Xsara 2004, angel eyes farovi, LED kratka svijetla, savjet

gospmiran

Member
Vidio sam po forumu da ima par ljudi koji imaju angel eyes na svojim autima, pa me zanima mogu li se staviti LED zarulje za kratko svijetlo? Ako da, koje (h7, h1)? Farovi imaju leću pa pretpostavljam da nece smetati u prometu? Svaki savjet je dobrodosao!
 

dinko1981

Well-known member
Ako imaju lecu onda eventalno mozes stavit xenon do nekih 5000k, svejedno ces biti u ilegali ali se nece vidjet iz aviona i malo ce bolje svjetlit od halogenki. Led nema smisla jer ce losije svjetlit a i xenon nemoj uzimat bas najjeftiniji set.
 

Cutac

Prèkaroš
Stavi Philips Xtreme Vision halogene žarulje. A za sve ostalo, kupi drugi auto ili ugradi propisnu instalaciju. Rastavi farove, stavi projektore za xenon žarulje, složi automatsku nivelaciju i peglaj. E, ali to ti ne bude bilo jeftino, cca. 800€ bi bila neka očekivana cifra za materijal ako sam radiš. Set žarulja 200€, dva projektora 70-100, prednji i zadnji senzori visine oko 200€, kontroler ne znam, to bi morao sam slagati, bilo mehatronički ili ECU, ali ima posla.

P.S. sve preko 4300K pruža lošiju vidljivost.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Koju žarulju namjenski primaju ti angel eyesi? Ksenon ili halogen grlo?
 

Cutac

Prèkaroš
Stalni plus, a signalna na kratka da ih ugasi kad se kratka upale?
Ne znam, nagađam, nisi dobio shemu?

Vjerojatno su tipa crvena +, žuta ili crna - i bijela signal.
 

ivek

Member
Nemam pojma. Ima 3 crvene i 3 crne zice. Nisam dobio shemu, mehanicar je stavio farove, kaze da nezna di to treba spojit.
Jesu tri angel kruga? Ako jesu pretpostavljam da su to po dvije žice za svaki. Isprobati samo crvenu na plus i crnu na minus da se vidi koji par će uključiti koji krug. Ako je tako, onda si kombiniraš što želiš kada da svijetli.
 

gospmiran

Member
Jesu tri angel kruga? Ako jesu pretpostavljam da su to po dvije žice za svaki. Isprobati samo crvenu na plus i crnu na minus da se vidi koji par će uključiti koji krug. Ako je tako, onda si kombiniraš što želiš kada da svijetli.
Po dva su u svakom faru. Di tocno na plus i minus, ako mi mozes precizirati? Nemam bas neke prakse u tim stvarima pa sam laik. Zice nisu bas dugacke...
 

ivek

Member
Po dva su u svakom faru. Di tocno na plus i minus, ako mi mozes precizirati? Nemam bas neke prakse u tim stvarima pa sam laik. Zice nisu bas dugacke...
Moraš uzeti neke dugačke žice da možeš doći do akumulatora za izvor napona ako nemaš neki drugi izvor. Spojiš se prvo na ove žice na faru i onda na akumulator samo lagano probaš da vidiš hoće se uključiti. Ako nije označeno, držiš recimo jedan plus spojen, a izmjenjuješ minuse dok ne dobiješ kombinaciju koja radi. Tada si označiš taj par žica i ideš na sljedeći. Ali ako nemaš iskustva, bolje otići nekom autoelektričaru da to napravi nego da nešto spališ slučajno i napraviš si veću štetu nego ćeš njemu platiti da to spoji.
 

Cutac

Prèkaroš
Ja bih testirao multimetrom na kratki spoj.
Ali kako angel eyesi znaju da se moraju zatamniti kad upalis kratka? Mora biti barem jedna signalna zica.
 
Na vrh