Žarulje za C5 X7, farovi s ledicama

Cutac

Prèkaroš
Èitao sam da bi bilo pametno njega ugasit kad je poledica tj. snijeg.
Ako zapneš da dopustiš kotačima da malo razbacaju da dođu do asfalta ili ako ništa da imaš bolju kontrolu na snijegu.
Meni je dok vozim po snijegu ESP upaljen, kada krećem, znam ga ugasiti. Budeš po iskustvu naučio kada pomaže, a kada ne. A to ćeš naučiti tako što ćeš isprobavati iste siutacije bez i sa ESP-om.
Xenone od klasičnih žarulja
Tvornički ti budu projektori(oči), osim ako imaš S80 iz 2000. i neke sitno.
 

Pavel

Lepi™
Tvornički ti budu projektori(oči), osim ako imaš S80 iz 2000. i neke sitno.
Xenone ja obično raspoznajem po bolesnoj boji i po tome što se im treba malo da se zagriju nakon paljenja..Drugačiji su..Po izgledu (same žarulje) brijem da ih baš ne bi znao razlikovat. U svakom slučaju vjerujem da ih nemam i iskreno se nadam da ih nemam.

Lijepi jesu, efikasni jesu ali za moj ukus, previše love. :D
 

Doomsday

U prolazu...
Šta ne bi sama činjenica da je imao halogene DRL lampe trebala značit da ima halogene farove a ne xenon...?

:thinking:

Iako, njegov primjerak je toliko konfuzan po pitanju opreme da je sve moguće...

:D
 

Brruno

Well-known member
xenoni idu samo u lecu. Ako ima lecu onda je 99% xenon i to bixenon znaci nije posebno dugo posebno kratko.. Ako je kratko odvojeno od dugog onda je halogen
Na nekim autima sam vidio i lece bez xenona kao recimo Ford mondeo ali na c5 nisam vidio
 

Pavel

Lepi™
Sutra ću raskopat far pa ću slikat, sad više ni ja nisam pametan. Mislim da nemam xenon kao ni bixenon. Imam dvije veće žarulje (u glavnim kućištima), pretpostavljam da je to dugo i kratko. Imam jednu sitnu žaruljicu između njih (pozicija) te jednu bočno postavljenu (cornering). Svjetla su onako toplije boje (xenoni su po meni više plavi ili bijeli iako sam vidio i žute xenone). Tako da mislim da nije jedna žarulja kombinacija dugo i kratko. Oblik je duguljast, onak neobičan ali 99% da je halogena.

Ima poprilično kablovinja oko fara, ali ne vjerujem doista da xenone imam bez obzira što imam to visokotlačno pranje farova i automatsko niveliranje.

DRL lampe su bile nekakve okrugle, smiješne male lampice. Obje pregorile, sad su vani. Stavio sam zamjenske G4 LED i bolesno su dobre. Izvadio sam ih skupa sa onim plastičnim sivim kućištem i upiknuo LED-ice. Bez ikakvih problema.

Uglavnom, sigurno ne izgleda ko leća od projektora (onak ispupčeno). Ima nekakve čudne žarulje ali su žarulje, nisu onak leće.

https://i.ytimg.com/vi/84NNWitpP-k/maxresdefault.jpg

Ovako izgleda samo ne ta boja. Nešto toplije. I nekakvo čudno kućište sa metalnim okvirom (ili staklenim, je*aji ga sad).
 

Cutac

Prèkaroš
To su halogena zato jer xenon u c5 dolazi samo sa projektorom.
Postoje vozila koja imaju reflektore dizajnirane za xenon, ali su rijetka(bar kod nas).

Ti možeš imati xenon žarulju bez adekvatne projekcije, ali onda imaš isto tako i problem u glavi, što kod tebe nije slučaj.

Reflektor


Projektor
 

vborovic

C5 modifikator
A jeste ga zakomplicirali ... :D ... Pavel, imaš halogene žarulje, a s obzirom da je hidro ovjes, imaš i automatsku regulaciju visine snopa (zato nema prekidača, išao posjetiti 3 auta, uključujući i jedan 2004. godište radi provjere) ... e sad, da se vratimo na ono što je Brruno pisao, visina snopa ... pod uvjetom da nitko nije nešto mehanički kopao fo faru, ako je prenizak snop, trebalo bi provjeriti u dijagnostici koja mu je referentna vrijednost visine ... imam doma C5 2004 sa hidro ovjesom, pa sam išao gledati što mu se sve navodi ... moguće je da je tu nešto od parametara razdešeno ... onda se to riješi bez grubih alata, kvalitetno ... samo što treba imati dijagnostički alat, a to nije baš svima pri ruci ... :D

Što, kad smo već to zaključili, ispada da u slučaju kvara na ovjesu, xenon farovi će raditi bolje, odnonso s obzirom na stvarni položaj vozila će raditi kompenzaciju snopa (jer imaju svoje posebne senzore visine na ovjesu), dok će halogeni bacati svjetlo kud stignu ... eto, nije loše za znati ... s druge strane, ako xenon senzor visine rikne, auto može biti u pravilnom položaju, a snop će biti svugdje ... zaključak: klasičan ovjes i bez automatske nivelacije snopa fara je najbolje rješenje ...LOL
 

Brruno

Well-known member
Sve ok ali klasican ovjes mi ne sjeda nikako :D . Ovu mekocu po rupama u istri ne mogu zrvovat za sve xenone i farove. Dignem ja malo farove i zadrzim ovjes i kgj.
 

Brruno

Well-known member
Jesam i ja. Bolji je po osjecaju volana,vise osjetis cestu ali i rupe :). Bio je malo spor radi 1.6 masine ali nije me zanimalo to nego udobnost. Meni je hidro dosta meksi i za mene bolji. Osobni afinitet naravno
 

vborovic

C5 modifikator
A gle, rupe ... kako bi rekao "oko sokolovo", pa bogati, zakrpaj ih ... :D ... naravno da je nemoguće očekivati od ne-hidro ovjesa da će biti isti kao i hidro ovjes, ali da je razlika na X7 modelu relativno mala između njih dvoje (u usporedbi sa recimo C5 prethodnih generacija), nažalost, jest ... žrtvovali su maksimalnu udobnost kako bi se približili njemačkim kupcima i na neki način ubili C5 kao takav ...
 

Brruno

Well-known member
Vozio sam se u XMu od ujaka koji sada isto ima C5 2012 kao ja ali ne da XMa nikako iako ga svako malo popravci kostaju puno novaca jer hoce samo original dijelove. Osim tipkovnice za upis koda,kojeg je eliminirao sve je original. Cini mi se malo meksi od mog ali nisam se toliko po lokalnim cestama vozio nego vise po autocestama pa ne mogu bas uspoređivati.

Btw,ima li negdje kod nas whitevision? Citam po netu i dosta ljudi preporucuje whitevision umjesto xremevision kratka da bude dobro svjetlo a sto blize boji ledica,a nightbreaker unlimited duga.
I jos nesto, danas sretnem jednog lika koji oduvijek vozi vw i kupio 2015 c5 pa sam ga zaustavio. Primjetio sam da su njegove ledice jace nego moje. Nekako mi preslabe naspram njegovih. Jel bio nekakv redizajn farova 2015?
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ledice ti svjetle u dvije jačine, ovisno dali su kratka upaljena ili ne... možda je do toga. A možda je i do redizajna...
 

vborovic

C5 modifikator
Ledice ti svjetle u dvije jačine, ovisno dali su kratka upaljena ili ne
Nedovoljno precizno ... :D ... ovisi o tome da li DRL svijetli kao DRL ili kao pozicija ... česta greška zna biti da si ljudi daju konfigurirati opciju da dnevno svjetlo svijetli kao pozicija (kod HP24 žaruljica, svijetliti će one i W5W pozicija koja je pored dugog svjetla) ... a tada će svijetliti i na stražnjim farovima pozicija ... kod DRL LED rješenja, to znači da će "pozicija" biti DRL LED na pola intenziteta ... redizajna nije bilo (koliko znam), no nije nemoguće da se u međuvremenu promijenio dobavljać tih LED svjetala, s obzirom da se one gotovo svakodnevno razvijaju, pa da se sada isporučuju sa jačim LED čipovima ...

Btw,ima li negdje kod nas whitevision?
Nisam siguran, mislim da ne. Al pričekaj Doomsday-a, on ima vremena za surfanje po mall.hr i sličnima, pa će ti reći ... :D -> EDIT: ... kao što rekoh, post ispred mojeg ... LOL

Èek... ti imaš ledice ko na ovom faru..?
Oli je uopće bila moguća takva kombinacija na C5 X7...?
Da, ja nabavio takve farove, što je čudno ...

U nedostatku bolje slike:

 

Doomsday

U prolazu...
Da, ja nabavio takve farove, što je čudno ...
Pa nije čudno, samo nisam nikad vidio... Pa sam pretpostavio... :eek:

Ali, kao što je poznato, pretpostavka je majka svih zayeba... :D

Nisam siguran, mislim da ne. Al pričekaj Doomsday-a, on ima vremena za surfanje po mall.hr i sličnima, pa će ti reći ... :D -> EDIT: ... kao što rekoh, post ispred mojeg ... LOL
 

Brruno

Well-known member
Sad sam isprobao sve opcije. Ali sad je noc pa.ledice svjetle jako. Vise se razlika vidi po danu.
Kad stavim na prvi polozaj, svjetle ledice i straznja valjda pozicija. kad stavim na auto onda upali se sve. kad stavim na nacrtanu obicnu zarulju opet svjetle ledice i zadnja pozivija valjda. kad stavis u zadnju poziciju pali se sve. uglavnom ugasit ledice ne mogu. Bar sad navecer nisam uspio. Itemzitet ledica je uvijek isti
 

vborovic

C5 modifikator
No, ali si sigurno primijetio da su različiti intenziteti kroz pozicije na prekidaču? Na 0 bi trebalo svjetliti punim intenzitetom, na kratkim svjetlima na pola ...
 
Na vrh