Zamjena lampica osvjetljenja ventilacije

C3st

New member
na c3 iz 2004 crkle su mi sve lampice koje osvjetljavaju komande ventilatora, te sada ništa ne svijetli. da li već netko ima iskustva s mijenjanjem, te bi bilo dobro ukoliko bi mi netko mogao objasniti postupak?

logično mi je da se prvo mora izvaditi radio i ona plastika ipod njega,ali ne bi volio napamet raditi,pa bi mi svaki savjet dobro došao
 

Burnout

New member
da li ima netko upute za c3?

trebam promijeniti zaruljicu ventilacije ali ne ide. skinuo ona dva sarafa i lim ali i dalje ne mogu pomaknuti taj cijeli sklop
 

Krky

Lakerski profesionalac
da li ima netko upute za c3?

trebam promijeniti zaruljicu ventilacije ali ne ide. skinuo ona dva sarafa i lim ali i dalje ne mogu pomaknuti taj cijeli sklop

kad skineš šarafe, pritisni palcima malo energićnije tu di su ti crvene strelice..

 

Konrad

New member
ne pritiskat da ne puknu kopce, kad se skinu 2 vijka, treba biti duguljasti metalni osigurac, kad se on izvadi onda s unutarnje strane lagano stisnut lijevu i desnu kopcu da ploca ventilacije upadne unutra...

vi iz Zagreba se javite meni za takve stvari da Vam pomognem
 

d04d

New member
Preporuka autoelektricara

Umrla mi je zarulja koja osvjetljava dio s kontrolama za ventilaciju.
Okrugla ledica od klime radi, svjetlo na tipki za odmagljivanje straznjeg stakla kada je ukljuceno takodjer, ali je ostatak u mraku.



Gdje bih to mogao promjeniti?
Koliko je to komplicirano?

Jesu li do iz yourself kombinacije moguce, ili bolje prepustiti strucnjaku (nemam najblazu ideju kako to otvoriti :))
Koliko otprilike dodju takvi popravci?

Pise u profilu, ali ne skodi dodatno napomenuti, lokacija je zg.
 

AX-ja

èudo jedno
to mozes sam i nije problem
samo skines "posudicu" iznad prekidaca i povuces radio van ne moras nis otkacit,maknes da ne smeta i imas veliku rupu i kroz nju pristupis navedenoj zarulji,vrlo je lako.
 

d3000

New member
Ovo moram i ja napraviti.
Sad sam se na moru često vozio dužim relacijama po noći i jako me živciralo to kaj sam sve živo morao "pipati" i podešavati na pamet.
Meni to ne radi već duže vrijeme.
 

d04d

New member
niti meni ne radi vec bar godinu dana :)

vidjevsi "odlican" tutorial u drugom postu prvo sam odustao, ali nakon AX-jaovog objasnjenja u biti shvacam da nije tesko.
ali nazalost nemam vremena igrati se s time, nemam pojma niti koje zarulje mi trebaju (valjda bi u tokicu znali, ali...) ukratko s obzirom da se koliko sam shvatio ne radi o pretjerano kompliciranom zahvatu u ovom trenutku mi je jednostavnije otici do elektricara da on to sredi.

sada kada je to odluceno, imate li kakvu preporuku? kome vi idete?





Na kraju sam ipak otisao kod gospodina koji mi je montirao radio, promjenjeno, sve radi, svi sretni :)
 

ZlatkoC4

Well-known member
Meni se desilo na C3 da mi nisu radila svjetla ventilatora i klime. cca 2 tjedna, ja kod mog majstora u servis pola sata poslje zove me i pita jel ti to mene :cenzura: ... pa sve radi ok!
I stvarno proradilo samo od sebe. Auto je nedavno prodan i dalje je radila rasvjeta što je bili :hmmm: nitko nezna ali važno je da radi.
Inače majstor kaže da se to mjenja bes problema...
 

d3000

New member
I uspio sam nekako ja izvaditi tu žaruljicu. :) Trebalo mi je ogledalo koje sam unutra gurnuo da bi se lakše snašao.
Uglavnom, ta mala žaruljica je skroz crna pa ne vidim nikakve oznake na njoj.
Kakvog je ona tipa i di se to može kupiti ? Da li na benzinskim postajama drže takve sitne žaruljice ?
 

Aleks

New member
Trebam na maminom autu mijenati žaruljice, prije nego raskopam sam mislio ih kupiti. Raditi cu to za vikend pa je upitno da li ce trgovine biti otvorene.
U dvije trgovine mi zakomplicirali kako ima puno vrsta T5 zaruljica, moze li neka detaljnija informacija o žaruljicama?
 
Na vrh