Ad blue tekućina

Mirage

Well-known member
Auto će skori 10 000 km u uputstvima kaže da imam otprilike toliko ad blue tekućine.

Planiram za 20 dana na put od 1600 km pa da mi ne iznenadi na putu?

Da li je za citroen poseban ad blue ili mogu kupiti na benzinskoj kanistar 10 l 100 kn sam vidio na petrolu.
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
Da li je za citroen poseban ad blue ili mogu kupiti na benzinskoj kanistar 10 l 100 kn sam vidio na petrolu.
Sve isto.

"Diesel exhaust fluid (DEF) is an aqueous urea solution made with 32.5% urea and 67.5% deionized water. It is standardised as AUS 32 (aqueous urea solution) in ISO 22241.[3] DEF is used as a consumable in selective catalytic reduction (SCR) in order to lower NOx concentration in the diesel exhaust emissions from diesel engines.

The German Association of the Automotive Industry (VDA) registered the trademark AdBlue for AUS 32."

https://en.wikipedia.org/wiki/Diesel_exhaust_fluid
 

Mirage

Well-known member
Ma mene brinulo da citroen nije nešto izmjenio da je njihov poseban kupiti ću si jedan prije puta ako ne pokaže kontrolna ništa i usuti u rezervoar mislim da je kod mene 7 lita
 

Doomsday

U prolazu...
Sve ti je to isto, imaš na mislim INA i pakiranje od 5 litara...

Ako si blizu kraja, čudi me da ne javlja... Obično počnne rano javljat, pa prije kraja ode u panic mode, jer kad ga nestane, ne želi se više uopće motor upalit...

I pazi kako lijevaš, nemoj prolivat, to govno je jako korozivno...

:D
 

Mirage

Well-known member
Charlie svaka čast to nije problem samo je rupa dosta mala :)

Ja sam sad prešao 9 tisuća kaže da prosječn korisnik ima od 10 do 15 tisuća s jednim rezervoarom e sad raspitujem se da me ne uhvati nespremnog.

Moj javlja kad padne na 600 km.
 

Kele

PSA Fan
Koje ti je godiste auto?Jesi li siguran da je u pitanju Ad Blue?Citroen i Pezo za svoje dizel motore sa DPF filterom koriste Eolys 176 aditiv.Proveri dobro jer ad blue je drugaciji od eolys 176 i ne mogu menjati jedan drugog.Cena ad blu-a je mala u odnosu na eolys 176, koji je dosta skuplji.
Edit:
Sad vidim da je auto 2017 godiste.Ako je blue-hdi motor onda ide ad blue...
 

pokra89

Well-known member
Jel zna netko čime je najbolje čistiti ovaj AdBlue, malo se razlio i skorio po tapacirungu, a nisam primjetio da mi ovaj s dubinskog čišćenja taj dio nije ni pogledao
 

Daniels

New member
Staviš varalicu I kaj te briga, sam nejdi sa njom van.
Koliko je to zdravo ili pametno neznam ali bugari, turci to redovno rade na kamionima, I prije ulaska u AT I DE skidaju varalicu I sakrivaju.
Jedan meho mi pričao da sustav ubrizga tekučinu nakon punjenja rezervara nebitno jel ti točio do čepa ili nalil 100kn. Po tome ako češče točiš manje goriva prije ga potroši.
 
Na vrh