preporuka majstora sa diagbox-om za Citroen e4, Peugeot e2008

naranča

New member
Pozdrav ekipa,

Zapravo se "malo" švercam i ispričavam se zbog toga, jer sam vlasnik P e2008 (2022g.) ali isti problem bih imao i sa C e4. Znači tražim preporuku majstora koji ima mogućnost i znanje u softwareu automobila aktivirati opciju BSR (aktivacija modula kuke) putem (pretpostavljam) diagboxa. U ovlaštenim servisima mi ne žele to napraviti uz objašnjenje da im tvornica to brani.
Dodani modul je njemačkog proizvođača Jaeger, a problem predstavlja to što na komunikacijskoj liniji vidi samo signale STOPa i rikverc svjetla, ali ne žmigavaca i pozicija.
Inače, bilo bi zgodno da je iz Rijeke, ali nije problem otići kamo treba
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Pa kako će ti to raditi ako komunikacijski modul ne prenosi signal za žmigavce i poziciju?
Inače, da bi se modul aktivirao, treba biti ugrađen (spojen na ožičenje). Imaš li pripremu za to u gepeku?
 

naranča

New member
Pa kako će ti to raditi ako komunikacijski modul ne prenosi signal za žmigavce i poziciju?
Inače, da bi se modul aktivirao, treba biti ugrađen (spojen na ožičenje). Imaš li pripremu za to u gepeku?
Pozdrav, možda nisam baš najjasnije opisao situaciju. Znači, na CAN bus automobila, je spojen dodatni modul proizvođača Jaeger, koji interpretira ono što automobil šalje po CAN liniji da bi aktivirao neku od funkcija stražnjih svjetala. Trenutno, taj modul prepoznaje signal STOP i rikverc svjetla (koji su očito aktivirani po defaultu), međutim da bi dobio signal za žmigavce, stražnja poziciona svjetla i svjetlo za maglu, u centralini od auta treba aktivirati tu BSR funkciju.
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Pozdrav, možda nisam baš najjasnije opisao situaciju. Znači, na CAN bus automobila, je spojen dodatni modul proizvođača Jaeger, koji interpretira ono što automobil šalje po CAN liniji da bi aktivirao neku od funkcija stražnjih svjetala. Trenutno, taj modul prepoznaje signal STOP i rikverc svjetla (koji su očito aktivirani po defaultu), međutim da bi dobio signal za žmigavce, stražnja poziciona svjetla i svjetlo za maglu, u centralini od auta treba aktivirati tu BSR funkciju.
Teško...
Ne vjerujem da se Diagboxom može u BSIu pojedinačno aktivirati ovu ili onu žicu. Može se zadati da je modul prikolice prisutan/aktivan ili ne i to je to. No, nisam to ugrađivao pa ne mogu 100% tvrditi.

Jesi li provjerio da je taj Jaeger modul kompatibilan s tvojim vozilom (koje godište je e2008)?
 

naranča

New member
Teško...
Ne vjerujem da se Diagboxom može u BSIu pojedinačno aktivirati ovu ili onu žicu. Može se zadati da je modul prikolice prisutan/aktivan ili ne i to je to. No, nisam to ugrađivao pa ne mogu 100% tvrditi.

Jesi li provjerio da je taj Jaeger modul kompatibilan s tvojim vozilom (koje godište je e2008)?
Modul je kompatibilan (koristi se i za C e4 i za opel Mokku), auto je 2022g... U uputama tog Jagerovog modula je navedeno da treba aktivirati BSR funkciju u automobilu da bi svi signali bili dostupni... U ovlaštenom servisu su čak imali dobru namjeru uključiti tu funkciju, međutim odustali su zbog zabrane tvornice koja "brani" montažu kuke na to vozilo, a kako bi putem diagboxa mijenjali funkciju to bi ostalo zabilježeno pod njihovim imenom. Ja zapravo nisam montirao kuku za vuču, nego kuku za nosač bicikla, ali za njih to predstavlja istu stvar i ne žele si stvoriti probleme prema tvornici.
Hm, i sad sam još jednom pročitao što si napisao, pa mi nije jasno na što točno ti misliš... Ova Jaegerova kutijica je komunikacijom spojena na CAN auta (dve žice) na kojem "sluša" koje svjetlo bi se trebalo upaliti, a onda iz nje idu žice koje idu na utičnicu sa svjetlima prema okačenom npr. nosaču bicikla.
Iz nekog razloga, u trenutnoj konfiguraciji softwarea (bez aktivirane BSR funkcije) kutijica je sposobna prepoznati signal za STOP svjetla i rikverc svjetlo, ali ne i za ostala...
Nisam programer, ali me Jaeger korisnička podrška uvjerava da ovo treba napraviti i svjesni su problema sa ovlaštenim servisima, ali...
Ovi u ovlaštenom su mi rekli neka dođem za 5 do 8 g, bitno im je da auto izađe iz garancije ;)
Zapravo, točno si napisao,
"Može se zadati da je modul prikolice prisutan/aktivan ili ne i to je to"...
To je ono što mi treba... Jaeger to zove aktivacija BSR funkcije...
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Now we`re talking!
Sad kad si sve napisao - sve je jasno!
Ako ne nađeš nikoga bliže, zaleti se jedan dan (vikend) do Rovinja pa ćemo probati to Diagboxom aktivirati!
😎
Samo mi javi ranije - morao bih složiti noviju verziju DiagBoxa (za vozilo iz 2022)…
 
Na vrh