Čudan zvuk u motoru

OTO

New member
Već neko vrijeme mi se čuje neki čudan zvuk,najviše kad pustim gas,nešto kao "rrrrrrrrrrrr" i što su okretaji viši,kad pustim gas,to se više čuje.Auto se normalno ponaša,ne troši ulje,normalno vuče,normalno pali... Mislio sam ispočetka da se neka plastika otpustila,ali ništa od toga.Ima li itko neku ideju šta bi moglo biti???:confused:
Motor je 1.6 16v(vtr).
Ak si u okolici ZG dodji da ga čujem mehaničar sam i svog sam raskopal uzduž i poprek...;) novi sam na forumu ak ti kak mogu pomoč javi ovak kak pričaš sumnjam da bu ti neko pomogel ... morm čut..
Eto ak nisi rešil tu sam 0922107550 broj Pozz
 

ENHAM

rally ...
HA !!! I moj VTS ima taj zvuk,rekao bih pravo-pravcato LUPKANJE dok je motor hladan i ne prestaje sigurnih 10ak minuta.Ipak,mislim da se ne radi samo o ventilima ili hidropodizacima ventila vec mi je mehanicar spominjao nekakav luft kod klipnjaca ... ne brinem se pretjerano jer auto odlicno ide i ja ga zgazim po potrebi :)
 

Automatic

Well-known member
Dečki ja mislim da se to čuju varijatori na bregastoj,zvuk jako sličan ko kod hidropodizača i to večinom kod prvog palenja.Pošto se radi o sportskom autu morao bi imati varijatore bregastih.TAkav zvuk sam imao na svom c5 v6 i kupio varijatore ,stavio i od onda sve ok.Mislim da se ne radi o hidroštepslama.Ako ovi u servisu nisu skužili da su varijatori onda su stvarno mlakonje.
 

Automatic

Well-known member
Imaš za kupiti aditiv za hidropodizaće,stavi unutra i bit će dobro.Za varijatore se još raspitaj pošto je to sportski motor da slučajno nema a i možeš sam da pogledaš tamo gde ti dođe remenica od bregaste osovine na usisnoj remenici ti poklopac remena treba da bude ispupčen ako ima varijator.
 

ENHAM

rally ...
Pocelo mi je na hladno lupat iz motora.Nakon paljenja lupka dobrih 5 minuta ali zanimljivo je da se lupanje manifestira cak minutu NAKON paljenja... traje dobrih 5 minuta dok se motor ne zagrije.Neki kazu da su podizaci ventila a neki spominju klipnjacu... hm,ne znam sto misliti ali mogu reci da mi smeta ... inace motor dobro vrti,dobro vuce,nema nikakvog pada snage ni povecanja potrosnje,sve normalno al je pocetni zvuk nepodnosljiv... Cijenit cu vasa misljenja. ;)

To lupanje ventila se nedavno i meni pojavilo.Zbilja samo cirka 5minuta dok se motor dobro ne ugrije... ipak neki iskusni mehanicari upozoravaju da se ipak ne radi o zvuku hidropodizaca ventila vec o zazoru na klipnjaci ... hm... pitanje je sad ???

Ajde,probao bih ulit u motorno ulje taj aditiv za hidropodizace,molim nekog za savjet koji je to aditiv i gdje ga se moze nabavit ???
 

ENHAM

rally ...
Ok. Sto ako ipak nisu hidropodizaci ??? Nitko ne zna reci sa sigurnoscu o cemu se radi... svaki hidropodizac je oko 400,00 kn a ima ih 16 ... nije to jeftino da moze ici na pogađanje tek tako... sutra cu probat aditiv pa cemo vidjeti da li ima boljitka iako ni ja ne vjerujem aditivima ...
 

ENHAM

rally ...
Svakako bolje 207,00 kn nego 400,00 kn :) Ja bi cak to isao i mijenjat kad bi netko znao rec da je taj zvuk bas od toga.
 

ZlatkoC4

Well-known member
Svakako bolje 207,00 kn nego 400,00 kn :) Ja bi cak to isao i mijenjat kad bi netko znao rec da je taj zvuk bas od toga.
jesi bio na dijagnostici, jedino tako češ sa sigurnosti znati o čemu se radi. Ovo sve ostalo je možda je možda nije.
To kod tebe što se manifestira u hladnom režimu mogu biti podizaći ali može biti i sto drugih stvari. može biti čak oštečeno neko crjevo pa vuče zrak svječica itd.

A adetivi u večini slučaja ne pomognu nikako, tek kod rjetkih pomogne na kratko vrjeme. A kupit ih imaš gotov u svim malo bolje opremljenim dučanima auto djelova i maziva.
 

ENHAM

rally ...
Bio je na dijagnostici ali ne u u sluzbenom servisu.Probat cu.Sutra cu probat aditiv pa cu se javit da vidimo ima li pomaka.Cudno mi je ipak da dijagnostika moze prepoznati tako nesto,hmmmm...
 
Na vrh