Čudno curenje vode u kokpitu

Kizokc

Active member
Evo složeno, izleti van VODA!! punooo vode... sad sam sporezal dvije te "latice" od četiri. pa valjda bude pomoglo da se OPET ne zaštopa!
 

ZlatkoC4

Well-known member
našpricaj si unutra kak ti je deda rekao malo silikonskog za podmazivanje ali cijev mora biti suha kad špricaš. w5 silikon sprej:grin:
 

Kizokc

Active member
OPET zaštopano!!!! Ali sad sam htio odštopati kak sam prije, i ništa ne curi van!!! neznam kak je sad tak na duboko zaštopano???? Probao sam gurati unutra žicu da probam odštopati ali ništa... neznam kamo bude sad taj kondenzat išao... unutra mi zasada ništa nema vode kak je inače znalo biti...
 

ZlatkoC4

Well-known member
OPET zaštopano!!!!
ti stvarno niti jednu cijev ne znaš odštopati :D

Možda si talog nagurao dublje trebaš vrtiti žicu kad guraš onda se bolje probije kroz talog.
negdje višlje mora da je problem to češ morati istražiti kako doćo do viših djelova pa odozgo temeljno očistiti cijev i malo podmazati. možda bih ti čak ona vruča para mogla to odčepiti samo treba nabaviti strojček od nekog pa probati.
 

igorricar

Member
Zdravo, imam isti problem kao Kizokc, vozio sam prema Crnu Goru sa klimom, nisam primetio dali ima vode ispod nogu....jedno vece kad je bila ta obilna kisa slucajno vidim mokro ispod patosnica...nekako isusim koliko-toliko i kad sam se vracao doma u Skopje isto vozim povremeno sa klimom, (napravio sam gresku nisam proverio dali je mokro kad sam dosao) i cudno opet jaka kisa uvece, kad proverim ujutro isti problem, mokro ispod noge (kod suvozaca sasvim malo, kod mene mnogo)...izvadio sam onaj plasticni deo kod noge i vidim gde kape voda, evo pokazacu vam sliku... Ima i drugi problem, sad mi ne radi nista na radiju, samo ukljucivanje i iskljucivanje, dok komande na volanu rade.... :( ako neko zna neko resenje ok, da sam nesto sredim dok ga nisam odneo kod majstora....zaboravio sam dakazem da sa pre mesec dana punio klimu, napunili sum i neku tecnost da vide dali negde curi jer i proslog leta sam punio i ocigledno negde pusta
 
Posljednje uređivanje:

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Curenje rashladne na spoju sa unutarnjim kilerom... možda budu dovoljne nove diht gumice, možda bude trebalo i extra dihtmase stavljati. Naravno, ispušta se prvo komplet rashladna... treba i cijevi otkopčati pod haubom...
Nije prekomplicirano, ali ima posla.

Sumnjam da ima veze sa radiom :)
 

igorricar

Member
Danas sam bio kod majstora, rekli su da se zapusio odvod kondenzata klime, otpusili su i sad ne curi vise kad je pustena klima...ono sto je zeleno mozda ranije je curila rashladna ali sad ne gubi, vozim pola godine i nisam primetio da mi gubi tecnost... A ono sa radijom neznam sta bi moglo da bude, mozda riknuo, ali bas sad poklopilo se sa poplavom u kabini :)... Jos nesto sam slucajno primetio, na zadnje staklo one grejace sto su, odlemilo se spoj za grejace, bio sam kod autoelekticara i rekao mi da se nemoze spojiti nikako, mora novo zadnje staklo da se upi....mozda neko ima idejukako da zalemim taj spoj, da ga zalepim nekim lepakom ili slicno
 

igorricar

Member
Bio sam kod dvojice autoelektricara i rekli su mi da se nemoze zalemiti na staklo, eventualno akonagjem negde elektroprovodljiv lepak da pokusam da ga zalepim (trazio sam po gradu nigde nema takav lepak) ...evo kako izgleda:
 

igorricar

Member
Ako je problem u lemu, samo ga zalemi nazad gore. Ako je problem u bakru, imaš setove za reparaciju .

Cutac, kazi mi kako da zalemim taj metalni deo na zadnjem staklu...bojim se da ne pukne staklo pa da onda menjam celo zadnje staklo...
 

Cutac

Prèkaroš
Cilj je da ne zagriješ staklo previše. Ja sam to lemio na Astri prve generacije, radio sam tako da zalemim po točku na rubovima stopice, čekam malo da se ohladi, stavim točku na sredinu i u razmacima od cca. 2-3 minute stavljam točku po točku dok sve ne bude pod lemom.
Ja sam taj još zalio sa nekim dvokomponentnim ljepilom koje nije provodilo struju i držalo je do 90-ak °C, da lem bude fiksiran.

Postoje i ljepila za te stvari, može se koristiti srebrni lem, ali nemam iskustva, ne mogu ništa reći.
 

igorricar

Member
On je stavljao lem samo na onaj metalni deo, nije stavio na staklu...Dali treba nesto raditi na staklu, smirglati ga malo smirglom ili nekako staviti lem (neznam kako bi to uradio) ili jednostavno kao na ovom videu pritiskati na staklo lemilicom metalni deo?
 

Cutac

Prèkaroš
Pa moraš rastaliti tinol u kontaktu sa staklom da se primi za vodič/crnu pločicu(ili je kod tebe narančasta, to ne znam). Sad hoćeš li tinol taliti iznad pločice koja je naslonjena na vodič, hoćeš li ga rastaliti na pločicu pa ponovno taliti preko nje, ...

Znači bitno je da tinol bude rastaljen na pločici i na staklu istovremeno i da takav rastaljen povezuje pločicu i staklo dok se ne ohladi/skruti. Kojom ćeš metodom, na tebi je.
 
Na vrh