Zamjenski djelovi - vaša iskustva

zoran37

New member
Re: Zamjenski djelovi vaša iskustva

Dobro je imat vas nekoliko koji se razumijete, svaki od vas ima svoje mišljenje al uvijek se to svede na jedno, na ono šta valja. Samo napred.:)
 

mrfloyd

New member
Re: Zamjenski djelovi vaša iskustva

Ak nemaš nekoga u nekoj prodaji dijelova i nekužiš se, najpovoljniji ti je originalni dio (naglasak na najpovoljniji, jer škrtac uvijek plati 2x) pošto ako nekaj krene po zlu uvijek imaš neku vrst backupa i jamstva na to.

Ak se kužiš il imaš nekoga u prodaji dijelova onda se drži toga, često je aftermarket dio bolji od originala, ali to i košta.

To je moje iskustvo i moje mišljenje, koje uvijek netko može pobijati sa svojim iskustvima!

ps mislim samo da se sa uljem ne treba glupirati, sipaj ono što piše kad digneš haubu, a da ne pričam o kombinaciji diskovi, disk pločice i gume!!!!!
:D
 

XSARA VTS

Member
Vilice za xsaru 1000 i nešto kuna komad(original) , atermarket 700 kuna obadvije sa jabučicama isto voze već 20-ak tisuća i još se nisu raspale a auto spušten i nabija kao lud prema tome za svaki novčanik ima po nešto rađe ih opet promijenim za 700 nego dam više od dvije milje za "kao" original !
 

goldy

xsara coupe
Gdje se to kupi i ugradi u Zgb ?
Cijena je sasvim ok, prije nekih 5 god sam mijenjao suvozacki podizac u sluzbenom servisu za 1250kn (ukljucujuci pdv i ruke), ali sada je vjerojatno cijena otisla gore, pa me isto zanima zamjenski kad je u pitanju autic star preko 8 godina.
 

deda

New member
Kaj se tiče pločica,diskova,pakni i doboša na originalnoj ugradnji su uglavnom Bosch i Valeo,a to ne valja nekaj.Ima puno boljih zamjenskih ili ih kupiti direktno kod prodvača tih marki,puno je jeftinije.Ja sam Boscheve diskove i pločice platio u kompletu 600kn,a u Citroenu iste te bi koštale u ono doba samo ploćice i svaki disk 600kn.Kasnije sam uzeo Juridove,preporodio sam se kak koče i ništa manje nisu izdržali.Malo su bili skuplji,sve nekih 900 kn.
 

XSARA VTS

Member
Probaj malo vidjeti na nekakvom otpadu za taj podizač ako ti je zgodno skočit do Slovenije ili Italije naći ćeš sigurno i platiti par eura !
 

goldy

xsara coupe
Promijenio sam vozacki podizac stakla, cijena je 815kn, a dio je bez elek. motora i radi jako dobro.
Ne znam koje je marke, ali bilo mi je receno da se radi o zamjenskom modelu, jer original uvijek ide i sa motorom.
 

Zmix

New member
Promijenio sam vozacki podizac stakla, cijena je 815kn, a dio je bez elek. motora i radi jako dobro.
Ne znam koje je marke, ali bilo mi je receno da se radi o zamjenskom modelu, jer original uvijek ide i sa motorom.
:shock: :shock: :shock:

Mašala!
 

Damaj

Active member
Što se tiče zamj. dijelova tu svakako treba odvagnuti, ja sam promijenio dva proizvođača diskova, s tim da sam drugi disk ponovno promijenio pod jamstvom. Tek kada sam kupio original diskove sa pločicama i ugradio ih u ovlaštenom servisu riješio sam problem. Mogući uzrok problema sa diskovima bila je zamjena ležaja gdje je majstor vjerojatno skakao po glavčini, tako da sam uzeo u citr.servisu i polovnu glavčinu. Preporučio bih i ostale dijelove original sa ugradnjom u ovlaštenom servisu jer se dobije jamstvo na godinu dana, no ima zaista nekih dijelova gdje su zamjenski tri puta jeftiniji, ali ako nešta krene po zlu onda te to izađe i skuplje, jer na kraju opet ugradiš original.
 

Kizokc

Active member
Zamjenske obloge oko kotača na C4 nemojte uzimati, ja sam kupovao i nisu izdržale ni godinu dana, neka nekvalitetna plastika, pa je sva popucala od vibracija.

A plastika ispod mašine zamjenska je OK.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Što se te obloga tiče... nekakve random s njuškala su meni isto pucale po zimi. Zadnje što sam uzeo je od Siluxa, čine mi se dosta elastičnije, ne pucaju za sad.
 
Na vrh