvar što želite misliti da to neće biti tako i da će se stvari vratiti na staro. Jučer sam vidio RTL reportažu iz neke osnovne škole gdje su djeca od svojih možda 8 godina nosila maske. Tako maloj djeci će to postati normalno. Viđam malu djecu koja pod bradom i na licu nose maske jer to rade odrasli i to im je možda na neki način i fora. Gledam ljude koji su programirani kao roboti. Jebeni NPCovi. Godinu dana nam kontroliraju svaki aspekt života i tko misli da će se oni odreći tih prava je u velikoj zabludi. Od početka govorim iste stvari. Tzv teoretičari zavjere su od početka govorili da će se uvesti covid pass....pa se ekipa smijala. Sad je to postalo normalno u diskursu. Isto tako za cijepljenje. Bolest koju će 99% ljudi preboljeti bez problema. Čak i stariji.
 

ghorvat

Well-known member
Donator foruma
Bolest koju će 99% ljudi preboljeti bez problema. Čak i stariji.
Ne znam baš. Gledaj Putina kako se čuva (ili ga čuvaju). Frajer je u samoizolaciji u Kremlju od početka pandemije.
Ručak mu, navodno, pred vratima ostavljaju, a špekulira se da ne viđa ni vlastitu obitelj. Interesantno, ne postoji ni podatak da se cijepio onim njihovim turbo-učinkovitim i super-sigurnim cjepivom. :)
Kolega ghorvat,imas krasno zivotno iskustvo i cvrsto stojis na svojim nogama
To sam ja samo prenio tuđu FB objavu. :)
 

mali_BB

Active member
Ne znam baš. Gledaj Putina kako se čuva (ili ga čuvaju). Frajer je u samoizolaciji u Kremlju od početka pandemije.
Ručak mu, navodno, pred vratima ostavljaju, a špekulira se da ne viđa ni vlastitu obitelj. Interesantno, ne postoji ni podatak da se cijepio onim njihovim turbo-učinkovitim i super-sigurnim cjepivom. :)
To ionako nema veze sa stvarnom opasnoscu. Ako je uopće istina. Neki ljudi su u paničnom strahu jer su ih mediji dovoljno izmanipulirali. Osim toga kakav je to život?! Radije ću crknut nego da mi dijete ovako odrasta i ovakve stvari prihvaća. A sve mi se čini da hoće. Život u strahu nije život.
 

Pavel

Lepi™
Ne vidim kako je globalni lockdown bilo kojoj zemlji i ekonomiji u interesu jer sve grane djelatnosti bilježe ogromne gubitke. Na kraju krajeva, proračun nije magična vreća koja se puni svakog 1.1. Plaće političara ovise o porezima i uplatama od strane gospodarstva. Ne vidim ičiji interes u ovoj situaciji.
 

Pavel

Lepi™
Interes imaju oni sto pozajmljuju novac drzavama.
Pa banke su generalno ostvarile pad prihoda, jer pozajmice funkcioniraju na neki period. Međutim nije smisleno posuđivati novac ako imaš neizvjesnost povrata i vlastitog opstanka. Krediti se teško dobivaju jer i u bankama vlada nesigurnost. Tako da to ne stoji. Što znači PBZ-u recimo posuditi veću količinu novca Fortenova grupi ako ista teško posluje i pitanje je hoće li te novce vratiti.

Njima je veći interes otpuštanje mjera i poticanje nagle i brze proizvodnje zbog obrta novca. Uostalom ljudi iz straha dižu i čuvaju novac, smanjuju depozite zbog čega banke imaju i manje sredstava za plasman i zaradu.
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Pa banke su generalno ostvarile pad prihoda, jer pozajmice funkcioniraju na neki period. Međutim nije smisleno posuđivati novac ako imaš neizvjesnost povrata i vlastitog opstanka. Krediti se teško dobivaju jer i u bankama vlada nesigurnost. Tako da to ne stoji. Što znači PBZ-u recimo posuditi veću količinu novca Fortenova grupi ako ista teško posluje i pitanje je hoće li te novce vratiti.

Njima je veći interes otpuštanje mjera i poticanje nagle i brze proizvodnje zbog obrta novca. Uostalom ljudi iz straha dižu i čuvaju novac, smanjuju depozite zbog čega banke imaju i manje sredstava za plasman i zaradu.
Ja nisam mislio konkretno na banke. Već medjudrzavne pozajmice. Mislim, Fort knox je u privatnom vlasništvu
 
Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.
Na vrh