Zaključan rezervoar!

tihach

Member
Pozdrav svima,evo moj prvi "ozbiljan " post,pa problem. Xantia 1.8 16v,98g.Ima centralno zaključavanje,koje, što se tiče svih vrata radi o.k.,međutim,poklopac rezervoara je stalno zaključan.Ako neko ima kakvu ideju,savjet,čarobnu riječ,i sl. Inače imam i plin,a već sam jednom točio kroz otvor od pumpe :D. Nasilje nije uvijek riješenje,al,nikad se nezna.:confused:
 

Lakii

Well-known member
Ovako, tebi je izgleda crknuo motoric brave poklopca!

Do njega dolazes kroz zadnji desni blatobran!
Znaci, moras skinuti onaj plasticni unutarnji blatobran koji pokriva prostor kotaca prema braniku. Kada ga skines, pogledaj prema gore, trebao bis vidjeti bravu. Skini sve i probaj dobro ocistiti kontakte motorica i samu sipkicu koja zakljucava poklopac. Mozda proradi!
I da, digni auto na najvisu visinu kada radis!
 

JuraLS

viva la citroen
imao isti takav problem na svojoj 1.8 16v 98,,,odvijac zavukao i malo prodrmao klipic,naspricao dobro wd-om..........,,sad radi savrseno....moras desetak puta odkljucat i zakljucat dok ne uvuce klipic
 

sipe

od Dijane do XM-a
wd 40 je za to ko stvoren ja jednom godisnje sve brave naprskam wd/om i nema problema.:palac-gore:
Upravo kupio u Metro 400 ili 450 mililitara 27 kuna budem poprskao sve u xantiji i xmu da se malo podmaže.
 

darekb

New member
Imam isti problem i baš sam krenuo otvoriti temu. Izgleda da zima ćini svoje našim ljubimcima.:) Da se odmah opravdam, preventivno sam bio sve špricao WD-om prije zime, ali očito uzalud. Već tjedan dana mi je klipić "zaključan", sva sreća da sam prije toga otvorio vratašca (stoje otvorena, nije mi drago, ali bolje i to nego lomiti ih na benzinskoj, a auto na rezervi...:D)
Kroz blatobran, kažete...:hm:
 
Na vrh