Čudan zvuk u motoru

ENHAM

rally ...
...ulio aditiv za hidropodizace od liqui moly i nema znacajnog napretka.Nesto je malo tise i krace traje lupkanje ali nije to,to ... cekat cu jos neko vrijeme da vidimo hoce li se pogorsati a kasnije cemo nesto poduzeti ali drasticnije !!!
 

ENHAM

rally ...
Evo,nasao sam snimku u kojoj se tocno moze cuti taj nezgodan zvuk iz motora c2 VTSa ... molim za vasa misljenja :

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=Q1I5GfH65O4[/ame]
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Mislim da nećeš dobit novih mišljenja... treba riješit podizače i amen
 

ENHAM

rally ...
Zasto onda pojedinci tvrde da je klipnjaca u pitanju ??? Mislim,meni je draze da su podizaci ... jednostavnije i jeftinije ...
 

AX-ja

èudo jedno
bez obzira dali lupa gore ili dolje,ja se tako vozio nebih.
auto na dizalicu i raskopaj to.
to jako grdo zvoni.
a i rijesit ces sve dileme.
 

ENHAM

rally ...
Jedna je cijena raskopati gornji dio motora a druga cijena i obrada, donji ...
Mozda jos koje misljenja ??? :)
 

AX-ja

èudo jedno
pa skinut poklopac i pregledat bregaste, podizace na tom motoru i nije velika stvar.
kreni od toga,kad to eliminiras znat ces kako i sta dalje.

jesi bio kod i jednog majstora koji je to malo poblize proucio?
ti si u istri?
 

ENHAM

rally ...
Da, u Istri sam i nisam bas siguran kome bi povjerio takav posao buduci da sam ne bi znao serafiti po tome.Zvuk je ipak tisi nego onaj sa video snimke ali ipak slican.Neki prijatelji mehanicari tvrde da ako zvuk nestaje kad se motor zagrije da ne treba nista dirati.Oosbno,ne vjerujem da se radi o hidropodizacima nego o letecim lezajevima na radilici ...
 

AX-ja

èudo jedno
a jel tebi zvuk nestane kad se zagrije,ili je tu i dalje samo tisi?

jbga,ako me u 12mj. za godisnji put nanese u istru,rado cu bacit oko
ali valjda ima netko tu s foruma iz istre tko je voljen malo pogledat.
ajmo istrijani.
 

igor

New member
ako zvuk nestaje kad se zagrije onda definitivno nije leteči ležaj jer on bi i dalje imal lufta i svejedno bi se čuo neovisno o temp. motora možda manje kad je topal ali čuo bi se i dalje. Meni na prethodnom motoru čuo se ležaj na klipnjači prvog cilindra i nikako nije prestajao zvuk, dok nisam zamjenio ležaj. Kako sam ustanovio to: digo auto kod frenda na dizalicu karter dolje i isprobavao ručno luft na klipnjačama i naravno kako sam i sumnjao prvi imao lufta, drugi,treči i četvrti nisu imali.
 

ENHAM

rally ...
Svaka cast Igore,to je zovem KONSTRUKTIVNIM ODGOVOROM !!! Eh sada samo moram naci mehanicara sa puuuuno dobre volje i sa voljom za ciniti dobro ... sto je vrlo raritetno !!! Vecina kaze : ma teraj to dalje,vozi dok ne stane,ma napravit ce ti to 200 000 km ... bla,bla,bla ... HVALA !!!
 
Na vrh