Čudni zvukovi i zujanje HDi dizel

zux1

New member
Što se kilometraže tiče, prešao sam 145 000 km. A što se tiče ovog "bježanja" gasa, nedavno sam osjetio na malo dužoj relaciji da kad dam jače gas, pri preticanju, da mi gas nije odmah "hvatao", nego je prvo došlo do skoka obrtaja, a tek onda bi došlo do ubrzanja. Pri tom ne mislim na mijenjanje brzina, nego samo jačim pritiscima gasa u okviru istog stupnja prijenosa (iste brzina).

Preko vikenda nisam vozio auto uopće. Sutra idem serviseru, pa ću vidjeti što će mi reći, pa ću i ovdje napisati.
 

vborovic

C5 modifikator
Nisam nigdje vidio dal se radi o ručnom ili automatskom mjenjaču na tvom autu, ali ovo "bježanje" gasa je u pravilu prvi simptom dvomasenog zamašnjaka ... popravak od cca. 750 € ... pa na više ...
 

Doomsday

U prolazu...
Ovo ne bi bilo ono dugotrajno proklizavanje ka kod lamele, više ka kraći događaj, proklizavanje, a može bit i trzaj... Jer su otišli federi koji drže dvi polovice zamašnjaka, pa je jedna već krenila, auto misli da je stvar već gotova, ali druga se još nije pomakla koliko triba... ;)
 

zux1

New member
Evo, auto popravljeno.
Odveo sam ga u servis, ali ne u ovlašteni, nego kod jednog svog prijatelja. Èim je stisnuo kvačilo i čuo zvuk auta, rekao je da je zamajac u pitanju.
Promjenio je zamajac i cijeli set kvačila, jer je i kvačilo bilo u očajnom stanju kako kaže, kad ga je skinuo.
Uglavnom cijena dijelova 980 KM (oko 3700 kuna) + ruke, koje mi je stvarno minimalno naplatio.
 

vborovic

C5 modifikator
Da, to bi bilo proporcionalno cijenama kod nas ovdje (skuplji smo, ne) ... ako je stavio dvomaseni (a ne jednomaseni, neki znaju i to stavljati), onda si bez brige idućih 100-150 tkm po tom pitanju
 

Galileo

New member
E-hdi, da li itko zna tocno??
-cuje se zujanje iz motora, onako kao lezaj ili jos slicnije, kao kad je guma malo praznija.
-frekvencija manje vise ista, tj.neovisno o brzini i broju okretaja motora
-glasnije se cuje dok ubrzavas, dok je vece opterecenj a skoro se ne cuje pri pustanju gasa i dok mijenja brzine.

Mijenjat cu ovih dana remenje itd pa se nadam da ce rijesiti stvar. Mijenjac i to, ne zelim ni misliti da je.
Ili ima veze s punjenjem one druge baterije...
 

Profiler07

Well-known member
Pozdrav svima.
Vozim vec 10 meseci 2011 C5, 2.0 HDi od 160 i koliko vec konja. Dakle najjaci 2.0 motor sa automatskim menjacem i HydroActive 3+ oslanjanjem.
Sve je super, auto ima realnih 137.000km, licno sam ga uvezao.
Od pre neku nedelju, kada je auto bas vreo, tj. kada sam se opusteno vozio sat i po ili dva, cuje se ponekad neko zujanje, iz "motornog prostora", ali ispod sredine vetrobrana otprilike dolazi to zujanje, sto se jasno cuje kada se podigne hauba. Napominjem da auto vozim po Beogradu, gde je jedino penzionerska voznja moguca, dakle bez divljanja i noge na gasu. Sta mi vredi da nagazim kada je sl. semafor tu iza coska...

Snimio sam veceras video:





Samo bih napomenuo da se to zujanje odjednom prekine na snimku, ali sam valjda mikrofon okrenuo tako da je software telefona ponistio taj zvuk... uglavnom se stalno cuje dok se motor ne ohladi. Klimu ne koristim... dakle nije nikakav ventilator klime i sl.

Jos jednom da naglasim, zujanje se cuje samo posle sat i po, dva voznje, ajde da kazem, eto 90 minuta opustene voznje. Ako vozim 10-15 minuta, toga nema...

Hvala svima na citanju poruke!


Jel rijesen problem,ista situacija i kod mene tek sto kupi auto :(

da kazem samo jos i to da kad auto ugasim cuje se jos oko 3sec to zujanje i prestane onda,kad se odmah upali auto ne cuje se nista takodje i kad je hladan nista se ne cuje!jel moguce da je vodena pumpa?
 

nemo26

C5 X7 2.0 HDI 140 FAP
Takve zvukove je najlakse detektirati mehanicarskim stetoskopom. Ako nema stetoskopa onda se uzme malo duzi odvijac, kraj odvijaca se prisloni na sumnjivi dio, a drska na uho i slusa se. Biti vrlo, vrlo oprezan kod rotirajucih dijelova (lancici,narukvice, leprsavi rukavi i sl.).
 

Profiler07

Well-known member
cak sad sumnjam i na regulator pritiska goriva...inace na autu je prije 10-ak dana odradjen veliki servis i sumnjam da je vodena pumpa pumpa prosvirala,a i zvuk dolazi sa gornje strane motora
 
Na vrh