VW USA otkrivena prevara

ghorvat

Well-known member
Donator foruma
Cijela priča otvara kutiju krcatu pitanja o učinkovitosti diesel motora. Ekonomičnost, efikasnost i efektivnost diesela je postavljen kao teorem na kojemu je sazdan cijeli EU sistem poreznih i parafiskalnih olašica. Prema ovome, jedan diesel zagađuje kao pet-šest benzinaca, pa se pila polako okreće naopako. :D
Kroz par godina će se dieselski agregati obezvrijediti na šaku eura. :cool: Tko želi jeftino kupiti auto, valja mu samo pričekati. :)
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Švabo ne švabo izgleda da svi švrljaju. Za C4P se pojavio podatak o 5,1x većoj količini NO2 od dopuštenog, a za Pug 308 50% više CO2. Iako su preko dopuštenog, treba napomenut da su ovo ''najbolji'' rezultati od prekršitelja.

Bit će veselo. Uživajte u čađarama dok možete :D
 

Damaj

Active member
Ništa se tu neće promijeniti, izlobirati će auto industrija povećanje dopuštene emisije plinova, malo će se povećati davanja na zaštitu okoliša što će u konačnici platiti krajnji potrošač.
Sada će testirati i po Europi - biti će zanimljivo. Èisto sumnjam da su to radili samo švabe.
Neki dan registrirao auto pa imao problema na eko-testu. Ljut odlazim u servis i tamo ga eko-testiram - sve je uredu, doduše malo sam ga propirio. Vratim se u STP i opet jedva prošao. C4 1.6 VTI 120, 4 godine star i prešao 66000 km. Možda moj auto softverski nije prepoznao da je na eko-testu u STP, pa je pokazivao prave podatke, a u servisu je to softver prepoznao?
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Vratim se u STP i opet jedva prošao. C4 1.6 VTI 120, 4 godine star i prešao 66000 km. Možda moj auto softverski nije prepoznao da je na eko-testu u STP, pa je pokazivao prave podatke, a u servisu je to softver prepoznao?
Mijanjaj STP. Gotovo nikad ne servisiraju i ne kalibriraju opremu, i radi takvih stvari redovito dolazi do ovakvih gluposti.
 

Citru

New member
ivane nemoj pricat gluposti o kojima nemas pojma molim te

STP imaju redovno umjeravanje i kontrolu uređaja od strane CVH

a za 1.6 VTI nikakvo cudo da je CO previsok, nije prvi
 

deda

New member
He,he,a moj Ami na eko testu prošao ko od šale.:cenzura::cenzura::cenzura:eek: vas sonde, katalizatori i kompjuteri..
 

gule

Active member
Ono što mnogi ne znaju je da jedan spačekov motor ili od amija ili od dijane...znači dvocilindrični boxer ispušta manje C02 nego mnogi novi motori, a ima karburator i nema katalizator...konkretno svijet je jedno čudno mjesto i sve te norme su više manje rezultat nečijih hirova i interesa, a najmanje je ekologije u svemu...
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
STP imaju redovno umjeravanje i kontrolu uređaja od strane CVH
Naravno, i u teoriji to besprijekorno izgleda. Al ovo je Hrvatska i praksa često odudara od teorije. Pogotovo u polukriminalnim ustanovama poput CVH.
Prošle godine je bilo problema u lokalnoj STP jer je ekipa sa dizelima masovno imala veliko zacrnjenje, tako i drugi auto u kući, dizel. A vidi vraga u susjednom gradu na pregledu je zacrnjenje bilo normalno.
Ili mi je jednom kakao da mi je vrelište tekućine kočnica nisko (al kao pusti će me), a stavljeno novo kojih tjedan dana prije... nazad kod mehe, na njegovoj aparaturi sve ok.
A vidim po internetu i iskustvu drugih da niti drugdje nije bolje.

Na kraju, dovoljno je pogledati kakvih auti na cestama ima... iz koje izlaze dvije mogućnosti: ili aparatura ne valja, ili se desila neka nezakonska radnja u režiji radnika STPa.
Kako god bilo, teorija i praksa su jako daleko jedna od druge.
 
Posljednje uređivanje:

zdeslav1967

šofer
Donator foruma
Kao dežurni humorist foruma, moram i ovu temu malo ontopic zaspamati. :D

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=FufPHs-X-MI[/ame]

i još...



"VW nanosi vama i ljudima oko vas popriličnu štetu"



 

ZlatkoC4

Well-known member
Nema na tržištu automobila benzinca niti dizela koji ne zagađuje. Ono što dizel više kao zagađuje benzinac nadoknadi kolićinom potrošenog goriva. Tako da opet se dođe na isto.

Postoji još jedna stvar a to smo mi sami vadimo katalizatore fap filtere i dr. I onda prićamo kako nas tamo netko drugi truje.

Svi mi bi trebali pomesti prvo svoje dvorište pa tek onda susjedu reći da poćisti i svoje. Tek onda bih ovaj svjet bio bolji i ćišći.
 

gule

Active member
Tko je ikad vozio iza nekog švabo diesela(bio to Bmw, Mb ili Vw), zna da začade čim vozač spuca gaščinu...tako, da je ovo za mene samo izmišljanje mlake vode...

Samo FAP filter može ukoniti čađ...eto PSA blentav što 15 godina ugrađuje filtere krutih čestica sa aditivima, a odnedavno su dodali i onu pišaku(urea)...dok Nemci mogu i bez toga...mogu šipak...

Samo što to nije toliko bitno...gori su oni stari kamioni i Ikarusi što čade diljem svijeta...
 

deda

New member
Boli ih dupe,sada će sve te čađare poslati kod nas i ostalim mutavim državama kojima su VW svetinja.
 
Na vrh