Zadnji desni žmigavac u kvaru

Džoni

Member
Ovako, prolem je započeo prije malo manje od četiri godine, kada je stražnji desni žmigavac prestao raditi.

Naravno da sam prvo posumnjao na žarulju i zamijenio je. Mislim da je stara žarulja stvarno i pregorila, ne sjećam se više.
Ali... Nakon nekog vremena, opet isti prolem. Stavim drugu, treću - isto.
Grlo izgleda OK, ni trunke hrđe ili vlage, a ispitivač pokazuje da od konektora do samog grla nema prekida. Ono što sam primijetio je da se žica negativnog pola morala zagrijavati, jer je izolacija na spoju bila donekle istopljena.
Čak sam i prošao kontakt sprejem na konektoru za svaki slučaj.

Uglavnom, pretpostavka je bila da je možda žica koja dovodi struju za žmigavac u prekidu, pa smo pokušali otkriti gdje.
Prekopali smo čitav stražnji dio, koliko smo mogli, ali prekid nismo pronašli.
Da skratim priču, nakon što smo pokušavali pronaći odakle dobija struju na izvoru (jer do sheme ožičenja nikako nisam usio doći), a upute ne navode da bilo koji
osigurač regulira žmigavce posebno, žmigavac je sam od sebe proradio. Moguće je da smo nešto i napravili dok smo 'kopali' po elektronici, ali ne znam što.

I tako, nekoliko godina je prošlo bez bilo kakvih problema, da bi prije mejsec dana isti žmigavac opet počeo zaj...
Prvo što sam pokušao je odvojiti akumulator, pa BSI reset (valjda sam ga dobro odradio).
Pomislio sam da je možda problem u samom konektoru, pa sam ga zamijenio, no rezultat je isti.
Bude li potrebno, otjerat ću ga na popravak, ali bih volio izbjeći zajebanciju ako je pitanju manji problem.

Da je stvarno žica u prekidu, očekivao bih da se u ovih par godina to desilo još koji put, ali možda nisam u pravu.

Jel ima netko još kakvu ideju, na čega obratiti pažnju? Napominjem da je sve drugo u funkciji.


konektor.jpg
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Taj konektor, Pin skroz desno, ja ga izvucem napolje pa ocistim. Zanimljivo da i meni nekad zadnji desni pravi problem.
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Proveri pin na ploči. Oksidiše taj što je na kraju. Mene zeza na konektoru taj deo sto ulazi u ploču. Pa izvučem taj deo ocistim i vratim. Onda malo namestam levo desno, dok ne proradi. Ali WD40 ga sredi. Imas u mojoj temi kako sam ja to radio.
 
Na vrh