Zadnje staklo na zadnjim gepek vratima se ne otvara

kiFla

Member
Ruka brisača će se sigurno skršiti jer se sve zapeklo od korozije - aluminij i željezo + voda ne idu nikako zajedno (kad se sjetim samo zadnjih čeljusti brrrrr....) tako da u ponedjeljak naručujem još ruku i frenda koji će mi to napraviti jer nemam ni potreban alat, niti izvlakač a najmanje iskustvo pa da ne potrgam što usput...(ja sam recimo amater koji voli znati šta se mora napraviti) Rekao je da u 99% slučaja to puca i da se treba piliti i tako svašta nešto.
Na kraju balade skup eto skup popravak za malu ****ariju od malog mikroprekidača, ali kako to Citroen napravi zaj... svaka čast :mad:
 

konaroast

Citroenist
Donator foruma
Sada si barem miran na dulje vrijeme ili dok ti ne odu vodovi u staklu.
Mislim da nema C5 break kojem to još uvijek radi od prvog dana.
Svi smo prošli taj put...
Ali kada radi, to mi je jedna od najbolji stvari na tom autu. Pogotovo za trpanje gepeka do krova.
 

kiFla

Member
Naravno, vodovi u staklu su slijedeći na redu. Za sada rade jer je prijašnji vlasnik mijenjao staklo u garantnom roku. Kada rikne ići će žica riješenje kojeg svi imaju :)


Sent from my iPhone 6 Plus using Tapatalk
 

konaroast

Citroenist
Donator foruma
To sa žicom je doslovno 20min posla.

Jedino još nisam našao estetski zadovoljavajući način pričvršćenja.
Trenutno imam Tesa 50565 traku ali je aluminijska i srebrna...
 

kiFla

Member
DUCT tape crne boje koju su ljudi stavljali kod popravka izgleda prilično dobro. Ima je po pumpama ali srebrne boje.
 
Posljednje uređivanje:

konaroast

Citroenist
Donator foruma
Duct tape se na prvom jačem suncu skuplja i odljepljuje.
Zato sam stavio taj aluminij jer se ne skuplja. A niti ne odljepljuje zbog akrilnog ljepila.
 

AnteH

New member
Probao sam rjesiti na ovaj nacin, ali mislim da sam nepovratno izgubio to rjesenje.
Ona dva T30 siroka ispod stakla su se zapekla u maticama i lagano nema sanse da to popusti. Jednu stranu sam pretegnuo i matica je popustila i sada vijak ide u krug :(

Glupo je sto nema pristupa da se usprica neki WD40 ili aceton.

Jel netko ima sliku kako izgleda ta matica koja drzi te siroke vijke? Mozda nesto uspijem iskemijat.
 

konaroast

Citroenist
Donator foruma
Mislim da nisi napravio veliku štetu jer koliko se sjećam te matice samo drže plastični spojler.

Sada sam na mobu, ali kada dođem do kompa pošaljem tražene fotke.

Eto me!

Ova 4 torx vijka drže plastični spojler.
Ovaj što ti je provrtio, u najgorem slučaju je pojeo plastični navoj.
Ove ostale bi trebao moći otpustiti.



Tek kada skineš spojler će se pojaviti matice koje drže staklo.
Njih ne diraš!!!!



Evo ti ovdje link na kompletne upute.
[ame]http://users.skynet.be/sky83161/sven/openingc5.pdf[/ame]
 

AnteH

New member
Vidio sam te upute, hvala na ponovnom trudu. Muce me vanjska dva torx vijka, sa ogromnom glavom :) oni su mi zapeceni u nekim maticama ili sto god, to je sto pokusavam vidijeti na slici skinutog spojlera pa mozda mi sine kako da ih otpustim. ovako sam nemocan, jer ne mogu dostupiti tim sranjima izmedu stakla i spojlera.
Znaci imate li sliku skinutog spojlera, gdje se vide matice/navoji?
 

kiFla

Member
Evo danas i ja riješio mikroprekidač. Naravno da je nosač brisača pukao ali sam imao već pripremljen novi. Stvar se tako zapeče od korozije da je stvarno problem skinuti to sve skupa. Mikroprekidač bi trebao držati slijedećih 10 god. :) a sad samo čekam da pukne vod u staklu. Za sada sve radi super. Klik klik :)
 
Na vrh