Moj C4 1.6 e-HDI 115 Business

Totti

AS Roma fanatik
Apropo kontrole FAP-a i dolivanja aditiva:



Zlatko je u pravu za ovih 100.000km, ali proveri kada se radi sledeća. Meni su Francuzi kontrolisali i dolivali ponovo na 139.000km
 

hahehihoh

New member
Tvoj je od ALD Automotive? Moj je isto, prepoznajem zato jer imam isti izpisak historije servisiranja...

Kod mene ništa nije zapisano oko fap filtera i aditiva, zato ću na sledečem servisu spomenuti na to. Sad imam 146.000 km.
 

hahehihoh

New member
Zanimljivo, da ista firma radi razlike u servisiranju vozila. Recimo kod mojeg čak ni servisi nisu bili baš na 20.000. Bili su raztegnuti čak preko 30.000 km.

Kako sam rekao, ni FAP kod mene nije bio pregledan.
 

ZlatkoC4

Well-known member
Meni su Francuzi kontrolisali i dolivali ponovo na 139.000km
adetiv bi trebao biti dovoljan za sljedečih 100.000km s tim da pregled ide ranije, nakon prvih 100.000km
Ali da stoji u priručniku da se po potrebi može i ranije doslovno doliti. jer ovisno o vrsti vožnje adetiv se može potrošiti i ranije ako je učestaliji hladni start odnosno gradska vožnja.
tako da su u stvari Francuzi bili u pravu kad su ti doljevali adetiv.:palac-gore:
 

Totti

AS Roma fanatik
A sve pod uslovom da im u servisima ne rade ljudi iz jugoistočne Evrope ili Arapi, pa da pišu i naplaćuju ono što nisu odradili i zamenili :grin:

Ovde u ovlašćenim je to ne tako retka pojava :mad:
 

hahehihoh

New member
Da malo obudim temu. S autom sam prezadovoljan, sad ima auto več 151.000 km a još uvijek ide ko' nov. Još 4 tisuča i vozam ga na servis (interval 20.000 km).

Nabavio sam i zimske gume Bridgestone Blizzak LM 001, 195-65R15. Sad imam još mjesec dana da nabavim još felge za zimske gume i onda početkom 11. mjeseca montaža, a ljetne če počekati na prolječe. Nadam se, da ću jih marta montirati na alu felge.:cool:

Uglavnom sve cool!:cool:

Još 2 nove slikice:



 
Posljednje uređivanje:

Silentshoot

Active member
Javi kako ti se čine te gume, pogotovo me za kišu zanima, budući da ih planiram uzeti za zimske. Do sada sam zimske imao Savine, a sada bi uzeo njih, koliko bidim hvale ih kao dobru gumu i uz dobru cijenu. Ja sam felge kupio u Citroenu, i na miru, znam da sam mogao proći i jeftinije preko oglasa ali dobio sam popust i na miru...
 

hahehihoh

New member
Savine su tako loše da nema veze šta uzmeš sve če ti se činiti odlično. Haha, mako se zezam.

Javit ću ti, ja sam najviše gledao testove ADAC. Bile su na drugom mijestu, a na prvom bio je Continental.
 

linkres

New member
Vulkal ima nove Nokian WR 4D. Prva zimska guma s oznakom A za mokro. Ja uzeo za clio 185-65-15.
Vidjet ćemo kroz zimu kakva je, iako su sve OK dok su nove.
 

marko1103

Member
mozda glupo pitanje ali zanima me zasto si uzeo 15" umjesto 16" guma s obzirom da vec imas celicne felge 16" dimenzija koje bi mogao iskoristiti za zimske gume pa kupiti alu za ljetne ??
 

linkres

New member
Ovo sam kupio za tatin Clio. A i za C4 ima 195-65-15, jer sam auto dobio s 16" alu felgama. Naknadno sam kupio čelične 15", jer su jeftinije od 16" a i bolje na mokrom i snijegu.
 

ZlatkoC4

Well-known member
16" alu felgama. Naknadno sam kupio čelične 15", jer su jeftinije od 16" a i bolje na mokrom i snijegu.
po ovoj logici ispada onda da na ljetnim gumama 205/55/16 po kiši auto ne drži?

uža guma ima prednost samo na snjegu s vodom nema previše veze. vodu ili drže ili ne drže. ovisno o kvaliteti gume.
 

Silentshoot

Active member
Ja sam auto dobio s 16" a uzeo za zimu 15", jeftinija guma, pa da makar jeftinije prođem kod kupovine zimskih guma, a i manja dimenzija je uvijek u prednosti na snijegu od veće dimenzije...
 

hahehihoh

New member
Uzeo sam 15", zato jer me sa felgama dodje komplet 340€, medjutim bi me samo gume 205-55-16 došle toliko. S time da ću si biti zahvalan za tri godine, kada ću opet kupovati zimske gume.

+ ako se ne odlučim za ALU, imam svake na svojim felgama i uštedio sam 60-70€ godišnje za montažu.:cool:
 

ZlatkoC4

Well-known member
auto mi je došao sa alu boston 16" klasika. a uz njih sam uzeo i čelične također 16" skupa sa autom tako da sam u stvari felne dobio gratis što i kao ne pitajte. a račun auta sam voljan pokazati svakom.
gume sam kupio na popustu prošlu zimu michelin alpin 5 platio ih 2400kn. tako da ne vidim gdje je tu ekstremno razlika u cjeni osim ako bih kupovao savu ili tome sl.

sad imam dva setupa ljetni alu i zimski čelični a zamjenu kotača i balans imam gratis kao član haka. Gume bez obzira što su na felnama i ne skidaju se mora se min. svaku montažu provjeriti balans.
 

hahehihoh

New member
Sve što mogu reči je, da me je ista guma (Bridgestone) došla u dimenziji 195-65-15 51€, u dimenziji 205-55-16 81€. Znači razlika 30€, na komplet 120€, a za 140€ imam felge 15".

A svako se odluči kako se njemu čini najbolje. Ja imam naviku uvijek uzimati zimski gumu što užu, jer je u snijegu uvijek bolja neg šira guma.:)
 

ZlatkoC4

Well-known member
Ja imam naviku uvijek uzimati zimski gumu što užu, jer je u snijegu uvijek bolja neg šira guma.
s time se slažem.
to je jedina prednost kod uže gume, a ovisi i koliko provodiš dugo na snjegu doduše kod vas ga ne fali. Iako sam spomenuti michelin alpin testirao na snjegu i drži vrhunski cestu.
tako da osim širine gume ulogu igra i sama guma njena tvrdoća šara itd.
 

linkres

New member
Ima bolje prijanjanje za asfalt, manja mogučnost da se pojavi vodeni klin.

Zlatko,dokazivo je 15" jeftinija, i uža guma bolja na skliskoj podlozi. Samo je pitanje znači li nekome ta ušteda išta ili ništa.
 
Na vrh