Zvuk kod paljenja sa strane suvozača

gogi555

Member
Pozdrav svima. Imam C4 Picasso 2009 benzinac. Kad upalim auto sa strane suvozača čuje se zvuk ko traktora u daljini (tutnji), pa malo prestane i opet se pojavi par puta i nakon 10 min se više ništa ne čuje. Može pomoć što bi to bilo?
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Jesi probao dignuti haubu pa poslušati? Možda je nešto oko distribucije?
 

gogi555

Member
Klima je ugašena. Mislim da nije selenoida jer se najviše čuje sa vanjske strane blatobrana.
Neznam da li servo moze proizvoditi takav zvuk?
Zvuk je kao na ovom linku u prve 2 sekunde (to je najsličnije što sam našao jer nemogu snimiti). Pa prestane, i opet nakon pola minute i nakon par puta ugasi.
 
Posljednje uređivanje:

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Tu se opet vraćamo na distribuciju ili ventile, mora to netko stručan pogledat
 

gogi555

Member
Uredu. Hvala. Nazvat cu mehaničara u ponedjeljak..
I još jedno pitanje. Može li se za mjerenje ulja u motoru koristiti neka druga šipka a ne orginalna sa onim plastičnim stošcem na kojoj nemožeš očitati ništa?
 
Posljednje uređivanje:

gogi555

Member
Što se uopce nalazi unutar blatobrana suvozaca? Sa donje strane je servo i tekućina za prozore. Da li ima nešto sa gornje strane prema unutarnjoj konzoli? Zvuk se uopće ne čuje u predjelu motora.
 

gogi555

Member
Pozdrav. Promijenit će mi mehaničar idući tjedan ventil i posudu pa se nadam da neće više biti tog iritantnog zvuka😀.Da li je netko od vas forumaša imao sličan problem?
 

Cutac

Prèkaroš
Meni na C4 VTS zna nekada kliktati solenoida, ali ne ronda kao traktor.
Ne dira me, na dijagnostici ne baca greške, benzin ne smrdi i ne baca na čep pa nema potrebe kopati.
 

Cutac

Prèkaroš
Da su u rezervaru neki previsoki tlakovi(da je EVAP sistem nije prohodan), bilo bi prljavo oko čepa za tankanje. Pare bi izlazile i prašina bi se hvatala.
Bar bi tako trebalo biti napravljeno, da pare idu u atmosferu, a ne u auto, u slučaju kvara.
 
Na vrh