Zamjenske žaruljice za C4 i prepravci na svijetlima

mariola

Active member
Hvala Ivane :)
Vidi se to naprimjer kad stojim pred garazom pa prebacujes iz kratkih u duga svjetla, tocno se vidi kako xenon mjenja i polozaj i kut bacanja svjetla, jacinu, sve. Samo kazem, volio bih maknit ove zutare duge u nesto malo slicnije xenonu (da vuce na bijelo ili plavkasto) zato nisam ni raskopavao far do sad da vidim sta je unutra, ima vas strucnjaka koji sigurno znate koja zarulja ide unutra, kako je vec Krky naveo ;)
 

Krky

Lakerski profesionalac
Eto, Ivan sve odgovorio:cool:
To je baš friška tema, nedavno smo razglabali o tome, a i o žaruljama svaki da u par tema :D
 

mariola

Active member
Nije Njemacka divlji zapad :) ovdi im se s tim nije igrat. Jos se nije desilo da nesto nije stiglo sto platis. ;)
Namontiram slikice kad sve bude gotovo.
 

Krky

Lakerski profesionalac
Daj nam reci di si naručil, ako imaš link kakav, i za koliko?
Možda netko od nas bi isto naručil..
 

Krky

Lakerski profesionalac
Baš gledam H7 OSRAM Night Breaker UNLIMITED je 19€ a kod Kreše je sa onim popustom ak sa Dinersom plačaš 180kn.. sitna razlika..
Baš me zanima kaj bu Kizo rekel kad vidi ove farove sa lečom :D
Ti i njemu pašu na njegov c4 :D
 

mariola

Active member
Stigle zaruljeeeee :)

Nakon milion pokusaja nisam uspio doc do toga na koji se nacin skine zarulja dugog svjetla, zna li itko?
Pozicije sam skinio bez po muke al dugo...nema sanse. Il sve potrgat...
 

mariola

Active member
Pogledat cu u onoj knjizi njegovoj mozda tamo nesto nadjem, to je ista stvar ko i ovo online.
Ovaj je zeznut skroz na skroz, tamo gdje dodje normalno zarulja meni je sto cuda, to je od Xenona valda sve. Necu valda sve to morat skidat i raskapat da bi dosao do zarulje, nema mi to smisla.
Vec sam mislio u servis ga odvest nek se oni s tim bakcaju, al za te pare ja kupim jos tri seta sijalica...lopovi.



Evo ovako to izgleda...
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Nema baš ništa pretjerano korisno na netu... jedino da sa mjenjanje xenona se mora skidat branik i kompletan far. Tako da se nebih čudio da su zakomplicirali i za dugo svjetlo.

Na C3 mi je isto trebalo par godina da skužim postupak... kad se nauči bez gledanja više nije problem. Al raskrvario sam ruke par puta dok nisam skužio...

Samo ću još pretpostavit da žarulju dugog drže one dvije žičice koje su uzubljene na krajevima. U tom slučaju bi postupak bio prvo počupat konektor, pa lagano napipnut te žičice i oslobodit ih iz uzubljenja.
 

tomica0308

Well-known member
To je 6ledici gore?ja imao(probao) h4 s 64ledici, kratka svjetla samo sjena,upalim duga ajde nesto svijetlucka al ni pola kao halogenke kratka, opet ima vrsta ledica pa je mozda kaj bolje,al bolje uzet osram nbu, sad putujem za Poljsku pa mozda nađem jeftinije neg u Hrv.
 
Na vrh