Ad blue tekućina

DanielP

New member
UREA lampica

Imam Cactusa i jučer mi se upalila lampica UREA i upozorenje da nakon 2400 km ne smijem upaliti auto. Ok, kupio sam na benzinskoj Adblue aditiv i dotankao 10 litara tekućine. Dao sam kontakt, pričekao 10 sekundi i upalio auto. Znači tank je sad pun, no i dalje mi svijetli UREA lampica. Ima li tko kakvih iskustva s time? Jel se lampica negdje posebno resetira?!
 

gambler072

C5 enthusiast
Istu sam situaciju imao prije 15ak dana sa Jumpyjem. Natankao 10 litara, lampica i dalje svijetli uz poruku da nakon 2400km necu moci upaliti auto, svaki put kad bih ga upalio. Nakon cca 24h od tankanja adblue lampica se ugasila sama od sebe i nakon toga se vise nije javljala.
 

Milosh

Test
Citroen i njihove poruke. Naravno da se auto ne smije upaliti ako nestane uree, mogao bi se motor valjda raspasti. Može li neko objasniti zašto se auto neće moći upaliti ako se ne dospe AdBlue?
 

Ruske

Active member
10l 100kn? stari moj kakve cijene...a u nabavi je 30tak kn...fino...

ja sam kore osusenog adblua brisao obicnom vodom i krpicom sam trljao...
 

Milosh

Test
Koliko sam vidio, kod nas u BiH je na većini pumpi AdBlue u onim velikim plastičnim tankovima od 1m³ koji u sebi imaju pumpu i sipa se pištoljem kao gorivo.
 

djurok48

Member
pozdrav ja sam novi član ne snalazim se baš dobro ovdje , kupio sam c3 1,6 bluehdi godište 2017. kako da znam dali trebam nadoliti AdBlue imal negdje mjerač kolko ga ima u rezervoaru hvala
 

DS9

Active member
Ima, elektronski - čiji se pokazivač prikazuje na tabli.
To jasno piše u korisničkom uputstvu, do detalja (link dole).

Strane 8-11, 20, 30-32 (opis rada pokazivača dosega za AdBlue) i 170-173.

http://service.citroen.com/ACddb/modeles/c3/eGuide_c3_c3n2_ed01-17/pdfs/9999_9999_045_hr-HR.pdf

Najjednostavnije rečeno - neće se moći upaliti auto bez AdBlue, a oko 2400 km pre toga će sistem na tabli upozoravati da je na rezervi. Rezerva je oko 4 L, ceo sistem ima oko 15 L i dovoljan je da se pređe 18000 km. Naravno, ekran na tabli prikazuje okvirni broj km koji se može preći sa trenutnom količinom AdBlue.
 
Posljednje uređivanje:

djurok48

Member
e ovo mi je trebalo imam al na francuskom a jbg neznam ni beknut ni na fr. ni na eng.hvala hvalasad ću si dat truda i sve lijepo kopirat
 
  • Sviđa mi se
Reactions: DS9
Na vrh