Zagreb - gutač goriva

HAL9000

New member
Evo jedan mali experiment sam jučer napravio, išao u grad navečer oko pola 8 i resetirao potrošnju.
Nakon cca 45 minuta vožnje po pulupunoj cesti dosta fluidne vožnje C5 pokazuje 6.3 litre
Uobičajena potrošnja ujutro/popdne posao i jedna dnevna vožnja po gradu ide na oko 8.5 litara

hdi-140 lipicanera je motor
 

vborovic

C5 modifikator
Ništa što lakši pritisak gasa ne može popraviti ... ja se upravo vratio iz Beča, 340 km po autoputu, 163 KS motor, potrošnja 5,2 l/100 km ... dok imam lokalnu vožnju po Vž (svakodnevnica), prosječna potrošnja mi je do rezerve ne više od 7,0 l ... gradska vožnja se može držati oko 6,5, samo kaj "stojiš" u mjestu, a ne da se voziš ... :D
 

Wuki

Novi èlan
Vlasnik sam c5 2013 163ks automatic.po zagrebu kroz gužve zeleni val kreni stani 9,5l bez ikakvih naglih startanja ili gaženja fakat laganini.autoput 130 kmh nikakvo ganjanje 7.0l
 

ZlatkoC4

Well-known member
Zagreb je katastrofa ujutro jučer sam se vozio iz VG do Èrnomerca okruglih 70min. Dužina puta 19km. I pješice bih prije stigao. U terminu od 7:20-8:30h.
Zato vi ovdje i imate duplu potrošnju. Svaka 2-3m stani kreni.
Inaće je najbolje kad se ide obilaznicom autoputa a samo siđeš di treba, ali i tu upadneš u gužvu ali manju.
 

ZlatkoC4

Well-known member
Za 50 min ja dođem od Vž do Zg (centar)
Dođi u vremenu od 07h do 09 h:grin:
i ja sam u u Vukovaru za 15 min iz Vinkovaca a ima isto km kao do Svetog duha iz gorice. Ali mi ipak do Svetog Duha trebalo sat i 10min:confused:

Mogu samo reči da je u tom periodu najbolja kombinacija prjevoza ZET

normalne vožnje ... ...
Ovaj dio ne bih htio komentirati takve većinom kum komentira kad obiđe presretačem :grin:
 

ghorvat

Well-known member
Donator foruma
takve većinom kum komentira kad obiđe presretačem
Njih bi posebno trebalo rasformirati kao jedinicu. Èim prije. Posebno kad znam tko, kad i zašto ih je uveo u HR.
Abnormalan su trošak (gume, gorivo, servisi, skupocjeni auti), ne pridonose sigurnosti prometa, ne opravdavaju trošak i dodatno ugrožavaju sigurnost jurnjavom.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Go*na. ...krenu sam u detalje al neću, odmah žgaravicu dobijem.

Po ZGu sam na 7,5-8l sa C3 1.4i. Ovisno o živcima. Može više, može manje :D
 

deda

New member
Po zg se od 100 auta,99 voze sami i to sve više u kamionima od auta.Više ni babe bez SUVa nejdu po kruh i mljeko.Kak nebu gužva za po.... izdit.
 
Na vrh