Grand spacetoure 1.6, 120, 2019

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Da. Ako je fizička tipka (za prelaženje crte), onda ne mora biti i na touchscreenu...
Što znači da bi BSI vjerojatno očekivao fizičku tipku i za uključivanje funkcije kratka/duga svjetla (naravno uz aktivaciju Diagboxom/Arduinom i uz pretpostavku da je sav potreban hardware već prisutan)...

Inače, za prebacivanje kratka/duga svjetla potrebna su "dva klika"; prvi je da fizički stisneš tu tipku (koju trenutno nemaš). Ali samim time se još ništa neće dogoditi. Prebacivat će se iz kratkih na duga i nazad na kratka tek kad prvi put kratko prema sebi povučeš ručicu žmigavca/svjetla (tj. uključiš duga svjetla, a da je aktivna ona tipka). Tek od tada kamera preuzima posao prebacivanja svjetala i na instrument ploči se pojavljuje adekvatna lampica za to.

Zapravo može i bez fizičke tipke, ali to je onda Arduino aktivacija + jedna žica na masu iz konektora iza sata-brzinomjera. Tj. samo jedan dodir tom novododanom žicom na masu. Tako sam ja imao uključenu funkciju nekih mjesec dana dok mi nije stigla tipka...
No i tada trebaš povući prema sebi ručicu svjetla, da bi kamera preuzela prebacivanje kratka/duga - isto kao i da imaš aktivnu fizičku tipku ili uključenu opciju na touchscreenu...

Ne znam jesam li dobro objasnio? Komplicirano je ovako, na pismeno. Lako skoknem do tebe ako ti Diagbox omogući dodavanje te opcije...
🍻
 

Prilozi

nero81

Active member
Donator foruma
Ako nekog zanima mapiranje, pitao sam ovlasteni servis u istri, Posedel auto, za mapiranje. Tj njihovog glavnog servisera Manuela i kaze da moze i da su radili vec i da je 250eur. Uzeo mi broj sasije pa ce javit "tocno" dobitak konja.
 

szahtila

Well-known member
Ako nekog zanima mapiranje, pitao sam ovlasteni servis u istri, Posedel auto, za mapiranje. Tj njihovog glavnog servisera Manuela i kaze da moze i da su radili vec i da je 250eur. Uzeo mi broj sasije pa ce javit "tocno" dobitak konja.
Ovlašteni servis radi mapiranje?Obično ne rade ni ono što bi trebali
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Nedavno je neko na forumu pisao kako mu nisu htjeli aktivirati modul za kuku/prikolicu u ovlaštenom servisu jer modul nije bio Citroenov,pa me začudilo da mapiraju motor
Mislim da je to bilo na EV 2008.
Tamo je softwerski onemogućena prikolica (dakle ne može se šlepati diesel agregat), pa zato nisu htjeli ugraditi modul kuke. Odn. mogli su, ali onda se poništava 7-godišnje jamstvo, a to baš nije mudro učiniti…
Inače, mehaničari iz servisa (pa i ovl.) često imaju svoj posao “sa strane” gdje odrade ono što se službeno ne može…
😎
 

szahtila

Well-known member
Mislim da je to bilo na EV 2008.
Tamo je softwerski onemogućena prikolica (dakle ne može se šlepati diesel agregat), pa zato nisu htjeli ugraditi modul kuke. Odn. mogli su, ali onda se poništava 7-godišnje jamstvo, a to baš nije mudro učiniti…
Inače, mehaničari iz servisa (pa i ovl.) često imaju svoj posao “sa strane” gdje odrade ono što se službeno ne može…
😎
Ne ,radilo se o Citroenu, na ovom ili nekom drugom forumu na našem jeziku
Ne ,radilo se o Citroenu, na ovom ili nekom drugom forumu na našem jeziku
@McSlavko, eto ga :https://www.citroenforum.hr/threads/preporuka-majstora-sa-diagbox-om-za-citroen-e4-peugeot-e2008.10620/
 
Posljednje uređivanje:

nero81

Active member
Donator foruma
Danas djir do Rovinja, parkiravam se za napred, bacam u rikverc da se malo ispravim i bum pogodim palmu. Malo je branik nagnjecen ali tome i sluzi :D nego sta je mene iznenadilo da se senzori nisu upalili. Ili je palma bas bila u mrtvom kutu senzora ili se nisu aktivirali jer su prljavi. Ni na kameru se nista ne vidi od prasine/prljavstine, a kisa nece oprat zadnji kraj....
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Nisu se oglasili uopće?
Meni se zna dogoditi da zvučno upozorenje malo kasni (ili ja prebrzo idem u rikverc)? :)
Ne bi trebao postojati "mrtvi kut" kod parking senzora.
A ni prljavština im ne bi trebala smetati - osim ako su baš jako prljavi?
 

diegos

Well-known member
Jel imaš prekidač za ručno isključiti senzore? Meni se dogodilo da sam ih slucajno isključio kad sam brisao prašinu u autu, skužio da nešto ne štima kad sam isao u rikverc. Glupa sitnica, ali zna se dogoditi...
 

nero81

Active member
Donator foruma
Mozda sam vec pitao, ne sjecam se :) cemu sluzi ono drugo dugme na bunkeru(prtljazniku), desno od onog za otvaranje.
 
Na vrh