Zvuk puhanja pri stiskanju kočnice

Luka0707

New member
Zna li netko može li se sa nekog drugog auta nabaviti ona narančasta brtva što ide na turbinu na 1.6 hdi a da paše?Kada sam upisao u tražilici tu brtvu izlazi za Peugeota 308 i sl.a za c4 nema ništa
 

boškobuha

New member
Tražim nešta drugo po forumu pa sam naišao na temu. Iskreno, nisam prije čuo ali sam primjetio da kočnica "puše" u našem C4. Međutim, auto koči kao uvijek, nije ništa usporeno ni oslabljeno kočenje. Kočnica je i meka kao i obično i to puhanje čujem samo ako ne vozim. I ne javi se svali put. E sad, dal je normalno sa puhne i kad je sve u redu ili je najava skorog problema?
 

Tonko Balonko

New member
Slušaj tomicu0308! Ima čovjek pravo:palac-gore: Da se gubi ulje već bi ti svjetlila lampica kočnice, a da je "ušao" zrak, papučica kočnice bi ti "propala do daske" a auto ne bi uopće usporavao. Ovo puhanje je znak da je pukla membrana servo bubnja pa vakum koji stvara motor (kod dizela vakum pumpa) doslovno puše kroz manđetu na papučici i oko osovinice ulazi u servo bubanj. Ništa drastično ni hitno se neće dogoditi s kočnicama, jedino moraš dosta jače pritisnuti papučicu za isti efekat kočenja jer nemaš servo asistenciju. Naravno da je dobro to što prije riješiti, da u nedajbože kritičnoj situaciji imaš bržu reakciju (servo smanjuje i vrijeme reakcije sistema od početnog pritiska papučice do efekta kočenja) i dovoljno snage kočenja.:kava::D
Sve je istina ali si falio da nije drastično_Ovo su najgori kvarovi na autu,ne mogu zamislit gori i opasniji i nije istina da kad otkaze servo bubanj da jačim pritiskom mozeš zakočit,mozeš malo morgen.Ima više scenarija koji mogu ko od šale dovest do niza najgorih situacija.Kad je pao podtlak u kočionim sistemu a međuklip se ne vraća na svoje mjesto papučica kočnice je tvrda kao da je šipka ispod nje i zamisli situaciju na nizbrdici da ti je auto ispred i oko tebe.Do toga moze doči ako npr vanka bude -10 pa smrzne klip ili pukne gumica na radnom cilindru i vraća ulje nazad u glavni pa u bubanj i kapa na gumu od bubnja i izgrize i eto pada podtlaka.Jedini spas na ručna kočnica,ubacit u nizu i probat se izvuć i NIKAD NE VOZIT U LERU NA NIZBRDICI,NIKAD.
 
Na vrh