Čudno curenje vode u kokpitu

Kizokc

Active member
Evo slika govori tisuću riječi! Ima tko ikakvu ideju odkuda tu voda?

Mislim da je po slici sasvim jasno gdje je to...

 

Krky

Lakerski profesionalac
Moguće je i da ti je mali kiler u pitanju..
Probaj ugasiti klimu, ako onde ne curi onda je kondenzat..
 

Kizokc

Active member
ma vozio sam se 400 km sa klimom dok sam išao s mora, nije bilo ni kapi vode nigdje u kokpitu, a ispod auta kondenzat uredno kapao, sad dok je ova kiša jučer bila odmah se pojavilo...
 

ZlatkoC4

Well-known member
Trebaš svakako provjeriti ponovo dali ti kapa na kondezat, ako da. onda vrlo vjerovatno da ti negdje iz predjela haube šoferšajbe procurilo. :confused:
 

Krky

Lakerski profesionalac
Ugasi klimu, i deni na grijanje, provozaj se sad kad ne pada kiša dva kruga po gradu pa vidi..
nemora biti sam mali kiler, može na spoju na njemu ili slično..
uostalom između svega probaj deti na jezik tu tekučinu i vidi dali je slatka, odmah budeš znal dali je antifriz..
grde ofre imaš sa tim kilerima.. ima nedugo da si mijenjal napred od klime kiler..
 

ZlatkoC4

Well-known member
grde ofre imaš sa tim kilerima.. ima nedugo da si mijenjal napred od klime kiler.
zavisno isto kako je kvalitetno odrađeno punjenje klime i ulja vakumiranje.
kod neadekvatnog punjenja ili vakumiranja lako dođe do propuštanja na osjetljivijim točkama.
 

Kizokc

Active member
Evo problem riješen, odvod kondenzata mi bio zaštopani. morao sam skinuti zaštitu od auspuha (onaj lim) da dođem do završetka crijeva odvoda kondenzata, dok sam s sitnim odvijačem to pročačkal, odmah je počela curiti voda (auto ugašen) , i to jako, valjda se nagomilalo s vremenom. 2-3 minute je tak teklo van kak je na slici.

Sad uredno dok radi klima kaplje kondenzat van, tj ispod auta, nema više unutar auta vode :-D



Evo i kratki video kak je to curilo fino :p

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=sSdXbdn4hy4[/ame]
 
Posljednje uređivanje:

deda

New member
Našpricaj kroz tu cijev malo silikonskog spreja,onaj koji koriste za podmazivanje lanca na biciklima,tak se više niš neće loviti za cjevčicu da je zaštopa.Dovoljno je svaki puta kada mjenjaš ulje u motoru.Ja nikada nisam imao tih problema.
 
Na vrh