ZX - je li stvarno najljepši Citroën?!

HAL9000

New member
Imao sam 1.9TD 90 KS sa poprilično opreme, bio mi je to prvi pošteni auto.
Imao je odlično ubrzanje ,velur siceve pred kojim se moj C5 sad može sakriti a najbolji feature je bio paljenje na šifru, tu su svi zijevali kada su to vidjeli.
Ležanje na cesti odlično i pasivni zakretni zadnji kotači.
Tiha patnja je bio Volcano ali ga nikad nisam kupio.
Uglavnom jako dobar auto.
 

Brruno

Well-known member
Ujak mi jos uvijek ima XM (uz C5) i kaze da je XM puno udobniji auto ali vrijeme ga je pojelo u cesto se kvari pa ne ide daleko s njim. Ali kad uđem u njega ,kao Enterprise :). Onaj unos šifre kod paljenja je legendaran :)
 
Posljednje uređivanje:

HAL9000

New member
Da, to su imali ZX, Xantia i XM.
A XM se kvario ko lud i novi tako da nije ništa za zabrinuti se
:cool:
Navodno su modeli poslije redizajna puno kvalitetniji, to je negdje od 1994 otprilike a da od 1997 do 2000 da su najpouzdaniji (uvjetno rečeno)
To im je istodobno i najbolji i najgori auto koji su proizveli.
Meni je kralj udobnosti CX , iako je i XM za ova sadašnje nedostižan pojam udobnosti.
Prvi XM mi je super i rado bi ga imao za oldtimera, isključivo V6 benzinac, 24 V
,koliko znam jedino je V6 imao DIRAVI,, redizajn ga unutra napravio preobičnim i nije mi napet.
Evo ovakav bi bio poželjan
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12788370
Lijepo se vidi šifrator.....
Ovo mi je najlješa izvedba,exclusive ima onu imitaciju drveta koji mi nije po volji.
za 2 godine bude oldtimer i onda ga se bude moglo uvesti.....
 

mengela

Well-known member
Donator foruma
Stvarno je dobar, unutrasnjost je vrh! Kao da si na enterpriceu... redovno sam lizao stakla jednom xm-u na putu do skole a tek fora sa sifrom...

Poslano sa mog SM-G355H koristeći Tapatalk
 

Dalibor

Dado Tornado
ganjanje dva zx-a po malezijskim cestama.
šteta što ih nema na prodaju više po našim njuškalima


[ame]https://youtu.be/cl4bIlXo8Tc[/ame]
 

Ax boy

Well-known member
Prije nekih 10g.bio mi int. taj auto cak sam imao i probnu voznju sa 1.9d bez serva ,t
o mu cak nije bilo ni potrebno medjutim falila mi hidraulika.Stvarno privlacan auto,lijepa ergonomija,prakticni gepekt, smatram da realno golf 3 mu nije bio ravan a kamoli bolji.No autoindustrija je nemilosrdna i nijemci moraju po svaku cijenu biti na vrhu makarkaskali za Jtd -om,partikel filterom itd.Citam dosta njemacko izdanje Autobilda pa ti njihovi neobjektivni usporedni testovi sta da vam kazem.Inace polako razmisljam da' nabavim jedan sacuvani primjerak Zx-a 2.0cupe pa ga njegovat do oltajmera jer od Xm-a 3.0 12v polako odustajem.Al ako nesto smislim u vezi s prostorom i sparama definitivno cu jahati oba.
Bilo je 98' u proljeće sjećam se. Tata je kupio Auru Zxić 92' 1.9D siva boja. Auto je imao 100,000 i do 2003 prošao još 270,000. Susjed blizu nas, te 1998' isto uzeo ali golf 3 karavan. Em ga je duplo više platio em je imao više kvarova, 1.9tdi ali ipak. Slažem se mr. Charllie. Niti do koljena Zxu. Svojedobno prava atrakcija i limuzina prava. Barem za mene. Nažalost danas ih više i nema na našim cestama . Otišli u vječna lovišta 🙀🙏🙏
 
Na vrh