Zašto se C2 prestao proizvoditi?

ghorvat

Well-known member
Donator foruma
Nisam nigdje uspio dokučiti niti pročitati zbog čega, odnosno zašto se C2 prestao proizvoditi? Danas sam baš vidio dvije c-dvojke.
Otkad sam ovdje na forumu, puno više primjećujem i na ostale Citroene u prometu i taj C2 mi se čini sasvim atraktivan model.

Evo nešto s Wikipedije. Možda je to razlog?

Unlike its sister models, the Citroën C1 and the C3, the C2 is a victim of poor advertising.According to many Citroën enthusiasts and to the motoring press, it's the most neglected model in the Citroën lineup in terms of promotion. In comparison, the C1 and the C3, on which the C2 is based are both well-presented in the media. Despite that, the Citroën C2 was awarded the "Best European Hatchback of 2003" in September 2003.

http://en.wikipedia.org/wiki/Citroen_C2
 

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
Je tamo piše - Successor Citroën DS3, mada se meni čini da c2 i ds3 uopće nisu isti tip auta, niti su ista klasa.
 

Dalibor

Dado Tornado
to se kod njih vodi c3 --> posebni 3v model --> c2, novi c3 --> ds3.
meni se čini kako c2 nije ispunio očekivanja kao 3vratni egzibicionistički brat gradskog modela (c3).

dodao bi na to kako se citroen prema njemu odnosi pomalo nepošteno. one oguljene modele mikro motora prodavao je po neprikladno visokim cijenama valjda jer je to trebao biti neki life style auto, a opet one jače bolje opremljene modele nije uspio plasirati na tržište jer su bili preobični i previše slični c3 (iznutra recimo).

ali to je stvarno genijalan gradski mikro auto. velik kao yugo 45, a sasvim konkretan.

recimo c2 1.1i ili 1.4i po cijeni od 52 000kn, uz agresivnu kampanju, nezaobilazan nekom tko traži gradski auto sa 3 vrata. jedino bi mu twingo bio konkurentan.

upravo sam pogledao na citroenetu.
starog c3 prodalo se 3x više nego c2.
 

1587 VTS

New member
C2 se prestao proizvodit otprilike kad i stari C3 jer je dosao nasljednik, novi C3 odnosno DS3. Zamisljen je kao trovratna varijanta C3, vise orjentirana sportu i mlađoj publici. C2 lezi na 15 cm skracenoj platformi C3, a ta dva auta imaju 60 % zajednickih dijelova i sklopova. Međutim C2 je napravljen masivnije i solidnije od C3 sta potvrđuje skoro jednaka (prilicna) masa ta dva auta s ekvivalentnim motorom i opremom (kad se uzme u obzir da je C2 kraci skoro 20 cm), a i rezultati Euro NCAP crash testiranja (oba imaju 4 zvjezdice, al C2 ima tri boda vise). Veca mu je i torzijska krutost sasije. Do prvog redizajna je i kvaliteta plastike bila visa nego kod C3, kasnije su se izjednacili.

U usporedbi s C3 ovjes mu je isto tako lagano modificiran, ima kraci hod opruga i amortizera pa je C2 stabilniji, upravljiviji, manje se naginje i kasnije proklizava (pri tome mislim na "obicne" 1.1i, 1.4i, 1.4 HDi modele, jer VTS je prica za sebe :wub:). Al je zato tvrđi i vise skakuce po nasim prekrasnim cestama.
Prodano ih je puno manje nego C3-ca jer im je cijena bila niza samo par stotina eura od C3 (opet mislim na ekvivalentne obicne modele), pa se vecina odlucivala za veci, prostraniji i prakticniji auto s 5 vrata sta je logicno jer u dosta slucajeva to bude jedini auto u familiji. Kod mene mu je to jos jedan veliki plus jer mi se zgade auti koje u svakoj ulici ima bar 5 ljudi ;)

C1 s njima ne staje u istu recenicu, prije svega to u biti i nije cistokrvni citroen :disgusted:, preeeeeskup je za ono sta nudi, a usporedba njega i C2 je kao usporedba trokolice i malog tenka :D Jedino sad ostaje rupa u nomenklaturi, fali c-dvica :cry:

Sve u svemu, rijetko se viđa tako lijep i originalan mali auto, iako je to stvar ukusa, meni ga po tom pitanju jos nijedan novi nije uspio nadmasit ;)
 

RI-C3

New member
iako kažeš da je c2 bolji od c3 ja svoga nebi nikada dao za c2:D
svak svoga konja hvali:D bitno je da je citroen a manje bitno dal je c1,c2,c3,c4 itd:)
 

1587 VTS

New member
iako kažeš da je c2 bolji od c3 ja svoga nebi nikada dao za c2:D
Ne kazem da je ekvivalentan model C2 bolji, iako je mozda tako ispalo, samo sam pokusao ukazat na postojece razlike između ta dva auta - svaki ima svoje pluseve i minuse ;) Ne bi ni ja dao svoga trenutno ni za jednog drugog :D

bitno je da je citroen a manje bitno dal je c1,c2,c3,c4 itd:)
E to se slazem u potpunosti, BRAVO! :stovanje:
 

Tonka0559

Member
Svaki ima svoje prednosti :D ovisno tko što želi. Ja sam htjela sportski model, troja vrata i da ne moram bit dežurni taksi i vozit stalno okolo babe,tetke, matere, ćaće kad im se sprdne jer eto- nema mjesta iza u C2. :D
 

Dalibor

Dado Tornado
Ja sam htjela sportski model, troja vrata i da ne moram bit dežurni taksi i vozit stalno okolo babe,tetke, matere, ćaće kad im se sprdne jer eto- nema mjesta iza u C2. :D
da su svoju marketinšku strategiju temeljiti na nećemu slićnom sada bi imali temu zašto se c3 prestao proizvoditi
 
Na vrh