Zaštita gumenih brtvi od smrzavanja

brezC4

New member
jel netko ima kakvu ideju ili zna da li postoji nekakvo sredstvo na tržištu s kojim bi se moglo premazati gume od vrata kada krene zaleđivanje da se vrata mogu normalno otvoriti?
znam da se može kupiti glicerin u ljekarni (ne nitroglicerin kako bi neki zlobnici odmah pomislili) pa s njim premazati.
 

Marko

Well-known member
jel netko ima kakvu ideju ili zna da li postoji nekakvo sredstvo na tržištu s kojim bi se moglo premazati gume od vrata kada krene zaleđivanje da se vrata mogu normalno otvoriti?
znam da se može kupiti glicerin u ljekarni (ne nitroglicerin kako bi neki zlobnici odmah pomislili) pa s njim premazati.
Uzmi si ono svoje mlijeko/kremu koju koristiš za tijelo, pogledaj na sastav (trebala bi imati glicerin) i namaži si gume na vratima! Jeftino i svrsishodno! :cool:
 

Krky

Lakerski profesionalac
jel netko ima kakvu ideju ili zna da li postoji nekakvo sredstvo na tržištu s kojim bi se moglo premazati gume od vrata kada krene zaleđivanje da se vrata mogu normalno otvoriti?
znam da se može kupiti glicerin u ljekarni (ne nitroglicerin kako bi neki zlobnici odmah pomislili) pa s njim premazati.

Baš sam u subotu gledal u plodinama Sonax-ovu kolekciju za zimu, ako se ne varam oko 65kn sam videl malu bočicu cirka deci obujma, baš za tu namjenu, kad sam ju primil u ruku dok sam videl cijenu mam sam ju pustil iz ruke kaj da sam žara primil:D:D
Kad je jako ispod nule ja namažem gune sa antifrizom.
 

Hrvoje Marin

Active member
premazati gume od vrata
a štaš, bolji modeli imaju plisiranu gumu, još se na C3 ne primjeti toliko, ali kako Pic voli suškati vrlo zbog glatke gume od brtve vrata :grin:

ima se kupiti tekućina sa pumpicom, mislim da je Alfa nešto prozvođač, glicerin.
 

darekb

New member
mislim da je Alfa nešto prozvođač, glicerin.
Da nije Alfacare?
Imam nešto njihovih proizvoda, po svim centrima ih ima za kupiti.

Ja sve gume mažem Molycote mašćobom (donacija kuma avio-mehaničara i Croatia Airlinesa), ne znam ima li toga u slobodnoj prodaji!?
 

brezC4

New member
evo našao sam nakraju u kauflandu od alfacare (kupujmo hrvatsko, jelte) sredstvo za sprječavanje zaleđivanja gumenih brtvi vrata i sl.
200ml bočica = 24,99kn

sastojci: glicerin, MED (ne znam, neka skraćenica valjda), alkohol
 

Dalibor

Dado Tornado
imam alfacarein za pranje šoferšajbe po zimi... alkohol..., još sam razrijedio sa destiliranom... pripit sam kada stignem na odredište...

što reči osim :palac-gore:
 

brezC4

New member
imam alfacarein za pranje šoferšajbe po zimi... alkohol..., još sam razrijedio sa destiliranom... pripit sam kada stignem na odredište...

što reči osim :palac-gore:
Èista šljivovica... koristio i ja jedno vrijeme dok me nije zaustavila policija i nije vjerovala da nisam pio, a osjeti frajer miris :)
 

maxx

Member
Meni se najbolje(i najisplativije)pokazo glicerin(onaj koji se može kupit u ljekarni).Pomješat u omjeru pola-pola sa vodom(a može i drugačiji omjer,ali da nebude više vode od glicerina :D)i penzl u ruke.I maži po svim gumama na autu:D
Naravno,gume(na kotačima)također premazat glicerinom pogotovo sad prije zime(sol na cesti):cool:
 

deda

New member
Glicerin i razne kreme ostavljaju masnoću i onda se kelji prašina za njih,ja to znam namazati sa sredstvom za čišćenje plastike i nikada se ne smrzne,očisti svu prljavštinu i niš se ne ljepi poslije,a odma izgleda ko novo.
 

maxx

Member
Bitno je,barem meni,da mogu otvorit vrata ako je preko noći padala ledena kiša npr. a ne dal će to izgledat fensi šmensi i dal će se il neće hvatat prašina:D
A što se tiče masnoće,ova mješavina glicerin/voda se mora dobro razmazat po brtvama i gumama,neki stavljaju čisti glicerin pa to izgleda sjajno i masno,naime glicerin je gusta tekućina pa ga je malo teže razmazat ako ga ne promješaš s vodom.;)
 
Na vrh