VW USA otkrivena prevara

La Marche

Iskreni optimist
Ja se bojim da se nitko od nas ne bude baš previše smješkao.

Sve mi se čini da će se cijene i raznorazni nameti i benzinskih i diesel automobila dizati radi straaašnih opasnosti ispuha naših običnih automobila (vidi prigodnu sliku koju je Ivan pretprošli post stavio) dok ne dostignu cijenama elektroaute. (a ne da će elektroauti pojeftiniti)

Nadam se da nisam u pravu.

A možda su zalihe nafte ipak pomalo pri kraju pa i nema baš nekog drugog puta?
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Vjerujem da će nafte bit do kraja mog vozačkog vijeka... pitanje po kojoj cijeni, al bit će. I prijelaz na sintetska goriva je realna opcija... najavljeno je, istražuje se, imaju bar 20-30 godina za usavršiti sistem.
Al ovo za cijene... nadam se da se neće ostvariti. Makar se prvo dešava polako, ali vešmašine pojeftinjuju polako. Urušile bi se ekonomije bez široko dostupnih prijevoznih sredstava.
 

Cutac

Prèkaroš
Da se potamani svo govedo, ozonske rupe bi se zatvorile. A nafte vjerujem da će biti i više no dovoljno za naših života(što bi bilo još 50 godina za mene, da mogu ganjati sve V8-ice koje kupim :D ).

A ovo što je Ivan stavio, ..., neću komentirati. Ne znam zašto nekoga uveseljava to raditi..
Ja sam za da se planet čuva i da se reciklira što više i bude ekološki osviješten, ali problem je što se ljude "tjera" da "mrze" krive izvore zagađenja.

Rođakinja kupila Priusa i meni kenja, da izvinete, kako ja mogu voziti benzinca, kako mogu voziti dizela, zar ne brinem o njenim petunijama koje uništavaju kisele kiše i svemirci koji pucaju kroz ozonske rupe, bla bla, bla bla. A ne zna da je njen Prius, prije nego što je uopće ijednom upaljen, zagadio više nego moj c4 u ovih par godina.

Mene da se pita, gradski auti 4 cilindarski 2.0 atmosferci, c4-klasa 2-2.5L V6, sve iznad 4.0 V8. :D

Tu sad dolazi ono; zašto bih ja bio ekološki osviješten kad sam Hong Kong zagadi u pola dana koliko ja neću nikada, makar palio šume?


Stojim iza jednoga: Treba čuvati prirodu, ali ne napadati aute!
 

ZlatkoC4

Well-known member
Nafte ima to su samo spinovi sad su smanjili proizvodnju samo iz razloga jer je bila jedan period pala nafta dole pa su manje dobiti spremili u džep. Sad evo i golf ugrađuje motore s tri cilindra. a ovo za okoliš i dizanje cijena još skoro ne bude niti u planu. sve auto industrije imaju i dalje u najavi dizelske motore i najavljene nove automobile sa dizelskim agregatima.
Tako da od ove priće još nema ništa.
ne postpji automobil bio benzin ili dizel a da ispušta kisik. ali niti električni automobil nije zeleni automobil potroš i više energije za izradu istog nego li klasični automobil. a za recikliranje nije ni blizu klasičnim automobilima odnosno ne može se sav reciklirati a također recikliranje stoji puno više upravo zbog baterija.
Zato još ne forsiraju elektro automobile.

Zato vi dragi moji mirno spavajte i uživajte u vožnji.

Ako treba pričati o ekologiji onda treba pričati o pošumljavanju održavanju rijeka, smanjivanju umjetnog gnojiva, pesticida, to je ono što je največa rupa koja utječe na zagađenje. a da ne spominjem koliko sve vojske svjeta utječu na okoliš.
 
Na vrh