Zamjena tvorničkih zvučnika (novi C4)

akiramar

Active member
Bez ovako nešto nemoj ni početi.
Ide sve na čupanje i nagovaranje.

Na prednjima imaš još i dva šarafa i jedan na kvaku, a vidim da si stavio i sliku na drugom threadu...


Skupljam kopce i zvucnike, čekam ljepše vrijeme i slobodan vikend.. napravit ću tutorial ovdje.
 
Posljednje uređivanje:

Cutac

Prèkaroš
Naručio sam iz kine set takav.
Sad nek mi u servisu nabiju nazad, a kad to stigne, kad nabavim izolaciju i možda zvučnike se bacam na posao :)
 

Cutac

Prèkaroš
Još nigdje, budem zvao Eurovent sisteme kod ZG-a i pitao.
Navodno imaju proizvod predviđen za ugradnju u automobile, dakle ne smrdi kao Armaflex.

Dakle 'vako.
Ovo svi hvale, ali da provjerim. Uzmem ovo, i samo uštekam, bez ikakvih preinaka. Dakle za mene žično-nesposobnog ne bi trebao biti problem?
http://www.ronis.hr/auto-zvucnici-alpine-sxe-17cs/SXE-17CS/product/
http://www.ronis.hr/auto-zvucnici-alpine-sxe-13cs/SXE-13CS/product/
ili sa ugrađenim tweeterima
http://www.ronis.hr/auto-zvucnici-alpine-sxe-13c2/SXE-13C2/product/

Ne treba ništa rezati, prespajati, stavljati premosnice, stentove, pejsmejkere?


Uzmite u obzir da mi je vrhunac zvučničkog sastavljanja bilo stavljanje bananica na kabel i uštekavanje u zvučnike + nije da se hvalim, ali sam gole žice stavio u reciever :cool:
 

akiramar

Active member
Uzimas 17+13, ja sam uzeo 16+16 (ili 17+17)
Pricekaj da rastavim svoja vrata pa cu ti javiti koji idu iza. Ako mi ne pase rupa za moje 16 JBL, dogovorimo se...
U najmanju ruku morat ces jos nabaviti adapter za Citroen/Peugeot uticnice. U jednoj kutiji je par tih adaptera (za dva zvucnika), pa ti treba 2 para (dvije kutije).
Nisam 100% siguran da su to ti adapteri. Znat ću više u subotu/nedjelju.
Ja dobijem svoje sa zvucnicima. Pioneer su plug-and-play jer su napravljeni bas za Peugeot/Citroen a sa JBL ću dobiti na poklon.

Nisam siguran kako ćeš sa tweeterima ako nisu napravljeni za taj utor kojeg imamo ispod šajbe. Ja te zvucnike ne mijenjam, samo cu dodati nove tweetere iza u za to predviđeno mjesto.
 

Cutac

Prèkaroš
pa cu ti javiti koji idu iza
99% sam siguran da iza idu 13. Rastavljao i mjerio ljetos, čak sam i u nekoj temi napisao, ali nemam pojma kojoj.

Budem sad pitao na FCF.

Sutra idem u RI i svratit ću u Ronis i pitati i ako je plug'n'play, uzimam 17 sa tweeterom naprijed i zavisno iza 13 ili 17, ali ne znam jel sa tweeterom u sredini ili posebno.
Koja je razlika?
 

akiramar

Active member
Ako je koaksijalni, onda nemaš gnjavažu sa dodatnim kablovima i sl. Samo staviš zvučnik i to je to.
Ako je odvojeni, onda možeš tweeter bolje usmjeriti prema ušima, ali imaš gnjavažu da moraš dovoditi žice do njega.
 

ivanzg

milo mi je hrniæ
Na C4 II zadnji 16.5 cm.Skidao oblogu neki dan pa vidio.Isti ko i prednji.Imaš poziciju predviđenu za visokotonac probiješ oblogu unutarnju samo da provučeš žicu da donjeg zvučnika ili skretnice ovisi kako spajaš.
 

Cutac

Prèkaroš
A svašta, pa kako onda u manualu piše 13?
Onda neću kupovati dok ne izmjerim točno svoj zvučnik.

Vas dvojica imate Seduction opremu? ... Vidim u garaži da imate. Valjda i ja onda imam 16.5 :confused:
 

Cutac

Prèkaroš
znači citroen service je točan
Ne to, nego je manual netočan!! Daju netočnu knjigu ljudima!!

Evo ga, par zanimljvosti, ako ne kužite poantu neke slike, pitajte :D
Ali krive kopče za zadnja vrata su na service, idu kao i za prednja i ne lome se.
Nosač zvučnika je gumom spojen na vrata što je super, pojednostavljuje montažu.
I ima puno mjesta za K-Fonik :D
A gle magnet na zvučnicima. Pa prdekalo čovječe. I onda usporedim to sa onime što slušam u dnevnoj, pa nije ni čudo da mi se ovi čine takvim smećem :whistling:





























A obloga se skida tako da se odvrnu svi vijci i krene vući od zvučnika. Ide kao babin zub.

http://www.ronis.hr/konektor-za-zvucnike-citoenpeugeot/1046-01/product/

Kad stavim adapter, kako znam na koji konektor na zvučniku ide crna, a na koji crvena žica?

E i kako razdvojiti žice da imam za woofer(16.5) i za tweeter novi iza?
 

akiramar

Active member
Kad stavim adapter, kako znam na koji konektor na zvučniku ide crna, a na koji crvena žica?
Na zvucniku ti je + veliki a - mali utikac. Tako je i na adapteru (crvena žica je + i uticnica je veća a crna žica je - i mala je uticnica)

E i kako razdvojiti žice da imam za woofer(16.5) i za tweeter novi iza?
Lemilica u ruke i uzivaj :) Trebaš "ukrasti" signal sa postojećih žica.

Koje si zvučnike kupio za iza?
 

Cutac

Prèkaroš
Lemilica u ruke i uzivaj :) Trebaš "ukrasti" signal sa postojećih žica.

Koje si zvučnike kupio za iza?
Znači ne treba neki crossover ili kako se već zove? Samo goli kontakt?

Budem uzeo ove za naprijed sigurno, ali ne znam jel mi ima smisla uzeti ih za iza. Nikad se ne vozim iza :D, pa ne znam jel bi tweeter imao svrhe :thinking:

I još moram vidjeti što dolazi u kutiji za zvučnicima, ne znam jel mogu montirati tweetere naprijed uopće.

Ta 4 zvučnika su čas posla. Skinem obloge, stavim adaptere i spojim. Ali tweeteri me muče.


I jesi našao kakav filc koristan?


Ajme kako lipi zvučnici a vidi ih ka novi su a ti bi ih minja

Dobro odrađeno hvala na slikama i uputama
Izgledaju kao da su bili novi pred 40 godina :D

Hvala :)

Meni ovo, po središnjem meridijanu, izgleda kao adapter da tweeter ima "navoj" kao tvornički da može u mrežicu.
 
Na vrh