Žarulje: LED, Xenon,Halogen..

Doomsday

U prolazu...
Ako pogledaš bazu, vidit ćeš i na H7 i na H1 oblik koji mora sjest kako treba u far, i to može samo na 1 način...

Tako da, ako su ti H7 davale ispravnu 'sliku' na zidu, to je to...

Nego, nisi reka kakvo svtilo daju ove P21/5W kao DRL po danu...?

:D
 

Cutac

Prèkaroš
Ne, u vozacevom faru zarulja ne pali. Sve kombe probao i pali samo kad ju van izvadim. Koji kuhac, da prostite?

Nije canbus, ne daje gresku kad ju upalim vani, ne znam sta da radim...
 

Doomsday

U prolazu...
Znači, obe HID žarulje u tom faru ne rade, a halogenka radi...?

Jedino što mi pada na pamet da žarulja nekako mora imat preko tijela vezu na masu samog fara...

Iako obzirom da H7 ima 2 kontakta, ne vidim razloga za to... Nema smisla...

Koja je još razlika u faru ili van...? One kopčice...? Ili što...?

Samo razmišljam na glas...

:D
 

diegos

Well-known member
H7 žarulja ima na svojoj metalnoj bazi kao neki jezičak koji mora sjest u svoj utor u faru. Uglavnom se taj utor ne vidi pa treba gađat napamet. Vidio sam i slučaj gdje je žarulja bila krivo umetnuta, radila je, na prvu je sve izgledalo ok, a tek prilikom zamjene sam vidio da je zapravo bila krivo okrenuta. Ali obično se s prednje strane fara može vidjeti ako je u redu :)

@Cutac
Kao što Doomsday kaže, pogledaj na šta nasjeda žarulja i da li ima kakvih kontakta s metalom, možda ju negdje masa yeb...
 

Cutac

Prèkaroš
Znači, obe HID žarulje u tom faru ne rade, a halogenka radi...?
Da
Koja je još razlika u faru ili van...? One kopčice...? Ili što...?
Kao što Doomsday kaže, pogledaj na šta nasjeda žarulja i da li ima kakvih kontakta s metalom, možda ju negdje masa yeb...
Ne znam, ne mogu ništa vidjeti od kutije sa osiguračima. Ali sumnjam da ima nešto. Budem sutra pogledao razliku.
 

thunder11

Member
Evo kratki UPDATE.

Vrag mi nije dao mira i naručio ja sebi ove Philips Whitevision da zamjenim sa onim postoječima što sam naručio iz UK-a...

Prvi dojam je taj da su Philipsove minimalno duplo jače žarulje po pitanju bacanja svijetla u daljinu..ali...ali...

Vidi se na slikama, ipak je to meni žuta boja ...ove prijašnje jesu bile potpuno hladno bijele ali zato slabo osvjetljavale dok je kod ovih suprotno.

Pogledajte sami:








Na prvoj slici se donkle i vidi razlika između kratkih Whitevision i dugih kupljenih u UK.
 

Doomsday

U prolazu...
Tako je, WhiteVision su najžuće od svih koje makar pokušavaju ić toplinom svjetla premo bijeloj, barem prema ljudima koji su uspoređivali razne žarulje i dali rezultate online...

Ali, isto tako, prema više ljudi koji se time bave, ujedno su i jedine koje stvarno DOBRO osvjetljavaju, i traju relativno OK dugo... Sve druge, pa i Philips i Osram, koje imaju bjelje svjetlo, slabije osvjetljavaju, a često i kraće traju...

Ako je prioritet da svjetlo bude 'cool' hladne boje i nije nužno da vrhunski osvjetljava (vožnja većinom u urbanim i drugim noću osvjetljenim sredinama), ima puno boljih žarulja raznih proizvođača, i od Philipsa, i od Osrama, i od raznih drugih...

Ali, ako se može 'pretrpit' to malo žutila, Philips WhiteVision su jedne od najpreporučenijih žarulja uopće...

Kad stigneš, uzmi ti i duga WhiteVision, i istrpi malo žutila, barem ćeš sve vidjet uredno, a ako ćemo bit fer, i WhiteVision su poprilično bjeljeg, hladnijeg svjetla nego klasične halogenke, i poprilično su 'cool'...

Valjda...

:D
 

thunder11

Member
Točno to. Iako sam samo isprobao 3 vrtsa žarulja čini mi se da ću ostati pri Whitevision-u i kasnije staviti jos i duga njihova.

A da bi dobio taj "cool" look izgleda da nema ništa do original xenn farova iako sam ovako mlad i nadobudan pomislio da se može ipak malo zaobiči to, ali kompromisi su zato neisplatljivi :)
 

Cutac

Prèkaroš
Uzmi Philips xtreme vision, jako dobre, dugo traju(moje su godinu i pol stare, nedavno ih vadio i žarna nit uopće nije deformirana) i nisu preskupe(140 kuna otprilike).
Gledaj da ti je boja nekih 4-4300 Kelvina, to je najbolje za ljudske oči, tj. tu boju najbolje vide.
 
Na vrh