Zimske gume i alu-felge?

diegos

Well-known member
Na c3 imam zimske na celicnim felgama, sad je 6. zima i imaju tockice gdje su zahrđale, ali mislim da su u jako dobrom stanju... A navozale su se dosta u svakakvim uvjetima. Tad sam trazio nesto jeftino i dobio sam 15" felge za 35€ komad. Bez ratkapa, i bas odlicno izgleda, barem meni :D

Za mazdu smo isto prije nekih 5-6 god kupili celicne na kojima se vozi cijelu godinu, i za razliku od citroenovih ove su kompletno zahrđale... Ne znam koji je proizvođač ali eto... Sad za drugi auto moram kupiti zimski set pa se jos dvoumim celik ili alu, jer se na njuskalu stvarno nađe jeftinih alu, cak nekad jeftinije od celika...
 

markan1000

Well-known member
riskiranje glave pod izgovorom gušti su gušti nije ista stvar. ovdje ne riskiraš praktički ništa osim par tisuća kuna amortiziranih na vijek trajanja felgi. ja sam svoje dobio (kupio) s autom i planiram ih i držati na autu dok se ne raspadnu. kad se i ako se raspadnu, onda ću razmišljati što i kako dalje. dotad ih ne planiram pola godine držati u garaži na sezonskom setu guma, a pola na autu, jer su napravljene da budu na autu i da se na njima vozi, a ne da budu u garaži. u tom slučaju ih onda ne bi ni stavljao nego bi se vozio na čeličnim a ne kupovao i jedno i drugo, pa zimi jedno pa ljeti drugo. platiš i teraš dok traje, kad ne bude trajalo razmišljat ćemo što i kako dalje.
 
Na vrh