Aftermarket senzor za kišu

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Jedino možda kod kineza. Meni se iskreno nebi dalo zezati s time, nije mi neophodan dio opreme
 

sir.Oliver

Well-known member
senzor koji kontroliše brisače ... pali po potrebi ... neznam točno kako se to zove na hrvatskom ... ( davno sam otišao preko , neke stvari već polako zaboravljam . nešto kao kišni senzor , senzor kišnih kapi .... )
 

diegos

Well-known member
Koliko sam ja primjetio, cak ni original senzori ne rade ni 90% kako bi trebali, a kamoli neki aftermarket... najbolji mi je nekako onaj sistem gdje sam nastimas vremenski interval brisanja :)
 

ghorvat

Well-known member
Donator foruma
Koliko sam ja primjetio, cak ni original senzori ne rade ni 90% kako bi trebali
Na Citroenu original kako - kad. To je moj subjektivan dojam. Najdraža mi je ručna opcija.
Na Folciki mi je preagresivan. Što je ponekad i dobro, jer kad se voziš nakon kiše po mokroj cesti i naiđe kamion koji te temeljito poprska, snezor u trepataju oka briše staklo.
 

Milosh

Test
Najdraža mi je ručna opcija.
Moj Volvo ima kombinaciju obe funkcije. Možeš sam štimati interval brisanja (u ukupno 8 brzina), a možeš i da radi automatski na senzor. Ali kad rade na senzor onda tim istim potenciometrom podešavaš osetljivost senzora. Najbolje od oba svijeta. :D I još kad rade automatski i dalje imaš dostupan single wipe (npr. kod C5 X7 ako uradiš single wipe automatsko brisanje se ugasi).
 

sir.Oliver

Well-known member
vidiš , moja elysée nema niti jednu funkciju . nema senzor , nema promenljivi intervalni ciklus brisanja ..... navodno je zavistan od brzine , ali ja to nisam primetio niti na elysée , niti na 301 ...... tako da se lomim , ili upotrebiti od VW , onaj relej sa memorijom , ili kupiti ovaj senzor .....
 

Cutac

Prèkaroš
I još kad rade automatski i dalje imaš dostupan single wipe (npr. kod C5 X7 ako uradiš single wipe automatsko brisanje se ugasi).
Isto kod C4 II, no kod C4 I, koliko sam ja uspio upratiti, ako stisneš single wipe dok je upaljen automatski, "pooštri" osjetljivost. Znači zaključi da njegovo brisanje nije dovoljno brzo za tvoj ukus i onda ubuduće ranije briše. A ako dvaput za redom stisneš za single(ono, stisneš i čim se vrati ručica, opet stisneš), onda vrati na default.
Ja mislim, igrao sam se sa time i mislim da sam u pravu.


No na većini auta su ti automatski brisači dobri kad je intervalno prebrzo ili ako baš nekako jednakomjerno pada, a ispred nema nikoga. Inače popizde i razmašu se koliko mogu.
A to sam primjetio doslovno na svemu što sam vozio po kiši. Neki u većoj, neki u manjoj mjeri, ali SVAKI sustav će se svako toliko zbuniti :D
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Mislim Cutac da si u pravu, slicno sam primetio kod svog C4P. I brzina brisanja je povezana sa kvalitetnom brisanja brisača. Mogu da ne sklanjaju vodu sa senzora, pa da polude brisaci :)
 

Milosh

Test
vidiš , moja elysée nema niti jednu funkciju . nema senzor , nema promenljivi intervalni ciklus brisanja ..... navodno je zavistan od brzine , ali ja to nisam primetio niti na elysée , niti na 301 ...... tako da se lomim , ili upotrebiti od VW , onaj relej sa memorijom , ili kupiti ovaj senzor .....
Jbg, dobro je da ima brisače.
 

markan1000

Well-known member
Isto kod C4 II
bome nije. Ako za single wipe stisneš ručicu prema dolje, onda se ugasi. Ali za single wipe možeš ručicu tapnuti i prema sebi, i onda automatska opcija i dalje uredno radi. Tako mi je bilo i na C4 II, i sad na C4P II.

Inače, i ranije na C4 II i sad na C4P II sam jako zadovoljan s radom senzora. Zapravo mi se jako rijetko zblesira senzor, i čak mi se čini da je to još rjeđe sad na C4P II.

Po meni jako koristan dio opreme, kad sjedne u C3 koji ga nema, onda skužim koliko mi fali.
Post je automatski spojen:

navodno je zavistan od brzine , ali ja to nisam primetio niti na elysée , niti na 301
na mom c3 (2005. godište) to ima, pa valjda su stavili i na elysee. Kad stojiš u leru na semaforu, jedva da rade, kad počneš voziti onda rade nešto brže, sljedeće ubrzanje rada semafora primijetim negdje iznad 70-80 km/h...
 

markan1000

Well-known member
kad držiš malo duže, onda imaš pranje šajbe. samo kratki tap prema sebi (isto kao i prema dolje) ti je za single wipe. i onda nemaš problema s paljenjem / gašenjem automatike.
nemoj mi reći da to nisi skužio dosad :)
i na starom c3 isto mogu tapnuti i prema dolje i prema sebi za single wipe (s tim da tamo nemam automatiku)
 
Na vrh