Grand spacetoure 1.6, 120, 2019

szahtila

Well-known member
Pokusati ostetiti a da se ne rasipa.
Sretno. Meni je dva puta u vožnji doletio kamenčić(promjera ispod centa) i napravio točku na staklu. Do kraja dana točka se pretvorila u crtu od kraja do kraja stakla u oba slučaja. Možda da se raspitaš prije kako kaskk tretira tu izgrebanost stakla, možda prolazi za zamjenu
 

nero81

Active member
Donator foruma
"Žal se s poliranjem stekel ne ukvarjamo. Menjava vetrobranskega stekla za vaše vozilo bi bila 1220€.
Imate atermično steklo s senzorjem za dež in kamero."
Kakvu kameru? Imam senzor kisa, svijetlo. Kamera za parking je u braniku.
 

szahtila

Well-known member
"Žal se s poliranjem stekel ne ukvarjamo. Menjava vetrobranskega stekla za vaše vozilo bi bila 1220€.
Imate atermično steklo s senzorjem za dež in kamero."
Kakvu kameru? Imam senzor kisa, svijetlo. Kamera za parking je u braniku.
Kamera koja snima znakove na cesti, trebala bi biti malo niže od senzora za kišu
 

nero81

Active member
Donator foruma
Kamera koja snima znakove na cesti, trebala bi biti malo niže od senzora za kišu
Nisam ni primjetio da to imam. Tako da bi moglo staklo i bez toga. Ili bi onda bacalo gresku? I senzori za kisu su mi jedna nepotrebna stvar
 

szahtila

Well-known member
Nisam ni primjetio da to imam. Tako da bi moglo staklo i bez toga. Ili bi onda bacalo gresku? I senzori za kisu su mi jedna nepotrebna stvar
Ne znam vezano iz grešku, no zašto ne koristiti ako ima. Uz to mislim da ta kamera služi za automatsko paljenje svjetla u mraku i možda za paljenje dugih i kratkih svjetala kad nailazi vozilo iz drugog pravca
 

Cale81

Active member
Nisam ni primjetio da to imam. Tako da bi moglo staklo i bez toga. Ili bi onda bacalo gresku? I senzori za kisu su mi jedna nepotrebna stvar
Meni kada su mjenjali šajbu su mi vratili sve moje senzore
Meni kada su mjenjali šajbu vratili su mi sve moje senzore
Ako ti se vidi pukotina na šajbi, bilo bi dobro da imaš u autu neku vizit karticu od nekog staklara ako te zaustavi neki nadobudni policajac da nemaš velikih problema, jer nije baš po propisima voziti sa puknutom šajbom.
Vizit kartica ti služi da kažeš policajcu da si bio u staklara i naručio šajbu ali je treba čekati 😁
Sada sam pročitao da ti je samo izgrebana, tako zaboravi ovo za ovaj slučaj ali neka služi drugima kao neki savjet 😬
 
Posljednje uređivanje:

nero81

Active member
Donator foruma
Sto vise njuskam po tom autu sve vise se cudim.
Kako to remen mijenjan na toj kilometrazi?
Imam feeling da je auto stariji nego sta pise. Kao da je netko napravio reset i ispocetka. Na izvjescu pise auto iz nizozemske, original prometna iz njemacke...
 

Prilozi

rakonja

Pirotehničar!
Donator foruma
Sto vise njuskam po tom autu sve vise se cudim.
Kako to remen mijenjan na toj kilometrazi?
Imam feeling da je auto stariji nego sta pise. Kao da je netko napravio reset i ispocetka. Na izvjescu pise auto iz nizozemske, original prometna iz njemacke...
Zato sam ja presretan što sam uzeo iz svog grada, prvi vlasnik,... kupljen kod nas. Izgubio sam hrpu opreme, ali bar mirno spavam. Dosta su mi standardni Citroen problemi, a ne još ovi extra! P. S-iz nekog razloga mi neradi pozicija na automatskim svjetlima. A na ručno radi, ali onda farovi stalno rade, a ne dnevna led. Ima li tko ideju, neki dan u magli mi svi blicaju.
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
P. S-iz nekog razloga mi neradi pozicija na automatskim svjetlima. A na ručno radi, ali onda farovi stalno rade, a ne dnevna led. Ima li tko ideju, neki dan u magli mi svi blicaju.
Kod dnevnih svjetala rade samo prednja.
Ako ti na ručnom prekidaču/ručici rade kratka svjetla i stražnje pozicije - to isto bi moralo raditi (obadvoje) i na automatskom načinu…
🤔
 

rakonja

Pirotehničar!
Donator foruma
Kod dnevnih svjetala rade samo prednja.
Ako ti na ručnom prekidaču/ručici rade kratka svjetla i stražnje pozicije - to isto bi moralo raditi (obadvoje) i na automatskom načinu…
🤔
Pravo da ti kažem, nikad nisam ni razmišljao o tome, dok nisu počeli blicati. Ako se nevaram, pozicije po zakonu moraju raditi uvijek. Nebih volio neku kaznu.Najbolje je bilo kad je sve bilo ručno, sad sve auto...., i čovjek zaglupi. Uglavnom na auto pozicije ne rade, a lampa očigledno dobra, vjerovatno i žice, ako na ručno rade
P. S-imam za poklon originalnu kadicu gepeka za C4 GP, pa ako netko nema, i blizu je Osijeka! Kupio Gledringov-u!
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Tako je.
Kod kratkih svijetle i stražnje pozicije, a kod dnevnih ne.
To je osobito nezgodno/opasno pri magli, slaboj vidljivosti ili u tunelima, kad ljudi voze s dnevnim svjetlima - dakle bez stražnjih pozicija…

Ne znam zašto se to događa. Možda jer su na ručnom modu pa ne prebace na kratka?
Meni na Auto modu po danu svijetle samo dnevna (naprijed), ali u tunelima i već u sumrak se pale kratka (naprijed i otraga). Zahvaljujući prednjoj kameri i prebacivanje kratka/duga/kratka radi odlično!
 

drogadrogic

New member
Tako je.
Kod kratkih svijetle i stražnje pozicije, a kod dnevnih ne.
To je osobito nezgodno/opasno pri magli, slaboj vidljivosti ili u tunelima, kad ljudi voze s dnevnim svjetlima - dakle bez stražnjih pozicija…

Ne znam zašto se to događa. Možda jer su na ručnom modu pa ne prebace na kratka?
Meni na Auto modu po danu svijetle samo dnevna (naprijed), ali u tunelima i već u sumrak se pale kratka (naprijed i otraga). Zahvaljujući prednjoj kameri i prebacivanje kratka/duga/kratka radi odlično!
Preko diagboxa sam ja konfigurirao da uz dnevna rade i stražnja svjetla. Kada je u auto modu a ima dovoljno vanjskog svjetla na tabli se prikaže ona zelena oznaka žarulje (pozicija). sa prednje strane osim dnevnih nije ništa uključeno. iza normalno svjetle straznja svjetla sto prije konfiguriranja nije bio slučaj. Imam opremu sa xenon farovima
 

rakonja

Pirotehničar!
Donator foruma
Preko diagboxa sam ja konfigurirao da uz dnevna rade i stražnja svjetla. Kada je u auto modu a ima dovoljno vanjskog svjetla na tabli se prikaže ona zelena oznaka žarulje (pozicija). sa prednje strane osim dnevnih nije ništa uključeno. iza normalno svjetle straznja svjetla sto prije konfiguriranja nije bio slučaj. Imam opremu sa xenon farovima
Dobra fora, ali preskupo mi davati za token samo zbog toga!
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Zahvaljujući prednjoj kameri i prebacivanje kratka/duga/kratka radi odlično!

Ovo si imao tvornički ili si ti naknadno aktivirao?
Naknadno sam ugradio.
Tzv. AFIL paket (automaotsko prebacivanje kratka/duga svjetla i upozorenje za nenamjerno prelaženje crte).
Namučio se ko pas, ali sad uživam!
:cool:
Ima u mojoj temi detaljno o tome...
 

szahtila

Well-known member
Naknadno sam ugradio.
Tzv. AFIL paket (automaotsko prebacivanje kratka/duga svjetla i upozorenje za nenamjerno prelaženje crte).
Namučio se ko pas, ali sad uživam!
:cool:
Ima u mojoj temi detaljno o tome...
Ja imam tvornički ugrađenu kameru te automatsko paljenje i gašenje svjetla po mraku(ili po ulasku/izlasku u/iz tunela) te zvučno upozorenje za prelazak preko crte. Nekako mi se čini da bi samo trebao aktivirati ovo za duga/kratka svjetla no problem su tokeni, a vjerojatno i Diagbox koji imam instaliran
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Ja imam tvornički ugrađenu kameru te automatsko paljenje i gašenje svjetla po mraku(ili po ulasku/izlasku u/iz tunela) te zvučno upozorenje za prelazak preko crte. Nekako mi se čini da bi samo trebao aktivirati ovo za duga/kratka svjetla no problem su tokeni, a vjerojatno i Diagbox koji imam instaliran
Jesi li probao bez tokena?
U BSI pogledaj koja računala imaš prisutna (BSI/Popravak/Telekodiranje/Ručno telekodiranje/Razno/Prisutna računala, ili slično - pišem po sjećanju...), pa možda možeš i bez tokena aktivitatiti Automatsko prebacivanje na duga svjetla?
Meni je na DS5 2015 facelift (BSI 2010) to prošlo i bez tokena.

Imaš li tipku za isključivanje upozornja na prelaženje crte, ili je samo na touchscreenu?
Jer ako imaš tipku, onda će trebati i za automatska duga svjetla. Ako pak sve ide preko touchscreena, onda je jednostavnije...
 
Na vrh