2011 Berlingo XTR 1.6HDi 8V

Marekk

Member
Eto još jednog francuza doma, još jednog citrača.
osobno najbolji auto kojeg sam ikad vozio, vozio od smarta malog, 106gfi, m3 m6, nijedan nije do gleznja ovom :D:D

pošto doma sve neki sportaci, ovo mi je baš opuštajući auto a još se i najljpše u njemu vozit.

Prije njega sam imao 2007 Berlinga 2.0hdi i zaljubio se. 420tkm i ni kihnuo nikad nije, počeo sam putovat svaki dan preko 100km pa sam trebao bolji auto i odmah je stari prodan u par dana i onda je krenula muka pronalaska novog modela. to se prodaju i kupuju da je to strasno, 2 3 dana nijedan ne izdrzi na njuskalu ovi kaj su po 7 8k eura.

uglavnom, htio sam da bude noviji 8V hdi motor dorađen, jer nazalost u mk3 nema više 2.0 kojeg bi rado unutra s nekih 150hp, sasvim pristojno bi bilo za daily,
i tako potrefio na XTR kaj se nisam nadao, jako očuvan kakkvih sam se nagledao tak starih već

2011 model, neka plavo-siva s efektom, 2 vlasnik 5 godina, regan do Božiča
veliki servis nikad nije rađen, ima sad 141tkm, trebalo bi narediti to
ima tu i tamo koju čvrku ali to će se u letu uredit
najviše me smeta kaj je lik izgubio XTR komad praga, zadnji lijevi dio

ima i opreme nešto, lijepe siceve profilirane, crne s natpisima xtr, 3 djelna straznja klupa, unutranji nosaći krovni, asr esp i to, tempomat, bla bla, meni to sve gluposti, najbitnije da ima xtr branik, pragove i krovne nosaće

Jako mi je drago da se u svemu tome potreflo da bude to gidište s 8v motorom. ja sad neznam jel to 66 ili 68kw jer ima milijun verzija, piše da je 66kw a svugdje se 8v navodi po 68kw

uglavnom, planova ima i buđit će se, nemoze on kaskat za domaćom frenč ekipom











 

Ax boy

Well-known member
Ooo Marek pozdrav, lijepi berlingać novi 2011, prekrasno izgleda, čestitam od srca. Tako i mi doma, plavka imamo 2011 180tkm, 3 mjeseca je tek prinova. Imamo i zlatnog iz 2002, dizel, al kao i tvoj prije, puno km,,,, 566 000 tkm,

E Marek, za koliko si uspio prodati svoj 2,0 sa 420 000tkm?? :) :)
 

Marekk

Member
2007 je bio, alu 17 vts, stanje ok, regwn do 07/18, dobio sam 20kkn

I drago mi je da sam ga prodao, super je auto skroz bio i zaljubio sam se u tu filozofiju, pokraj berlinga nebi nikad vise gkedao normalni auto jer nemres dobit vise funkcionalnosti za te pare.
Al ovaj noviji je space shuttle u onosu na starog, pregazile su onog godine, ko da se vozis u nekom 106 samo napuhanom, ovaj je ko bentley.
Jedino kaj mi se na prvu cini da je stari bio funkcionalniji, jel mi se samo cini ili to tako je, vidjet cemo. Štokovi,otvori vrata, preklapanje zadnjih siceva, pretinci, nekak mi zasad tu stari djeluje vise prilagođen "radnoj" sredini dok je noviji profinjen. Al izgledom je bomba.
Bas sam zadovoljan, jako jako. I poteosnjom kominiranom zagreb grad-zagojre nikad ne prelazi 6 litara.

I ovaj 1.6 8v motor mi je puni pogodak kak lijepo ide, probao sam 16v 90hdi u laksem autu pa ne grize tak a to mi je najbitnije, da auto ima puno snage 1500-2500 okretaja, svaki put me iznenadi, ta masa auta dizajnirana ko kutija, s nas 3 4 u autu i na 18icama kak je poletan.
 

Marekk

Member
evo pokoja slika na 18, ima par sitnica za odradit ali to je to, najviše me smeta kaj fali zadnji lijevi dio praga, baš me nervira.
ja bi rađe da su neke svijetlije nijanse, ne volim crne felge, rađe bi ih prodao pa kupio neke druge, ili imam isto ultraleggere 18 crvene ral3020 pa bi njih stavio















 

Marekk

Member
Auto je registriran a za tehnicki imam jos 15 i 16 zimske koje su upisane pa to stavim gore.

Zao mi sto su crne ali kaj sad. Original boja je a felge su prek 10 soma kuna bile.

Nije mi jasno kak su oni to slozili da nijedan model berlinga pa i ovi na izdahu nemaju 17 ili 18 u ponudi barem, pa ovo je jos i premalen kotac za tu kutiju, 225 40 je gore al da ima neku 215 50 bilo bi jos bolje. Steta pa je uzasno tesko nabavit neke zanimljive felge u 19 4x108, ili da dam radit adaptere, samo.kaj bi onda bio uocljiv i vislo bi se da je ipak veliko pa bi bilo problema
 

Ax boy

Well-known member
Ooo i ti lijepe alu felge imaš, čestitam, ja imam citroen original felge koliko su te izišle gume i felge 18? :)
 

Marekk

Member
A ove felge su nove nesto preko 1000eura. Znaci s gumama 10k kn.

Ma dobre su,ja ne volim original felge uopce,bitno da su neke motorsport-race modeli. A imao sam ih odprije pa reko ajd da ih stavim gore. Budem s vremenom neke druge uzeo samo da nisu crne, i mozda 19 pa adaptere ak ulete
 

Ax boy

Well-known member
Aha, ja lijepe su te motorsport nema šta al original citroen je original, kao i za Volkswagen, Opel i sl. Kud baš 19, zar mu 16'cola nisu dovoljne hahahaha, hrabro prijatelju, a oke s adapterom druga priča da
 

Ax boy

Well-known member
Da al opet svako nešto voli, meni bi 18 bilo previše,više troši. 15'zimske, 16'alu ljetne i taman fino :)
 

Marekk

Member
Ma jasno da, nije to tip auta za stavlat 18 i ubijat ha u pod. no pošto se puno vozim njime a navikao sam na dinamičnu vožnju, zašto ne

Ja sam doma imao ove 18 alu felge viška pa sam stavio za ljeto
imao sam i gume 225 40 ali uzet ću 215 45 da bude malo mesnatija a ujedno je i legalna dimenzija na njemu

imam jedne fine alu 15ice nove ET15 (čuvao ih več prije za starog beelinga) koje si mislim za zimu stavit jer sam dobio na autu nove zimske Michelinke, ali nekako me kopka da bi to prodao i stavio 205 50 17 zimsku gumu jer imam par setova 17 alu viška, a i volim da zimi izgleda super

čelične imam i 15 i 16 s gumama ali ne volim ih kak hrđaju i još one ratkape

pošto se jako puno vozim s njim a s RS srkor niš, treba ga skockat

previsok je standard (XTR je još 10mm viši, bezevze), rupa u blatobranu ej da se sakrije pas manji neki
ima tu lijeka, oprugice sjele




 

Ax boy

Well-known member
Oprosti da, svako vozi svoj tip guma, tj stavlja yep :). Xtr je super sve ok, samo se nadam da si ti sretnik što se tiče tog modela, jer taj xtr model sa 80 kw ima dosta problema, ponekad kvarove neke, iz pouzdanog izvora, od citroen mehaničara. Al vidim da je apoteka ha? Samo za točiti i brrrm gas :) :) :)
 

Marekk

Member
moj nije 80kw
nisam htio taj 110hp jer ima nekih problema s sitom uljne pumpe pa se zastopa i ostane bez podmazivanja periferije, odlazi turbo, pa se čađi glava dosta, čuo sam da imaju mana dosta
Ovo je 8v 66kw motor, zasad ide ok, kolko ga imam oko mjesec dana napravio sam 5 tisuca, prezadovoljan sam

pa original je uvijek najjeftinija verzija, namanje tražene i najjeftinije a ustvari su nove duplo skuplje u salonu nego neke aftermarket felhe po tuning shopovima

ja sam wheel whore, priznajem, ako nema barem 5 setova za svaki auto, tresem se, nemogu spavat, budim se mokar :grin:
 

Ruske

Active member
hjao kakve felge eeeee

imam ti ja 18ke lijepe srebrne, mislim da bi mu stajale samo tako :D a mozda se i ja odlucim jednom na ovakav auto, pa cu si ih cuvati, ako ne odu :)
 
Na vrh