Moj C4 1.6 e-HDI 115 Business

hahehihoh

New member
Ostati ću na 16 col, zato jer je guma puno jeftinija od 17", razmišljam i o 15" za zimu, ali bez veze mi je onda kupovati još jedne čeličnjake za zimu.

Tako da ću imati ljetne na 16 col alu i zimske na 16 col čelične sa naplatcima.

Ne mogu si zamisliti kako bi ove 5-krake felge stajale na C4... Kupi ti sebi ove, a ja odmah kupim tvoje original! :D Sledeći vikend dolazim u Zagreb i možemo zamijeniti :D
 

Krky

Lakerski profesionalac
To su stari OZ-ovi modeli..
ove si proguglaj pa vidi kaj su OZ-ove felne
35 Anniversary, Power, Canova, Michelangelo, Racing, Energy.
Ove zadnje tri mi je san isprobat :D
 

GocC4

Member
Hvala nebi,al kako sam rekao da nemam nikakve uzeo bi ove zato što već imaš gume,al o ukusima se ne raspravlja pa tako tebi na volju
p.s. član Frenky ima oz 18'' pa možeš čisto za usporedbu vidjet kako izgleda
 

hahehihoh

New member
Samo se ja malo zezam :)

Radije bih uzeo neke sa više krakova, ili neke obične sa 5 kraka.

Vidjet ću ako nadjem nešto povoljno ako ne na čelične stavljam ljetne gume. I na zimu kupujem 15" čelične i nove gume ;)
 

hahehihoh

New member
Imam nove ljetne gume u podrumu, pa ću jih možda dati na ove čelične 16" (ako ne nađem kakvih jeftinih alu) i na zimu nove čelične 15" i gore zimske gume :) Guma je onda 30e jeftinija.

Vidjet ću, glavno je da sam zadovoljan sa autom!
 

La Marche

Iskreni optimist
Sve je to lijepo s tim gumama i felgama, ali nitko ti nije spomenuo nakon tvog pitanja u postu broj 5, da bi na 120.000 trebalo napraviti kontrolu aditiva, a malo nakon toga i pregledati FAP filter.
Daj radije to provjeri, da ne bude opet Citroen bio ona čuvena riječ s hrvatskih foruma.
A ti si iz Kopra... 21.3. sam u Sežani. Ako ti odgovara, možemo se naći tamo, javi porukom (da ne velim baš PM).
 

ZlatkoC4

Well-known member
Sve je to lijepo s tim gumama i felgama, ali nitko ti nije spomenuo nakon tvog pitanja u postu broj 5, da bi na 120.000 trebalo napraviti kontrolu aditiva, a malo nakon toga i pregledati FAP filter.
Daj radije to provjeri, da ne bude opet Citroen bio ona čuvena riječ s hrvatskih foruma.
A ti si iz Kopra... 21.3. sam u Sežani. Ako ti odgovara, možemo se naći tamo, javi porukom (da ne velim baš PM).
6 i 8 post pročitaj pa češ vidjeti da se spominje pregled fapa i adetiva:D
 

hahehihoh

New member
Svi pričaju o nekim potrošnjama 3-4 litre, pa da ja napišem još realno za ovaj auto. Prosek zadnjih 6000 km je 5.7/100 km, prosjek puta u Beograd (1300 km, 1250 km po autoputu, cca 50 po Beogradu), 98 km/h posečna brzina, prosečna potrošnja 7.2 l/100 km.

Sa autom sam prezadovoljan. :)
 

Silentshoot

Active member
Troši im 3l kada kreću u drugoj,voze 60 u 5-oj, i relacije ravnica 20km...:grin: Meni u gradu troši 6l s tim da je dosta i klima upaljena radi prozračnosti, i stalno su neke gužve, a i znam ga nekada u prvoj i drugoj kada je topal malo pritisnuti do 4000 okretaja, da mu malo duša zatitra...sve je to ok,postali smo snobovi niske potrošnje i natjeravanja čiji je manji:grin: mislim motor,broj cilindara i potrošnja...svi bi htjeli luksuz, udobnost,klimu,150 zvučnika i potrošnju tomosa 4 prije 30 godina...
 

ZlatkoC4

Well-known member
Troši im 3l kada kreću u drugoj,voze 60 u 5-oj, i relacije ravnica 20km...:grin: Meni u gradu troši 6l s tim da je dosta i klima upaljena radi prozračnosti, i stalno su neke gužve, a i znam ga nekada u prvoj i drugoj kada je topal malo pritisnuti do 4000 okretaja, da mu malo duša zatitra...sve je to ok,postali smo snobovi niske potrošnje i natjeravanja čiji je manji:grin: mislim motor,broj cilindara i potrošnja...svi bi htjeli luksuz, udobnost,klimu,150 zvučnika i potrošnju tomosa 4 prije 30 godina...
Neznam gdje izvlačite ove podatke od 3L nisam nigdje pročitao da im auto troši 3L.:confused: ili sam nešto propustio.

Ne može se nikad davati uspredbe u gradu i otvorenoj cesti. i ne može se usporediti 115ks i 92ks.

po Zagrebu se provozam po 20km i potrošnja ide na 6-7L što je normalno jer voziš stalno u najtežem režimu vožnje a to je kreni stani.
sad sam išao u petak ZG-VK 2:25min i potrošnja mi nije prešla 5L. također našem kolegi iz Rijeke koji ima na picasu 115ks nije prešao 5L. a nije ga vuko po cesti kao niti ja. Na auto cesti moram konstantno biti iznad 140km da bih popeo potrošnju na 5,5-5,7L .
možete vidjeti po mojim postovima kolika je potrošnja. imam i slike na kojima se vidi datum i sat kretanja i isto tako dolaska, tako da tu je realna potrošnja odnosno stvarna.

I treba uzeti u obzir i tip ceste brcki krajolik, alpe, ravnice itd.
 

markan1000

Well-known member
moram priznati da ni meni nisu jasne te spike o potrošnji u gradu od 5 litara, a izvan grada da ni ne pričam, samo šta ne stvara gorivo... ja svog u gradu ispod 7 ne mogu spustiti (oko 7,2 se vrti), i to mi je ok. na autoputu 5,5 mi je potrošnja pod uvjetom da se vozim do 120 (pričamo o punom autu, ili ljudi ili prtljage ili oboje). ako se vozim 140 potrošnja ode obavezno na 6,5. a imam verziju od 110 ks i 6 brzina. i zadovoljan sam s tim. nikad se ne vozim sam ili praznim autom po autoputu pa o tome ne mogu pričati. ali picasso koji je teži auto, 135-140 po autoputu i da troši ispod 5 litara, to mi je malo teže za povjerovati, bez uvrede ikome
 

hahehihoh

New member
Moram se popraviti... Prosjek 6300 km je 5.9 l/100 km.

Klime nikad ne gasim, večinom imam kratke relacije do 10 km.

Da li se ko poznaje na Photoshop ili nešto slično, da bi mi stavio felge sa linka 16" na mog Citrača. Da vidim ako su vredne 250€. :)
 
Na vrh