Zamjena kočnica C2

evang

New member
Pozdrav svima!
Dakle,radi se o ženinom C2 1,4 I PRS iz 2004.g. sa nekih 56.000km.
Bila je na tehničkom i auto je u dobrom stanju osim što joj je mehaničar napomenuo da bi se trebale promjenit kočnice.
Da vam budem iskren nemam pojma da li bi se trebali mjenjat diskovi ili samo pločice,pa me zanimalo da li bi mi itko mogao preporučit,može i zamjenske, i po mogućnosti da ne košta puno :whistling:.

Hvala unaprijed
 

Mrèela

New member
Pozdrav svima!
Dakle,radi se o ženinom C2 1,4 I PRS iz 2004.g. sa nekih 56.000km.
Bila je na tehničkom i auto je u dobrom stanju osim što joj je mehaničar napomenuo da bi se trebale promjenit kočnice.
Da vam budem iskren nemam pojma da li bi se trebali mjenjat diskovi ili samo pločice,pa me zanimalo da li bi mi itko mogao preporučit,može i zamjenske, i po mogućnosti da ne košta puno :whistling:.

Hvala unaprijed
Pitaj nekog ko se dobro razume u te stvari,pa tek onda menjaj,može i zamjenske.Diskovi se vide u kakvom su stanju a pločice ne,mora se rastaviti kao i zadnje mislim da su nazad doboši ,i to se sve mora rastaviti kako bi vidio pakne.Za cjne se raspitaj u više prodavnica. Srećno!;)
 

Krky

Lakerski profesionalac
na 56tkm samo pločice deneš, diskovi su se najbolje razradili, TRW stavi pločice
a otraga nemaš kaj dirat, osim koji cilindrič, ako je masni
 

evang

New member
A mislite da bi diskovi trebali bit ok?Bez obzira na starost auta?
I tu mislim na stvarno pitomu vožnju.
Èisto okvirno koliko bi to došlo?
 

Mrèela

New member
A mislite da bi diskovi trebali bit ok?Bez obzira na starost auta?
I tu mislim na stvarno pitomu vožnju.
Èisto okvirno koliko bi to došlo?
Diskovi da,ostaju ti onda pločice i pakne za zadnje doboše jer on nazad ima doboše.
Šta ti je tačno rečeno na tehničkom?
Oni znaju za svaki točaka kako koči,trebao bi da imaš to na papiru,onda bi znao da li prednje ili zadnje ili ijedne i druge,ovako onda majstor pa sve to ponovo proveravati,skidati i rastavljati drugačije ne može. Savetujem ti da u više prodavnica proveriš delove,nikome ne vjeruj na reč! Ovo ti je drugarski savet. Napiši šta si uradio. Srećno!:cool:
 
Na vrh